1. InHaus.sk
  2. Osvetlenie
  3. Stolové lampy

Stolové lampy

Lampy a lampičky určené na stôl alebo poličku. Porovnávač e-shopov. Hľadajte podľa ceny, štýlu, farieb a parametrov. lampa, lampička, stolný lampička, stolová lampa, pracovná lampa, lampa na STU, lampička na stôl

biele

Biele

kovové

Kovové

drevené

Drevené

keramické

Keramické

sklenené

Sklenené

LED

LED


Biele (145) Keramické (16) Kovové (45) Drevené (20)
Seřadit podle:


Stolové lampy sú praktickým a mnohokrát aj estetickým doplnkom domácností a kancelárií. Pri výbere konkrétneho produktu je potrebné si všímať nasledujúcich parametrov.

Rozmery stolové lampy

Stolná lampa sa má vyberať hlavne tak, aby čo do veľkosti zodpovedala rozmerom nábytku, poťažmo celej miestnosti. Na pracovnom stole nesmie zaberať príliš veľký priestor. Zároveň musí byť v optimálnej výške, aby svetlo bolo dostatočne silné.

Farba stolové lampy

Pri výbere stolové lampy hrá úlohu aj jej farba. Má ladiť s celkovým dizajnom miestnosti. Najvhodnejšie je tak výber lampičky zladiť s farebnými tónmi stien izby, v ktorom sa bude využívať. Najmä na pracovnom stole je ale praktické použiť lampu nepríliš výrazných farieb. Pri práci by mohla byť rušivým elementom.

Materiál stolové lampy

Stolové lampy a ich konštrukcia sa vyrábajú z celej rady materiálov. Klasikou je drevo a kov, v moderných miestnostiach sa potom dajú použiť aj ľahké plastové varianty. Zaobstarať možno aj umelecké lampy zo skla, ktoré poslúžia predovšetkým ako estetický doplnok do domácnosti.

možnosti manipulácie

Klasické stolové lampy majú pevný základ, nemožno s nimi pohybovať, natáčať ich, prípadne ovplyvňovať intenzitu svetla. Také sa hodí hlavne k nočným stolíkom. Na pracovný stôl sa viac hodí stolové lampy, ktoré majú nastaviteľnú výšku. Riešením sú potom produkty s ramenom, vďaka ktorému sa dajú lampy ohýbať do rôznych smerov a výšky.

možnosti napájania

Bežné stolové lampičky sa napájajú prostredníctvom elektrického prúdu z centrálnej siete. Moderná verzia potom fungujú aj na batérie, prípadne po nabití cez USB káble, ktoré sa zapoja do počítača, notebooku či tabletu.

Žiarovky do stolové lampy

Výber žiarovky do stolové lampy závisí od spôsobu využívania produktu a potrebe intenzity osvetlenia. Pre moderné lampy sa najčastejšie využívajú úsporné žiarovky. Hodí sa do pracovne, obývacej izby i spálne. Pre domáce použitie je vhodné zvoliť aj LED žiarovky.