1. InHaus.sk
  2. Obývacie izby
  3. Sedacie súpravy

Sedacie súpravy

Porovnávač obchodov. Tisíce sedacích súprav z mnohých obchodov na jednom mieste. Vyberať môžete podľa farieb, štýlu, materiálov a ceny. Porovnajte si ponuky a nakupujte chytro. Každý deň strážime zľavy sedačiek. Pomôžeme vám vybrať ideálnu sedaciu súpravu klasickú, rustikálne, moderné. Zobrazujeme širokú ponuku mnohých e-shopov. Na InHaus nájdete fotografie sedacích súprav tvaru u, kožené sedačky, látkové sedačky, rohové sedacie súpravy, ratanové sedacie súpravy, sedacia súprava rozkladacia. Každý deň strážime zľavy na sedacie súpravy.

sedacie súpravy, sedacie súpravy českej výroby, rohová sedacia súprava, sedacia súprava rozkladacia, sedačka

s úložným priestorom

S úložným priestorom

rohové

Rohové

rozkladacia

Rozkladacia

v tvare U

V tvare U

látkové

Látkové

kožené

Kožené

eko koža

Eko koža






Rozkladacia (198) S úložným priestorom (1002) Rohové (1164) Kožené (68) Eko koža (15) Látkové (456)
Seřadit podle:


Typ sedacie súpravy voľte podľa voľného miesta

V poslednej dobe sú v kurze veľké sedacie súpravy, či už rohové do L, alebo dokonca ešte väčšie modely do písmena U. Sú praktické, k televízii sa na nich usadí celá rodina, však nehodí sa úplne do každej miestnosti. V menších obývacích izbách lepšie vynikne skromnejší pohovka doplnená trebárs o sedací vak alebo kreslo.

Poťahový materiál je veľa dôležitý

Záleží na ňom, ako dlho vám sedačka vydrží, či bude pohodlná a ako ľahko sa bude udržiavať. Napríklad kože pôsobí luxusne, ľahko sa čistí, ale nápor malých detí a domácich maznáčikov vydržia len ťažko. V lete sa na ňu navyše môžete nepríjemne lepiť. Textilných povrchov je veľa. Často sa stretnete s mikrovláknom, mäkkým mikroplyšom a jemu podobnú ženilkou. Všetky sú dobrou voľbou, aj keď zase je tak ľahko neočistíte od škvŕn. Skvelou možnosťou sú preto sedačky so snímateľným poťahom, ktorý môžete dať do práčky.

Pokojne vyberte podľa farby

Na prevedenie a materiálu síce tiež veľa záleží, ale sedacia súprava vás musí zaujať na prvý pohľad. Ostatne pravdepodobne sa stane dominantným kúskom v miestnosti a mala by ladiť so zvyškom vybavenia. Veľkej obľube sa v súčasnosti tešia svetlé farby, ale vracia sa aj tmavé odtiene a vzory. S šedú, hnedú, čiernu alebo svetlú sedačkou určite neurobíte chybu, avšak ak chcete, aby bola naozaj neprehliadnuteľná, pokojne siahnite napríklad po červenej. Všeobecne platí, že vzorované pohovky sa horšie kombinujú. Ak si ale zaobstaráte jednofarebnú, mali by ste ju trochu rozveseliť aspon pestrofarebnými vankúšiky.

Pozor na mäkké a nízke pohovky

V bytových katalógoch aj všade možne na internete pravdepodobne uvidíte veľa nízkych sedacích súprav. Vyzerajú síce veľmi pekne, avšak veľa ľuďom vadí, keď sa nemôžu poriadne oprieť. A rovnako tomu je s mäkkými výplňami. Hoci sa zdá, že by mohli byť pohodlné, prehnane mäkká výplň nevytvára patričnú podporu pre chrbát a deformuje ich držanie. Ak budete kupovať rozkladací sedačku, mala by byť skôr tvrdšie, na takomto povrchu sa bude lepšie spať.