1. InHaus.sk
  2. Obývacie izby
  3. Taburet

Taburet

Porovnávač taburetov zo všetkých e-shopov. Vyberajte taburety podľa fotografií a štýlu. Taburet je nízka sedačka či stolička bez operadla. Výhodou taburetu je malá veľkosť. Môžete ho tak ľahko schovať a použiť len pri väčšej návšteve. Taburet môžete umiestniť do vstupnej chodby pre jednoduchšie obúvanie. Taburet môžete tiež použiť ako malý odkládcí stolček.

taburet, taburetka, bobek na sedenie, taburet do obývačky, taburet do izby

látkový

Látkový

čalúnený

Čalúnený

puf

Puf

na nôžkach

Na nôžkach

podnožka

Podnožka

úložný

Úložný

ekokoža

Ekokoža

pletený

Pletený


Podnožka (131) Puf (222) Látkový (296) Ekokoža (11) Pletený (21) Úložný (67) Čalúnený (191) Na nôžkach (106)
Seřadit podle:


Taburet patrí medzi veľmi obľúbené súčasťou predovšetkým obývacích izieb. Slúži na odpočinku a pre štýlové doplnenie sedacie súpravy. Definovať ho možno ako nízku sedačku, ktorá nemá žiadne operadlo. V izbe ide o malý bobek, ktorým sa môže majiteľ domu pýšiť pred návštevou. Tá si ihneď urobí názor na váš vkus a zmysel pre dizajnové ladenie celého interiéru.

Rôzne poťahové látky

Vybrať si nie je problém z mnohých druhov taburetov, a to hlavne podľa poťahové látky. Tradične sú k dispozícii štandardné látkovej poťahy. Moc dobre vyzerá aj jemný materiál podobný semišu, ktorým sa poťahujú tiež sedacie súpravy. Akúsi stálicou je koža, a to ako prírodné, tak i syntetické. Výbornými variáciami sú prevedení opatrená proti oteru a zašpineniu. Poťah by mal byť vyprateľný v práčke.

úložný priestor

Praktické sú taburety obsahujúce dostatočné množstvo úložného priestoru. V obývacej izbe nie je nikdy dostatok miesta pre uskladnenie vecí. Jednoduchým odklápacím mechanizmom sa dostanete k priestoru, kam je možné čokoľvek schovať. Dutý taburet je navyše ľahšie, takže sa bez problémov dá presunúť z miesta na miesto bez vyvinutia nejakej väčšej sily.

moderné tvary

Veľa zaujímavé sú aj moderné tvarové variácie taburetov. Nejtradičněji pôsobí klasická zaoblená alebo hranatá kocky. Výbornou voľbou do mnohých interiérov sú tiež valcovité taburetky. Dokonale podčiarknu celkový dojem z danej miestnosti. Zaujímavé sú aj modely s malými nožičkami. Vyzerať môžu do istej miery rustikálne a archaicky.

Svoje miesto si nájde kdekoľvek

Taburet môže slúžiť prakticky v akejkoľvek miestnosti. Nikde nie je napísané, že by mal figurovať v obývacej izbe. Jeho praktickosť vynikne predovšetkým v predsieni, kde alternuje malú sedačku pri obúvaní a vyzúvanie obuvi. Svoje miesto si nachádza v spoločnosti aj ako pomôcka pri cvičení. Pri jóge či meditácii si rozhodne nájde svoje využitie. Dokonca aj v detskej izbe môže bez problémov plniť funkciu akejsi sedačky pre hostí či sedáku, ktorého príležitostne využijú aj deti samotné.