1. InHaus.sk
  2. Dekorácie
  3. Vianočné dekorácie

Vianočné dekorácie

Fotogaléria vianočných dekorácií pre vašu inšpiráciu. Nájdete tu fotografie predovšetkým vianočných dekorácií, vianočných vencov, sviečok, vianočných ozdôb, vianočných svietnikov a vianočných stromčekov. Porovnávač: Tisíce výrobkov z mnohých obchodov. Vyberajte chytro zo širokej ponuky podľa parametrov, ceny, dizajnu a štýlu. Vianočné osvetlenie nájdete v kategórii: vianočné dekoračné osvetlenie vianoce, vianočné dekorácie, sviatočné dekorácie, vianočný stromček, vianočný veniec, výzdoba, vianočná výzdoba, vianočné ozdoby, vianočné svietnik, betlehem

stromčeky

Stromčeky

ozdoby

Ozdoby

venčeky

Venčeky

na darčeky

Na darčeky

reťaz

Reťaz

hviezdy

Hviezdy


Stromčeky (210) Venčeky (42) Ozdoby (59) Na darčeky (19) Hviezdy (12) Reťaz (47)
Seřadit podle:


Ako na vianočné dekoráciu

Vianočný stromček

V Česku nemá vianočný stromček dlhú tradíciu. Prvýkrát ho postavil pre svojich priateľov v roku 1812 riaditeľ pražského Stavovského divadla Jan Karel Lieb na svojom Libeňském kaštieľa. Nový zvyk sa však začal presadzovať len pozvoľna, a to až v 40. rokoch 19. storočia v bohatých pražských meštianskych rodinách. Stromček vyberajte podľa miestnosti, kde bude umiestnený. Výška aj veľkosť by mala zodpovedať rozmerom miestnosti.

umelý stromček

+ Je rýchlo postavený (často býva uskladnený ozdobený na pôde) + nepadá z neho ihličia + vydržia krásne "svieži" po celú dobu + môžete ho používať opakovane niekoľ rokov + odpadá každoročný zháňanie nového stromčeka - umelý stromček nevonia - časom vás môže omrzieť stále rovnaký stromček - je nutné mať priestory na uskladnenie - kvalitné umelé stromčeky začínajú na 5000, - Sk

smrek

Smrek obyčajný / Picea abies /: Lacný a skoro opadá. Svetlejšia farba naznačuje nezdravý stromček. Smrek pichľavý / Picea pungens /: môže byť tmavozelený až strieborný, má ostré pichľavé ihlice, vydrží a toľko nepadá Smrek omorika / picea omorica /: Až modrasto zelená farba. Pôvodom z Juhoslávie.

borovica

Borovica lesná / Pinus sylvestris /: U nás klasický, lacný a obľúbený strom. Vydrží dlhšie, než smrek. Tendencia k zafarbeniu do žlta. Borovica čierna / Pinus nigra /: Veľmi dlhé ihlice (8-15cm). Tmavozelený s širšou korunou. Popularita stúpa.

jedľa

Jedľa kaukazská / abies nordmanniana /: Najviac predávaný strom. Ihlice tmavozelené lesklé. Jedľa rastie veľmi pravidelne a navyše dlho vydrží. Preto je veľmi obľúbená. Jedľa obrovská / abies grandis /: Dorastá až 100m. Má dlhšiu ihlice, než kaukazská. Jedľa vznešená / abies procera /: Často sa jej hovorí strieborná. Veľmi dekoratívne. Jedľa nordmannská (Abies nordmanndiana): Pravidelný kužeľovitý tvar, tmavo zelené lesklé ihlice. Veľmi dekoratívne a neopadáva. Jedľa biela (Abies alba): Využívala sa polovici minulého storočia. Opäť sa stáva obľúbenou. Je o niečo redšie, než iné jedľa. O to viac vynikne ozdobenie. Jedľa kórejská (Abies Koreana): Nízky vzrast, atraktívne modrofialové šišky. Ako ozdoby sa ponechávajú kvitnúce šišky. Cena je vyššia kvôli pomalému rastu.

vianočné ozdoby

Vianočné ozdoby väčšinou kupujeme na niekoľko rokov a preto by sme mali nakupovať s rozvahou a kvalitné výrobky. Svoju voľbu prispôsobte osobnému vkusu, ale aj interiéru.

Vianočné osvetlenie

Tu sa naozaj oplatí kupovať kvalitné výrobky. Ak osvetlenie prestane svietiť na Štedrý deň, ťažko budete zháňať nové a deti budú sklamané zo zhasnutého stromčeka. V dnešnej dobe bývajú spoľahlivé ledkové žiarovky. Majú malú spotrebu a intenzívne svieti. Podľa vkusu voľte biele alebo farebné osvetlenie.