1. InHaus.sk
  2. Záhrada
  3. Záhradné kvetináče a hrantíky

Záhradné kvetináče a hrantíky

Vonkajšie a záhradné kvetináče a hrantíky. Veľký porovnávač kvetináčov a truhlíkov z mnohých e-shopov na našom trhu. Vyberajte podľa kvality, štýlu, farby a ceny. Aktualizujeme zľavy a akčné ponuky. záhradné kvetináče vonkajšie, kvetináče exteriérový, hrantíky

hrantíky

Hrantíky

závesné

Závesné

drevené

Drevené

samozavlažovací

Samozavlažovací

plastové

Plastové

plechové

Plechové
Záhradné kvetináče a hrantíky Farby

Akékoľvek farby


Hrantíky (57) Závesné (10) Plastové (24) Drevené (21) Samozavlažovací (12) Plechové (11)
Seřadit podle:


druhy kvetináčov

Kvetináče môžeme rozdeliť podľa tvaru na guľaté a hranaté. Vystačíme si pokojne s jednoduchou nádobou, ale na trhu existujú aj sofistikované systémy s ukazovateľom hladiny vody, drenážne podložkou a vypúšťacím uzáverom. Takéto riešenia sú vhodné hlavne do bytu, kde môžu ušetriť nepríjemnosti s neporiadkom. Špecialitou sú závesné kvetináče, ktoré sa napríklad krásne vynímajú na pergole. Dizajnovo krásne sú tiež kvetináče v tvare čaše.

Pre estetický dojem sa hodí obaly na kvetináče, s ktorými vykúzlite nádherný dekoračný prvok na záhradu aj do interiéru. Sú praktické aj z hľadiska zalievanie, pretože nahradí misku pod kvetináčom.

Aký materiál zvoliť?

Plastové kvetináče sú jednoduchšie pre z pohľadu manipulácie a nehrozí ich rozbitiu pri náraze. Oproti tomu keramika je pre rastliny príjemnejšie, pretože jemnými pórmi prúdi vzduch, ktorý sa tak môže lepšie dostávať ku koreňom, čo znižuje riziko zahnívaniu a vznik plesní. Pre vonkajšie celoročné použitie však počítajte s tým, že keramické nádoby môžu vplyvom mrazu popraskať, čo ale platí aj pre slabšie plasty.

Hrantíky na zeleninu i kvetiny

Pre pestovanie väčšieho množstva rastlín sa hodí hrantíky rôznych veľkostí. Nemajú síce príliš krásny tvar, ale poskytujú dôležitý priestor pre rast. Našťastie si môžete zvoliť z najrôznejších farebných variantov, takže určite nájdete presne to pravé pre kombináciu s ďalším vybavením a zariadením. Vyberať je možné medzi rôznymi dĺžkami a šírkami.

samozavlažovací technológie

Praktickou pomôckou pre všetky hobby záhradkárov sú samozavlažovacie hrantíky. Sú založené na umiestnenie podložky, pod ktorú nalejete vodu pomocou špeciálneho otvoru. Tu sa vytvorí hladinku, z ktorej si rastlina sama čerpá to, čo potrebuje, ale zároveň nemá korene vyložene ponorené vo vode, takže nehrozí preliatie. To oceníte hlavne v prípadoch, keď potrebujete niekam odísť a bojíte sa, že vám kvety uschnú.