1. InHaus.sk
  2. Spálne
  3. Posteľná bielizeň

Posteľná bielizeň

InHaus vám pomôže vybrať obliečky, detské obliečky, saténové obliečky, krepové obliečky, lacné obliečky v akcii. Vyberajte posteľná bielizeň a lôžkoviny podľa štýlu, farieb a ceny. Nájdete tu aj prikrývky na postele, prestieradlá a prikrývky na sedacie súpravy. lôžkoviny, obliečky, vankúš, deka, prestieradlá, saténové obliečky, obliečky Matějovský, obliečky do veľkej postele, prikrývky na dvojlôžkové postele, prikrývky, posteľná prikrývka, prikrývka na sedaciu súpravu, prestieradlo

Obliečky na vankúš

Obliečky na vankúš

Periny

Periny

bavlnené

Bavlnené

saténové

Saténové

prehoz

Prehoz

na perinu

Na perinu

mikroplyš

Mikroplyš


Bavlnené (195) Saténové (116) Na perinu (27) Mikroplyš (11)
Seřadit podle:


Obliečky ... Neoddeliteľná súčasť spální a detských izieb, s ktorou sa dá kúzliť a premieňať interiér podľa potreby. Nie je predsa nič jednoduchšie, než prezliecť prestieradlo, perinu a vankúš. Razom dodáme lôžku aj celému izbe nový nádych, a navyše sa nám bude vo voňavom pelechu krásne zaspávať.

Nielen estetická funkcia

Na trhu je neuveriteľný výber obliečky, prestieradiel, dekoračných vankúšov a prikrývok cez posteľ. To všetko môžeme potrebovať, ak chceme posteľ vyšperkovať k dokonalosti. Obliečky neplní len funkciu estetickú, dôležitý je aj jeho materiál. Prichádza do priameho styku s pokožkou, a to po mnoho hodín denne, teda samozrejme skôr v noci. Preto by nás pri nákupe mal zaujímať predovšetkým materiál, a až potom vkusný dizajn.

Materiál pre každé ročné obdobie

Aby sme sa vyspali do ružova, potrebujeme nielen kvalitná posteľ, ale aj tie správne lôžkoviny. Pre každé ročné obdobie sa môžu hodiť iné. V zime nás bude hriať teplejšie prikrývka a napríklad flanelové obliečky, v lete dáme prednosť ľahší deke s obliečkami z chladivějšího materiálu. Osvedčené sú damask alebo satén.

Pozor na výrobky z Ázie

Obliečky v obchodoch má rôznu kvalitu. Dbať by sme mali predovšetkým na pôvod materiálu, jeho gramáž. Obliečky sa predsa len často perie a oceníme, vydržia ak dlho krásne a neseprané. Zistite si, kde bolo obliečky vyrobené, pretože v krajinách EÚ sú prísne kritériá, zato pôvod z východu naznačuje, že nemusí byť splnené všetky potrebné normy. Jedná sa predovšetkým o farbivá, ktorá nemusí byť zdravotne nezávadná a ekologická. V ČR väčšina výrobcov normy spĺňa, pozor na výrobky z Ázie.

Dvakrát meraj ...

Pri nákupe už by sme mali mať dobre zmerané, akú veľkosť lôžkovín potrebujeme. K základným rozmerom u nás patrí 90x200 cm na jednolôžko, 140 × 200 cm a 160 × 200 cm. Zaobstarať sa ale dajú aj ďalšie rozmery, trochu neštandardné. Výnimkou už nie je obliečky pre "dlháňov" s parametrami 240 × 200 cm alebo 280 × 220 cm.

Aký materiál obliečok?

V zásade možno vyberať z niekoľkých materiálov, ku ktorým patrí bavlna, damask, flanel, satén, krep a mikroplyš. Niektoré sa nemusia po vypraní ani žehliť, predovšetkým to platí o krepu a mikroplyši, ostatné typy nejaké to prežehlení vyžadujú.

vkusný dizajn

Nebojte sa kontrastov, izba príliš zladený do jednej farby nepôsobí príliš vkusne. Naopak výrazné, napríklad aj pastelové farby, skombinované s prírodnými odtieňmi, môžu byť naozaj pekné. Je len na vás, aký dizajn volíte, a ako zladíte spálni alebo detskú izbu. Jedno je isté: deťom urobíte radosť obliečkami s obrázkami. Nie je dokonca veľký problém zohnať 3D obliečky alebo si nechať lôžkoviny potlačiť vlastnými fotografiami.