1. InHaus.sk
  2. Osvetlenie
  3. Stropné svietidlá

Stropné svietidlá

Fotografie stropného osvetlenia pre vašu inšpiráciu

osvetlenie, stropné, svetlo, stropné osvetlenie, stětlo na strop, stropné lampa

do obývačky

Do obývačky

LED

LED

do kúpeľne

Do kúpeľne

Značka Eglo

Značka Eglo

značky Rabalux

Značky Rabalux

bodové

Bodové

s pohybovým čidlom

S pohybovým čidlom

Značka philips

Značka philips
Stropné svietidlá Farby

Akékoľvek farby


Do obývačky (595) Bodové (38) S pohybovým čidlom (13) Do kúpeľne (16) LED (245) Značka Eglo (22) Značky Rabalux (13)
Seřadit podle:


Výber vhodného stropného osvetlenia závisí jednak na ploche, ktorú potrebujeme osvietiť, ale aj od typu interiéru, kam by mala svetla pasovať. Kto by chcel tráviť večery pod starým, popraskaným lustrom, ku ktorému je zlý prístup pre prípadné vymenení žiaroviek, alebo pod lampou, z ktorej vychádza úzky prúžok svetla, ktorý neosvítí ani časť miestnosti? Pred nákupom svetla je dobré poznať približné rozmery izby alebo pracovisko, rovnako ako parametre pre bezpečné uchytenie svietidla.

Stropné svetlá podľa štýlu interiéru

Volíme Ak stropné svetlá podľa štýlu interiéru, máme k dispozícii niekoľkoraké typológií. Predávajú sa stropné svetlá moderná, klasická, industriálne, kombinovaná, ďalej stropné svetlá stredomorská a škandinávska. Dostatok produktov záujemcovia nájdu aj v kategórii stropné svetlá ľudová, retro a rustikálny. Nechýba ani štýl glamour a minimalistická osvetlenia. Sú rozdiely medzi svietidlami do kuchyne a obývačky, iné typy osvetlenia sa hodí do detských izieb a spální. Taktiež kancelárske priestory a dielenská pracoviská vyžadujú špeciálne typológie osvetlenia, kedy sa často viac dbá na výkon ako na dizajn.

Industriálny a moderné stropné svetlá

Práve do kancelárií moderného výzoru sa krásne hodí zaujímavá industriálnej svetla, ktoré v kombinácii chrómu, kovu a skla dokonale súznie s pracovným interiérom a dokážu osvetliť aj väčšie plochy. Farebne možno zladiť moderné a industriálne stropné osvetlenie s každou maľbou aj nábytkom konkrétnej miestnosti.

Klasická a ľudová stropné svetlá

Kto vsádza na osvedčenú klasiku, nebude sklamaný so svetlami klasickými a ľudovými. Obývacie izby, predsiene i terasy možno osvietiť bežnými lustre aj bodovými žiarivkami. Vo výbere však nechýba ani zdobená závesné svietidlá, ktoré sa hodí do izieb so starožitným nábytkom, ale i ako osvetlenie honosných interiérov či dokonca komnát v historických budovách. Záleží tiež na finančných možnostiach záujemcov o ponúkané svetla. Sortiment pojíma produkty v cenových reláciách do tisíc korún, ale aj svetla od 6000 korún vyššie.

Kombinovaná stropné svetlá

V kategórii kombinovaná stropné svetlá sú zaradené rôzne typy osvetlenia, keď niektoré snúbi spojenie kovu a skla, iná vsádzajú na jednoduchosť a krásu, ďalšie zas prekvapí variabilitou smeru svetla. Niektoré miestnosti vyžadujú konkrétne zameranie svetelných lúčov na určité miesta, v galériách je potrebné špeciálne osvietiť umelecké diela. Pre tento účel sa výborne hodí práve niektorá kombinovaná stropné svetlá.

Stredomorská a škandinávska stropné svetlá

Osvetlenie v škandinávskom alebo stredomorskom štýle vsádzajú na jednoduchosť a účelnosť. Vybraná svetla pristanú každému interiéru v prostom duchu. Nepreplácané kombinácia farieb spolu so stopercentným svetelným výkonom dokonale spĺňajú predstavy obyvateľov útulných príbytkov.

Glamour a rustikálny svetla

Rustikálne stropné svetlá a osvetlenie v glamour duchu dokonale spĺňajú predstavy o lustroch a svietidlách pre historické a umelecké interiéry, hodí sa napríklad do kaviarní a reštaurácií. Hoci sa táto svietidlá pohubují v strednej ekonomickej triede, možno nájsť aj produkty v zľave, kedy sú ceny znížené až o polovicu.

Výber osvetlenia podľa farieb

Komu viac záleží na farebnom zladení osvetlenie s interiérom ako na dizajnové kombinácii s nábytkom a doplnkami, má na výber z viac ako dvadsiatich odtieňov rôznych svetiel. Predávajú sa napríklad stropné svetlá temne červená, fialová, tyrkysová, okrová, čierna i lososová.