1. InHaus.sk
  2. Záhrada
  3. Záhradné sedenie

Záhradné sedenie

Veľký porovnávač ponuky e-shopov a obchodov. Záhradné sedenie, záhradný nábytok, záhradné stoličky, záhradné stoly, záhradné sedačky, záhradné lavice, záhradné ležadlá. Vyberajte podľa materiálu (kov, drevo, plast, kameň), podľa štýlu a podľa ceny. Ďalšie záhradný nábytok nájdete v sekcii záhradný nábytok alebo záhradné ležadlá Záhradné sedenie, záhradný nábytok, záhradné stoličky, záhradné stoly, záhradné sedačky, záhradné lavice, záhradný nábytok, exteriérový nábytok

ratanové

Ratanové

drevené

Drevené

kovové

Kovové

plastové

Plastové


Drevené (116) Ratanové (147) Kovové (72) Plastové (61)
Seřadit podle:


Vonkajší nábytok je neoddeliteľnou zložkou každej záhrady. Pred jeho obstaraním by sme sa mali zamyslieť hneď nad niekoľkými požiadavkami. Najdôležitejším faktorom je materiál, z ktorého je záhradné posedenie vyrobené. Samozrejme záleží na veľkosti, prevedenie a cenových podmienkach. Ako už to tak býva, všetko má svoje pre a proti.

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálov

Ľudia sa často prikláňajú k plastovému záhradnému posedenie, pretože je cenovo dostupné. Ďalším pozitívom je nízka hmotnosť. Ľahko sa premiestňuje a jeho údržba je jednoduchá. Stačí ho pretrieť vlhkou handrou. Medzi hlavné negatíva patrí nízka životnosť, náchylnosť k poškodeniu a strata farebného odtieňa. Tento druh záhradného nábytku má tiež malú nosnosť. K populárnym materiálom patrí drevo. Skvele padne do každej záhrady. Je elegantné, štýlové a prirodzené. Dnes si môže zákazník zvoliť záhradné sedenie hneď z niekoľkých typov, ako sú borovica, teak či ratan. Borovicové stoličky a stoly sú cenovo najdostupnejšie. Ak však nie je drevo ošetrené ochrannou vrstvou voči poveternostným vplyvom, je nutné ho pred dažďom uchrániť.

Luxus hrá prím

V poslednej dobe si ľudia obľúbili ratanový nábytok, ktorý pochádza z palmy Calamus ratan. Cena ratanového nábytku je vyššia, ale má dlhú životnosť. Tento druh vonkajšieho posedenia nepotrebuje žiadnu údržbu, ale nemá v láske zmeny teplôt, je potrebné ho chrániť pred mrazom a dažďom. Osobitnou kategóriou je umelý ratanový nábytok, ktorý je cenovo prístupnejšie. Hravo sa pobije s rozmary počasia, väčšinou je doplnený pevnou nerezovou konštrukciou. Ideálne variantom je tiež hliníkové vonkajšie posedenie. Treba podotknúť, že je jeho cena vyššia, ale nezaprie v sebe prepych. Hliník nehrdzavie a je bezúdržbový. Stačí iba zotrieť prach. Pokiaľ si chcete zaobstarať nový záhradný nábytok, nebojte sa investovať. Prírodné materiály alebo hliníkové modely vám budú slúžiť po mnoho rokov.