1. InHaus.sk
  2. Obývacie izby
  3. Konferenčné stolíky

Konferenčné stolíky

InHaus.cz - vyhľadávač nábytku pomôže nájsť tie správne konferenčné stolíky do obývačky. Pomôžeme vám vybrať pomocou ceny, farieb, materiálov a štýlu. Stolíky zo všetkých slovenských e-shopov. Strážime zľavy konferenčných stolíkov. Hľadáte odkladacie stolíky ? konferenčný stôl, konferenčné stolíky, konferenčný stolík biely, Kávový stolík

z masívu

Z masívu

drevené

Drevené

biele

Biele

sklenenom

Sklenenom

dub sonoma

Dub sonoma

dizajnové

Dizajnové

kovové

Kovové

so zásuvkami

So zásuvkami


So zásuvkami (9) Biele (125) Dub sonoma (91) Z masívu (39) Drevené (384) Sklenenom (90) Kovové (12) Dizajnové (22)
Seřadit podle:


Obývačka vyžaduje umiestnenie sedacie súpravy a obývacie steny. Ak máte však iba tieto dva solitéry, niečo tu stále chýba. Áno, je to konferenčný stolík. Malý, ale dizajnovo podarený a praktický pomocník nesmie chýbať. Jeho nákup sa zdá na prvý pohľad jednoduchý. Opak je pravdou! Dbať treba na niekoľko dôležitých aspektov. Akých? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Materiál v hlavnej úlohe

V prvom rade je potrebné klásť dôraz na voľbu toho správneho materiálu. Asi najobľúbenejšie sú klasické drevené konferenčné stolíky. Farebných alternatív je dnes neskutočné množstvo vďaka pestrému morenia. Pekne vyzerajú ako tuzemské dreviny typu dubu či buku, tak i cudzokrajné. Ak netiahnu nutne k masívu, môžete voliť napríklad v poslednej dobe veľa obľúbené sklo, prípadne plast v niektorej z ušľachtilejších podôb. Len pre prehľadnosť uvádzame najznámejšie materiály v nasledujúcich zarážkach. Jedná sa teda o:

Výška a ďalšie rozmery stolíka

Pri výbere výšky konferenčného stola všeobecne platí pravidlo, že by mal dosahovať ku kolenám osoby sediacej na pohovke. Tá sa nesmie pri pohybe smerom k nemu buď nijako výrazne hrbiť, alebo naopak naťahovať smerom nahor. Rozmery stolíka by mali byť individuálnou záležitosťou. Do úvahy berte veľkosť sedacej súpravy a interiéru obývacej izby. Prípadne tiež počet členov rodiny z pohľadu priestrannosti odkladacej dosky stola.

Ostatné kritériá výberu

Veľmi dôležitý je tiež tvar konferenčného stolíka. Vyberať je možné ako konvenčné obdĺžnikové modely, tak tvar kruhu alebo typy so zúženými nohami či akýkoľvek iný dizajnovo neopozeraný kus. Veľa ľudí volí konferenčný stolík s otočnými kolieskami , prípadne variácie s otočnou doskou. Dokonca existujú aj praktická prevedení disponujúci niekoľkými zásuvkami alebo policami nachádzajúcimi sa pod odkladacou plochou. Kombinácia funkčných a dizajnových prvkov sa skrátka oplatí.