1. InHaus.sk
  2. Obývacie izby
  3. Knižnice

Knižnice

Porovnávač tovaru: Knižnice z mnohých e-shopov pre porovnanie. Vyberajte chytro podľa ceny, kvality, materiálu, štýlu a farby. Tisíce knižníc na výber. knižnica, knižnice, police na knižky, skriňa na knihy, nábytok, knihovnička, knižnica do pracovne, knižnica do obývačky

Seřadit podle:


Aj keď v súčasnej dobe sú tlačené knihy starej elektronickými, stále sa nájde veľa priaznivcov tých "klasických" a mnohí si svoj domov nedokážu predstaviť bez knižnice. Možno sa ju práve chystáte zaobstarať a premýšľate, ako by mala vyzerať. Záleží samozrejme na vašich priestorových možnostiach, ale aj na tom, koľko zväzkov vlastníte, respektíve koľko ich chcete využiť. Premyslite tiež umiestnenie. Klasikou je obývacia izba. Avšak či máte pracovňu, aj tam sa bude pekne vynímať. Alebo zháňate drobnejšie nábytok do detskej izby?

Predovšetkým sa rozhodnite, či pôjde o malú knihovníčku, či ak bude tvoriť dominantu miestnosti. Ak chcete diela nejako triediť, budú svoje vám páčiť rôzne solitéry, z nich si zostavíte nábytok podľa vašich predstáv. Nielenže si sami zvolíte rozmery, systém triedenia, ale aj farbu a dizajn. Ľahko ho tak zladíte s ostatným vybavenia v miestnosti.

materiál

V neposlednom rade zvážte materiál, z ktorého bude knižnica vyrobená. Tu záleží na vašom vkuse, interiéru, ale aj na tom, koľko ste ochotní minúť peňazí. Krásne, kvalitné, ale drahšie je masívne drevo. Uprednostňujete Ak prírodné materiály, iste vás osloví. Lacnejšou alternatívou je dyha. Z ďalších možností si ešte uveďme praktické a relatívne lacné lamino či moderné MDF dosky (MDF je skratka z anglického názvu Medium Density fibreboard - stredne hustá vláknitá doska).

Ak máte svoje vlastné predstavy, atypický priestor, či ste skrátka náročnejší a ani cez veľký výber sa vám nedarí nájsť knižnicu podľa vášho gusta, nechajte si ju vyrobiť na mieru.

neviditeľné knižnice

Predovšetkým v moderných interiéroch sa budú pekne vynímať dizajnové "neviditeľné knižnice". Sú obvykle z kovu, a keď na ne naskladáte knihy, splynú s priestorom - akoby ich ani žiadny nábytok "nedržal".

Vyzerá to zaujímavo. Aj tieto knižnice sa predávajú v rôznych variantoch. Líšia sa rozmery, konštrukciou, farbou, materiálom, nosnosťou.

Nájdite si knižnicu podľa svojich predstáv.