1. InHaus.sk
  2. Obývacie izby
  3. Obývacie steny

Obývacie steny

Fotogaléria obývacích stien do obývacích izieb z mnohých e-shopov. Môžete vyberať podľa ceny, farieb a štýlu. Tu nájdete elegantné obývacie steny, lacné obývacie steny, moderné obývacie steny, obývacie steny a zostavy. obývacia stena, nábytok, obývačka, obývacie steny lacno, obývacie steny, elegantné obývacie steny, nábytok do obývacej izby, obývacia zostava, zostava nábytku do obývacej izbyObývacie steny Farby

Akékoľvek farby


Seřadit podle:


Podstatnou súčasťou každej obývacej izby je hlavná stena. Jej výber je kľúčový pre vymedzenie celkového vzhľadu interiéru a následnú voľbu ďalších kusov nábytku. Ako vybrať kvalitnú obývaciu stenu?

Typy obývacích stien

Klasikou sú veľké a mohutné obývacie steny, ktoré zaberú takmer celú plochu steny na jednej strane izby. Je to ideálna voľba v prípade, že hľadáte miesto pre ukladanie veľa vecí. Súčasťou steny sú totiž poličky, skrinky, knihovnička a podobne. Druhým pomyselným pólom sú jednoduché a minimalistické moderné obývacie steny, ktorých prednosťou je práve jednoduchý vzhľad. Pozostávajú často z podstavca pre televíziu a niekoľkých málo odkrytých políc. To znamená, že sú priestorovo menej náročné a vhodnejšie do menších interiérov.

Z akých materiálov sa obývacie steny vyrába?

Ďalším kľúčovým bodom je materiál. Najbežnejšia variantom je lamino, kde hlavným plusom je nižšia obstarávacia cena. Stredná cestou je dyha, a ak chcete, aby vám stena do obývačky vydržala dlho, zvoľte masív. Zaujímavou variant predstavuje i materiál MDF, čo sú dosky vyrábané bez použitia lepidiel, ktoré niekedy môžu vyzerať skoro ako masívny nábytok. Výnimkou ale ani nie sú kovové typy doplnené o sklenené detaily.

aktuálne trendy

Moderného vzhľadu dosiahnete pomocou chytré voľby kontrastov. Pre optické zväčšenie a zosvetlenie izby voľte bielu farbu. Pri túžbe po luxusnom dojmu sa nebojte tmavších stien, ktoré môžu mať efektne nasvietené prvky. V kurze sú aj kovové doplnky. Poslednou dobou platí, že minimalizmus nachádza svoje miesto medzi dizajnom interiérov, čo platí aj pre obývacie izby. Dôraz je kladený hlavne na vytvorenie vzdušného dojmu s odľahčenými prvkami čistých geometrických tvarov. Jednoduché štvorcové a obdĺžnikové skrinky skvele zaistí potrebu úložného priestoru a navyše nepokazí dojem pekné jednoduchosti. Pohrajte sa tiež s originálnym umiestnením jednotlivých komponentov.