InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Zahrada

Ako vybrať záhradný nábytok a na čo si dať pozor pri údržbe?

Záhradný nábytok umožňuje tráviť čo možno najviac času vonku na čerstvom vzduchu. S niekoľkými kúskami vybavenie si ľahko vytvoríte príjemné vonkajšie posedenie. Pre maximálnu radosť z vybraného záhradného nábytku je však dobré vedieť, na aké parametre sa zamerať. Prečítajte si tiež, na čo si dať pozor počas pravidelnej údržby, aby nábytok vydržal čo najdlhšie krásny aj pri používaní vo vonkajšom prostredí.

Február na záhrade

Vo februári sa pomaly pripravujeme na vegetačné sezónu. Čo je vhodné práve v tomto období na záhrade urobiť? Pripravili sme niekoľko tipov a rád.

Odpovedáme na vaše otázky: Ako rekultivovať rybník?

Rekultivácia rybníka je dlhodobou a zložitou záležitosťou, pri ktorej je potrebné niekoľkých veľmi dôležitých krokov k tomu, aby bola dostačujúca a nemusela sa v krátkom časovom horizonte opakovať. Ako teda môže rekultivácia vyzerať?

Leto je tu ... Pripravte svoju terasu na príjemné posedenie!

Letné slnko láka na posedenie na záhrade - ide o vítané útočisko, ktoré tento rok zrejme budeme využívať ešte viac ako iné roky. Preto stojí za to si ho čo najviac zútulniť a po zime venovať terase starostlivosť. Odmena v podobe grilovanie či kávy na čerstvom vzduchu s výhľadom do zelene sa určite stane obľúbenou časťou dňa ...

Aké sú trendy v záhradnom nábytku pre tento rok?

Chcete si na záhradu zaobstarať nábytok, avšak v neprebernom množstve materiálov a prevedenia sa nevyznáte? Drevený, plastový, ale aj kovový záhradný nábytok má svoje prednosti a úskalia. Predtým, než sa rozhodnete pre konkrétny model, by ste si mali uvedomiť, že dizajn by mal ladiť s celkovým prostredím záhrady, respektíve terasy.

7 rád, ako odzimovať kosačku

Než vyjdete po zime prvýkrát so záhradnou kosačkou pokosiť trávnik, venujte pozornosť jej předsezónnímu servisu. Ako ju pripraviť na novú sezónu, čo skontrolovať, doplniť a na čo si dať pozor, aby kosačka spoľahlivo slúžila nielen v nadchádzajúcej sezóne, ale aj rad ďalších rokov, poradia expert na záhradnú techniku Petr Tichý.

Navoďte na svojej terase romantickú atmosféru! Pomôže vám aj správne zvolené osvetlenie!

Obľuba terás rastie. Niet sa ani čomu čudovať. Terasa predstavuje ideálny spôsob, ako prirodzene prepojiť interiér s exteriérom domu. A keď už si doprajete luxus v podobe vlastnej terasy, nezabudnite ju aj vhodne osvietiť! Jedine tak si ju budete môcť užívať do neskorých nočných hodín.

Pozor, opäť sa očakáva suché leto, ako sa na neho pripraviť?

Pamätáte na minuloročnej extrémne výkyvy počasia, kedy predovšetkým poľnohospodárov a záhradníkov potrápila dlhá sucha? Meteorológovia predpovedajú podobné leto aj na tento rok. Poradíme vám preto, ako na suchej leto pripraviť vašu záhradu. Nie je čas zaháľať, začnite už teraz.

Záhradný architekt rozhodne nie je zbytočnou investíciou

Plánovanie záhrady mnohokrát podceňujeme. Obvykle netušíme, že kvalitne založená záhrada je základ pre to, aby nás bavila, bola podľa možností bezúdržbovou, a tiež aby nás nestála zbytočne veľa. Keď vám teraz poviem, že ideálne je, aby ju naplánoval záhradný architekt, možno si poklepete na čelo a poviete, že ten je na tom celom predsa to najdrahšie. Lenže ono to je trochu inak.

V marci hurá na záhradu. Zabudnite na koronavírus s hrabľami v ruke

Jar je tu a na záhrade nás čaká množstvo práce. V marci nastáva čas kyprenie, hnojenie a orezávanie. Vsádza sa ovocné stromčeky a prvýkrát tento rok vytiahneme z kôlne kosačku na trávu. Záhrada tak môže byť naším útočiskom pred zlými správami v súvislosti s Koronavirové epidémiou. Práca na čerstvom vzduchu je v týchto dňoch prospešná pre väčšiu pohodu na tele i na duchu.

Trendy pre terasy roka 2020?

Jednoduchosť, funkčnosť, prirodzenosť. Týmito tromi slovami by sa dali v skratke popísať princípy, na ktorých stojí trendy terás pre rok 2020. Základom sú prírodné materiály, ktoré ušetria čas aj náklady na údržbu. Potom už len záleží na voľbe konkrétnej hrúbky a rozmeru. V prípade plánovaného využitia terasy aj v zime sa vyplatí zvážiť jej zasklenia. Nasledujúci článok poradí, ako skombinovať všetky dôležité aspekty, a vytvoriť tak perfektne zladenú a funkčné terasu, ktorá sa drží aktuálnych trendov.

Záhrada bez ohnisko? To nejde. Poradíme, ako na to

Oheň človeka sprevádza od pradávna. Je zdrojom svetla, tepla k zahriatiu alebo príprave pokrmov, ale funguje aj ako magický element v mnohých rituáloch. Dodnes neprestáva fascinovať, aj preto svoje miesto nachádza aj v moderných záhradách. Nemusí ísť priamo o kozub, gril či udiareň, aj vo svojej rýdzej podobe - ako klasické pevné, prípadne prenosné ohnisko prináša horiaci oheň do záhrady magické kúzlo. Za nepostrádateľný element považuje ohnisko, resp. oheň na záhrade aj starobylé učenia Feng Shui.

Najlepšie spoločník pre sparné letné dni? Určite záhradná hojdačka!

Slnkom prehriate mesiaca netrvajú síce podľa našich predstáv, a preto by sme si ich mali patrične užiť. Skvelým miestom pre prázdninovú relaxáciu je záhradná hojdačka. Práve na nej si vychutnáme blažený odpočinok, ale aj príjemné slnečné lúče.

Ako sa starať o trávnik v období sucha?

Pestovaný trávnik vyžaduje správnu a pravidelnú starostlivosť a v období sucha predovšetkým. Šikovným kosením a vhodnou závlahou ho môžete udržať stále zelený aj počas tropických letných dní. Ako sa o trávnik v lete starať?

Za parného dňa aj v daždi. Multifunkčný terasa vám ponúkne útočisko za akéhokoľvek počasia

Terasa by mala lákať k odpočinku. Už len pri pohľade na ňu musíte mať sto chutí zanechať všetkého a stráviť na nej celé popoludnie. Či už grilovaním, alebo oddychom v hojdacej sieti.

Jedine záhradný nábytok, ktorému venujete patričnú starostlivosť, vám bude dlho slúžiť

Zaobstarali ste si nový záhradný nábytok? Potom zrejme budete chcieť, aby vám slúžil a vašu záhradu zdobil pokiaľ možno čo najdlhšiu dobu. Vedzte, že dlhú životnosť svojmu nábytku zaistíte pravidelnou starostlivosťou, predovšetkým jeho pravidelným čistením. Poradíme vám ako na to.

Kompostér šetrí starosti i peniaze. Aké sú pravidlá kompostovania?

Platíte za odvoz biologického odpadu a zároveň nakupujete drahý kompost? Aj v tej najmenšej záhrade sa nájde miesto pre šikovný kompostér, ktorý pomôže s likvidáciou biologického odpadu. Ten možno ďalej využiť na hnojenie záhonov a rastlín. Náklady na obstaranie kompostéra nie sú vysoké, vybudovať ho môžete svojpomocne, alebo môžete zaobstarať už hotový. A samotná údržba je veľmi jednoduchá. Aké sú pravidlá kompostovania?

Záhradný nábytok v trendoch roku 2019

Preč sú doby, kedy na záhradu stačila plastová stolička, nejaký ten stôl a vrcholom luxusu bola záhradná hojdačka v akomkoľvek prevedení. Náročná doba si žiada tiež dostatočný odpočinok a relax.

Jarná príprava záhrady. 4 chyby, ktorých sa vyvarujte

Zeleň v záhradách sa začína opäť prebúdzať k životu a so stále silnejúcimi slnečnými lúčmi sa prebúdzajú aj záhradkári. Posledné ranné mrazíky končí podľa pranostík na začiatku mája s tromi zmrznutými mužmi a potom už začína plná sezóna. Ako na ňu záhradu najlepšie pripraviť a akých chýb sa vyvarovať?

S kúpou záhradného nábytku nečakajte na sezónu!

Vonkajšej teploty sa zvyšujú, slnečné lúče nadobúdajú na intenzite a my sa pomaly z vyhriatych domovov začíname premiestňovať na záhrady a terasy. Alebo tomu aspoň tak čo nevidieť bude. To si potom ľahneme na lehátko, tvár nastavíme slnečným lúčom as knihou v ruke sa ponoríme do sveta fantázie. Tešíte sa?

Ako vybrať záhradný hrantíky a kvetináče?

Krásne upravená záhrada nemusí znamenať iba záhony a pekne posekaný trávnik. Výzdoba v podobe živých kvetov sa vďaka kvetináčom a kvetináčom dá umiestniť takmer kamkoľvek. Ozdobíte s nimi okno, balkón, vchod do domu či jednotlivé miestnosti vnútri bytu. Lenže na trhu existuje veľa druhov nádob na kvety a ako vybrať tú správnu sa dočítate v tomto článku.

Grilovanie na kameni - grily s lávovým kameňom

Grilovanie na kameni sa v našej krajine teší stále väčšej a väčšej obľube. Zároveň je tu ale tiež veľká skupina milovníkov grilovania, ktorí o spôsobe prípravy letných dobrôt na grile s lávovým kameňom zatiaľ nepočuli. Pritom grilovanie na lávovom kameni patrí medzi tie najzdravšie spôsobmi. Na kameni môžete grilovať všetko, na čo ste zvyknutí u klasických grilov a ešte oveľa viac.

4 dôvody, prečo si nechať postaviť bazén už počas jesene

Uvažujete o tom, že si konečne na záhrade u svojho domu postavíte vlastný bazén? Potom vedzte, že sa nájde hneď niekoľko pádnych argumentov, prečo tak urobiť práve v tomto období. Jeseň bude ešte dlhý, a tak máte stále dostatok času.

Pripravte trávnik na zimu. Ako správne na jesenné vertikutáciu?

Tohtoročné horúce a suché leto dalo trávnikom poriadne zabrať. Pred zimou si preto zaslúžia ešte malú pozornosť, aby bol na ďalšiu sezónu opäť v kondícii. Už bolo popísané veľa postupov, ako pripraviť trávnik na zimu a pojem vertikutácia preto nie je úplne neznámy. Presný postup, ako správne vertikutovať, prezradí odborník Petr Tichý zo spoločnosti HECHT.

Prišiel čas na regeneráciu trávniku. Ako docieliť opäť zelené plochy?

Počas horúcich letných dní dostal trávnik celkom zabrať. Zelená farba v tichosti zmizla v zabudnutia, avšak nastáva čas na regeneráciu trávnatých plôch. Začína totiž obdobie dažďov, teda trávniky konečne prestane trápiť sucho, a teploty klesnú o desať stupňov a viac.

Pohupujte sa pre svoje zdravie a pokoj na duši

Fakt, že hojdanie vyvoláva príjemné pocity, vnútorný pokoj a pohodu, je už vedecky podložený. Nielen, že v človeku hojdania vyvoláva pocit, ako by bol v maminom náručí, navyše dodáva radosť. Keď totiž pôsobíte na centrum svojej rovnováhy, dokonale sa uvoľníte, prebudí sa vaše endorfíny a s nimi príde nadšenie zo života. Ak trpíte stresy alebo ste mali len ťažký deň v práci, zabudnite na chemické tabletky a radšej sa choďte pohojdať do hojdacej siete alebo na záhradnú hojdačku.

Aký záhradný nábytok sľubuje dlhú životnosť a aký vtlačí záhrade punc ojedinelosti?

Záhradný nábytok predstavuje elegantný doplnok modernej záhrady. Súčasný trh ponúka rôzne materiály, pričom každý má svoje prednosti a úskalia. Pri výbere konkrétneho konštrukčného materiálu vás ovplyvní predovšetkým jeho kvalita, praktickosť, životnosť a v neposlednom rade náročnosť na údržbu. Pozrieme sa podrobnejšie na tri najbežnejšie druhy - z plastu, dreva a hliníka.

Kameň do záhrady jednoducho patrí

V záhradnej architektúre je kameň nenahraditeľným prvkom, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou, prirodzeným vzhľadom a vysokou odolnosťou. V súčasnej dobe sú k dostaniu kamene v rôznych variantoch, farbách a štruktúrach. Oproti ostatným materiálom sa kameň vyznačuje ojedinelosťou, pričom každý kus veľkého kameňa aj menšieho kamienka je neopakovateľný originál.

Elektrické ohrady pre rôzne druhy zvierat

Elektrický ohradník sa najčastejšie využíva na pastvinách a výbehoch pre zvieratá ako sú ovce, kravy alebo kone. Svoje použitie ale môže nájsť aj inde.

Užite si grilovanie s príslušenstvom od firmy Outdoorchef

Tešíte sa na grilovanie? Gril samotný vám ale k dokonalej príprave pokrmov stačiť nebude. Aby bolo grilovanie čo najpohodlnejšie, najefektívnejší a najbezpečnejší, nezaobídete sa bez pár nevyhnutnosťou. Moderné príslušenstvo váš gril doplní a doladia prípravu jedla k dokonalosti. Navyše to bude väčšia zábava!