1. InHaus.sk
  2. Jedáleň
  3. Jedálenské stoly a sety

Jedálenské stoly a sety

Vyberte si podľa ceny, štýlu a farieb jedálenské stoly z mnohých e-shopov. Veľká ponuka jedálenských stolov, jedálenských setov, jedálenských stolov a stoličiek, rozkladacie jedálenské stoly. Drevené stoly, masívne stoly, kovové stoly, kované i plastové stoly. Samostatní jedálenská stolička nájdete v sekcii Jedálenská stolička stôl, jedáleň, jedálenský stôl, jedálenské sety, jedálenské stoly, jedálenské sety výpredaj nábytku

z masívu

Z masívu

rozkladacia

Rozkladacia

s vysokým leskom

S vysokým leskom

okrúhle

Okrúhle

borovica

Borovica

drevené

Drevené

dub sonoma

Dub sonoma

oválne

Oválne


Z masívu (50) Rozkladacia (196) S vysokým leskom (76) Okrúhle (30) Oválne (9) Drevené (401) Dub sonoma (62)
Seřadit podle:


Kuchyňa a jedáleň sú jednými z najdôležitejších miestností v dome. Už dávno to nie je len jedna spojená miestnôstka, ako ju poznáme z panelových domov, ale sú skôr niečím, čo by sme mohli prirovnať k srdcu domova. V súčasnej dobe sa jedná o veľké otvorené priestory, v ktorých sa ľudia radi stretávajú s rodinou i priateľmi. Ak však v niektorej z miestností trávite toľko času, rozhodne vám záleží na tom, ako sa v nej cítite. To je dané predovšetkým vybavením. Rozhodne teda nepodceňujte výber takého nábytku, ako sú stoličky a jedálenský stôl.

jedálenské stoly

Dominantou každej jedálne je jedálenský stôl. V súčasnej dobe je ich na trhu veľké množstvo, a mnohým ľuďom robí problém sa pri výbere pre nejaký konkrétny rozhodnúť. Podľa čoho teda vybrať ten najvhodnejší? Pred kúpou stola by ste si mali zapamätať jedno dôležité pravidlo. Na jedného človeka by malo pripadnúť miesto so šírkou zhruba 60-80 cm. To je osobný priestor, ktorý je pri pohodlnom stolovaní bežný. Stôl by zároveň nemal byť ani príliš úzky. V strednej časti by malo vždy zostať dosť miesta na misu so šalátom či s polievkou.

Podľa čoho vyberať?

Ak ste teda veľká rodina, ktorá sa často a rada schádza, rozhodne si zaobstarajte veľký stôl s možnosťou ešte ďalšieho rozloženia. Veľmi obľúbené sú napríklad aj okrúhle jedálenské stoly. Navodzujú príjemný dojem z celej jedálne, všetci sú si rovní. Zároveň sa aj okolo neroztaženého okrúhleho stola vojde viac ľudí ako okolo hranatého. Malú nevýhodou je, že okrúhly stôl potrebuje viac priestoru, a musíte tak mať veľkú jedáleň. Ťažko ho totiž zasuniete niekam do rohu.

Samotnou kapitolou je potom tiež materiál. Najčastejšie sa stretneme zrejme s celodrevenými stoly, či už z masívu, alebo drevotriesky. Ak však chcete v miestnosti navodiť pocit luxusu, môžete zvoliť stôl so sklenenou doskou, či dokonca v kombinácii kov a sklo.