1. InHaus.sk
  2. Šatne, skrine a skladovanie
  3. Šatňové skrine

Šatňové skrine

Fotogaléria šatníkových skríň pre vašu inšpiráciu. Skrine umiestňujeme do špecializovaných šatní, do spálne alebo do predsiene. Podľa typu izby vyberajte správnu šatníková skriňa. Do šatní a spální vyberajte priestranné, praktické a kombinované skrine. Mali by obsahovať ako šuplíky, police a tiež šatníkovú tyče. Do predsiene sú vhodné predovšetkým skrine s šatníková tyčou na bundy a kabáty.

skrinka, skriňa, šatníková skriňa, šatňové nábytok, skrine do spálne, skriňa na oblečenie, skriňa do spálne, nábytok do spálne, nábytok, policová skriňa, skriňa na ramienka, šatňové skrine

so zrkadlom

So zrkadlom

biele

Biele

masív

Masív

s posuvnými dverami

S posuvnými dverami

dub sonoma

Dub sonoma

v lesku

V lesku


So zrkadlom (90) Biele (235) V lesku (58) S posuvnými dverami (64) Dub sonoma (118)
Seřadit podle:


Typy šatníkových skríň

Výber dokonalé šatníkové skrine do izby závisí od viacerých faktorov. Najskôr si zvolíme rozmery, ktoré nám určí rozpätie veľkostí skríň vhodných do priestoru v našom interiéri. Nasleduje voľba správneho typu.

Členenie kategórií je možné pojať rôznymi spôsobmi. Buď podľa ceny na lacnejšie a luxusné, alebo existuje variant triedenie podľa veľkosti na priestranné a menšie. Stretnúť sa môžete s pojmom policová skriňa, ktorá je tvorená výhradne policami s praktickou možnosťou presúvanie a vytváranie vlastných jednotlivých priehradok pre ukladanie vecí. Ďalším variantom je klasická šatníková skriňa, kde je tyč určená pre zavesenie ramienok. Stretnúť sa môžeme is kombinovanými typy.

používané materiály

Skrine sa bežne vyrába z najrôznejších druhov dreva. Obľúbené sú smrekové a borovicové. Pokiaľ chcete kvalitnejší kúsok, siahnite po skrini z masívu. Na trhu sú aj luxusnejšie kúsky vyrobené z exotických drevín. Povrchová úprava môže byť iba lakovaná, prípadne opatrená farbou.

Do každej izby sa hodia iná

Jedna šatníková skriňa sa hodí do vstupnej haly, druhá do spálne a ďalšie do detskej izby. Oddelenie pritom nie je striktne dané, pretože záleží na tom, čo si kam potrebujete ukladať. Úlohu teda bude hrať usporiadanie vnútorného priestoru, kde sa môžu nachádzať poličky, šuplíky a miesto pre zavesenie vecí na ramienko. Väčšinou sa nejedná o jedinú skriňa v dome a dá sa skvele doplniť napríklad menšími komodami.

moderné trendy

Hitom sú kontrastné farby, ako sú čierna a biela. Stále obľúbenou klasikou zostávajú najrôznejšie odtiene dreva, ktoré sa dajú kombinovať snáď so všetkým. Veľmi obľúbené sú skrine so zrkadlovou častí, pretože sa skvele hodí do spálne i do predsiene. Pozadu nie sú ani modely s ozdobnými detailmi. Veľmi praktické sú vstavané skrine, ktoré pomáhajú šetriť cenný priestor v malých bytoch.