1. InHaus.sk
  2. Dekorácie
  3. Hodiny

Hodiny

Porovnávač: Tisíce hodín z mnohých e-shopov pre porovnanie. Hodiny môžete vyberať podľa ceny, štýlu i farieb. Hodiny sú praktickou aj dizajnovú súčasťou vybavenia interiéru. Hodiny môžu byť stojacie, nástenné, stolové, kyvadlové, digitálne, ručičkové, budíky. Novinkou sú nalepovacie hodiny. hodiny, dekoračné hodiny, nástenné hodiny, nalepovacie hodiny, nalepovacie hodiny na stenu, nalepovacie hodiny na stenu, kyvadlové hodiny, hodiny nástenné, digitálne hodiny, stolové hodiny, -budík

nalepovacie

Nalepovacie

kyvadlové

Kyvadlové

nástenné

Nástenné

na stenu

Na stenu

na stôl

Na stôl

drevené

Drevené

kovové

Kovové


Kovové (9) Drevené (12) Kyvadlové (16) Nástenné (217) Na stôl (20) Na stenu (217)
Seřadit podle:


Hodiny, rovnako ako ďalšie doplnky, hrajú v dizajne interiéri dôležitú úlohu. Je to niečo viac než len zariadenie, ktoré počíta hodiny, minúty a sekundy. Ako je vybrať, aby vyhovovali práve vášmu interiéru? Kúpiť prvé, čo vám padnú do oka, nie je správne. Základom je ujasniť si svoj cieľ. Chcete hodiny len preto, aby ste v danej miestnosti vedeli, koľko je hodín, alebo túžite skôr po zaujímavom doplnku? V prvom prípade si vyberte prevedenie s veľkými výraznými číslicami, na vzhľade až tak nezáleží. V druhom zvážte niekoľko kritérií.

Hodiny musia ladiť ku zvyšku miestnosti

Nemusí byť úplne v rovnakom štýle. V súčasnej dobe sa v dizajne interiérov veľa uplatňuje eklektický štýl, teda miešanie ľubovoľných trendov. Bez obáv môžete použiť dizajnové výstrelky do vintage izby. Lenže všetko má svoje medze a mnohí dizajnéri hovoria, že miešanie štýlov je ešte zložitejšie, než keď sa budete držať jedného. Takže aké hodiny sa hodí k vám? Napríklad do minimalisticky zariadenej miestnosti si môžete dovoliť farebný extravagantný kúsok.

Hodiny nemusí byť len nástenné

Ďalšou dôležitou voľbou je správne prevedenie. Najčastejšie sa stretnete s nástennými hodinami, tie sa hodí naozaj do každého interiéru, ich výber je obrovský. Môžu byť plastové, drevené, kovové, guľaté, hranaté, dúhové, hodí sa do kuchyne, spálne, detskej izby a niekto je máva aj v kúpeľni. Ďalším variantom sú stolné hodiny, avšak tie sú používané skôr výhradne v obývacích izbách, na chodbe alebo v spálni. Musíte je totiž mať na čo postaviť. Bohužiaľ nie sú dostupné v toľkých variantách, dosť často uvidíte retro dizajn alebo tzv. Ročky chránené valcovým sklom. Z tých sa 100% stane výrazný prvok miestnosti, počítajte s tým. Veľa finančne nákladnou záležitosťou sú podlahové hodiny. Vyžadujú veľa priestoru a rozhodne sa nehodí do každého interiéru. Výborne vyzerajú napríklad v domácej knižnici či v pracovni.

Líšia sa aj funkciami a kvalitou

Či už sa rozhodnete pre nástenné alebo stolové hodiny, vždy dbajte na ponúkané funkcie. Zvoľte si, či chcete ručičkové alebo digitálny. Tie digitálne mávajú zvyčajne viac funkcií, avšak aj niektoré ručičkové vie napríklad merať teplotu. Vstavané hodiny má dnes takmer každý spotrebič, väčšina z nás nosí na ruke náramkové hodinky či šikovný náramok a večne pri sebe máme aj telefóny. Interiérové hodiny však nemajú za úlohu len ukazovať čas. Z našich domovov pravdepodobne ešte dlho nezmizne, pretože majú svoje jedinečné čaro a slúži ako účelný doplnok.