1. InHaus.sk
  2. Osvetlenie
  3. Nástenné svietidlá

Nástenné svietidlá

Nástenné osvetlenie, ktoré sa montujú na stene a steny. Vhodné sú na chodby a schodiska, ale veľmi dobre pôsobí vo všetkých miestnostiach. Tisíce svietidiel od mnohých e-shopov. Vyberajte podľa designu, ceny, štýlu a farieb. Sledujeme zľavy a akcie na nástenné osvetlenie. Nástenné osvetlenie, Nástenné svietidlá, svetlo na stenu, svetlo na stenu, osvetlenie na stenu, lampička na stenu, svetlo na stenu, nástenné lampy

LED

LED

do kúpeľne

Do kúpeľne

bodové

Bodové


Do kúpeľne (10) LED (68) Bodové (11)
Seřadit podle:


Bez svietidiel sa dnes žiadny dom nezaobíde a nie je teda divu, že ich je v obchodoch obrovský výber. Rozčleniť sa dajú podľa spústy kritérií, napríklad podľa umiestnenia na nástenné, stropné a voľne stojace. Pozrime sa bližšie na nástenné svietidlá, ktorá poskytujú veľa variantov a dokážu domov nielen osvetliť, ale aj vkusne ozdobiť.

Nástenné svietidlá sa inštalujú predovšetkým do kúpeľní, na chodby a do vonkajších priestorov. To ale neznamená, že si ich nemôžeme umiestniť inam, ak sa to k danému interiéru hodí. Veľmi často dopĺňajú stropné lampy a bývajú skôr vedľajším zdrojom svetla, však tiež to nemusí byť pravidlo.

Kam s nástenným svetlom?

Umiestnenie nástenných svietidiel v miestnosti je naozaj variabilný a umožní vám sa "vyblázniť". Najčastejšie sa s nimi stretneme vedľa vchodových dverí, pri schodisku, nad obrazy alebo vedľa zrkadla. Ako druhotný zdroj svetla nemusí priamo žiariť, ale skôr decentne osvietiť určitý kus izby.

zároveň dekorácie

Veľmi často sa stretneme s dekoratívnym dizajnom, takže sú nielen funkčným doplnkom, ale aj ozdobou. Nástenné osvetlenie s žiarovkami a žiarivkami dopĺňa ľad osvetlenie, ku ktorému patrí aj to bodové. Zabudnúť by sme nemali na náladová svetla, ktorá vytvorí príjemnú atmosféru a už podľa svojho názvu dokážu zlepšiť náladu.

Pre každý štýl sa nájde vhodné svietidlo

Čo sa týka vzhľadu svetiel, nič nie je nemožné. Rôzne tvary, materiály a veľkosti neberú konca. Kto dá prednosť rustikálne podobe osvetlenie, nebude mať problém si vybrať, rovnako ako ten, komu sa domov hodí skôr futuristická moderné svetla.

Do detskej izbičky vyberáme pokojne svietidlá nápaditá, farebná, napríklad is obrázkami. Niektoré deti ocenia tlmené nočné svetlo, vďaka ktorému nebudú mať taký veľký strach z tmy. Svietiť môže celú noc alebo reagovať na ľahký dotyk ruky, akonáhle je potrebné si v noci posvietiť.

čítacie lampičky

K nástenným svietidlám patria aj rôzne lampičky na čítanie. U tých je potreba, aby svietili dostatočne a ich svetlo bolo príjemné očiam. Ktoré takú lampičku na stenu pripevníme, dobre si rozmyslite jej strategickú polohu, aby nám vyhovovala pri pohodlnom odpočinku s knihou alebo napríklad pri učení.

Zladené produktové rady

V niektorých prípadoch možno svetlo umiestniť univerzálne, ako stropné aj ako nástenné, podľa toho, ako sa nám bude viac páčiť. Vyrábajú sa aj celej produktovej rady zahŕňajúce svetlo stropné, nástenné, lampičky aj stojacie lampy. Takýto set pôsobí krásne jednotne a ak chceme svietidiel v miestnosti viac, určite by sme nad touto možnosťou mali zauvažovať.