InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia články

Presvedčivé výsledky riadeného vetrania s rekuperáciou tepla i vlhkosti

Premýšľate nad tým, ako si doma zaistiť čerstvý vzduch aj optimálnu klímu po celý rok? V minulosti by ste najskôr otvorili okno. V súčasnej dobe sú však domy a byty kvôli úspore energie izolované a vetranie oknom sa neodporúča. Ponúka sa teda riešenie v podobe systému riadeného vetrania s entalpickým výmenníkom, ktorý zabezpečí maximálny komfort bývania vďaka rekuperáciu tepla i vlhkosti a súčasne šetrí náklady.

Suchý vzduch škodí organizmu ... Ako sa môžete brániť?

Svetová organizácia WHO odhaduje, že až 90% času trávime v budovách. A pretože v čase Koronavirové krízy bývame väčšinou doma, mali by sme v našej domácnosti dbať na správne ovzdušie. Je dôležité sa zamerať nielen na správnu teplotu a čistotu vzduchu, ale aj na optimálnu vlhkosť. To všetko ovplyvňuje naše zdravie v rôznych smeroch.

Investícia do tepelného čerpadla sa vráti v priemere za 7 rokov

Tepelné čerpadlo je celkom veľká investícia. Aké sú ale sadzby? A kedy sa vám peniaze za čerpadlo na úsporách energií vráti? Presne vám to spočíta projektant, ale hrubú predstavu si môžete urobiť aj sami.

Oplatí sa tepelné čerpadlo?

Po tepelných čerpadlách je v posledných rokoch veľký záujem. Hlavným dôvodom preto je, že sa jedná o veľmi úsporné vykurovacie zariadenie, ktoré je zároveň šetrné k životnému prostrediu. Oplatí sa však tepelné čerpadlo do každej domácnosti?

5 dôvodov, prečo si zaobstarať stropný ventilátor

Aj keď sa zdalo, že stropné ventilátory už majú svoju éru za sebou, ukazuje sa, že je tomu presne naopak. Stále viac a viac ľudí je totiž vidí ako zdravšie a lacnejšiu alternatívu ku klimatizácii. Vedeli ste, že stropný ventilátor možno veľmi ľahko nainštalovať a využijete ho aj v zime? Zistite s nami, prečo si stropný ventilátor zaobstarať.

Ako pripraviť interiér svojho domu na letné dni? Nahliadnite do sveta klimatizácií

Dôvodov k stavbe moderného domu alebo rekonštrukciu existujúceho bývania je určite niekoľko. Okrem nadčasového dizajnu spočívajú výhody nového vybavenia v tom, že v súčasnej dobe na trhu narazíte na vychytávky, ktoré obyvateľom domácnosti pomáhajú výrazne znižovať náklady a uľahčujú život.

Už sa desíte horúcich letných dní? Pomôcť vám môže jednoduchý stropný ventilátor aj mobilné klimatizácie

Horúce letné dni si dokážeme naozaj užiť. Najmä potom, ak nemusíme nič robiť, máme pri ruke nejaký ten vychladený nápoj a ideálne ešte bazén alebo more. To je to potom hotový raj na zemi.

5 tipov, ako mať doma čisté ovzdušie

V zimných mesiacoch je dlhšie tma a počasie je menej prívetivé, preto trávime viac času v uzavretých priestoroch, či už doma alebo v kancelárii. O to viac by sme mali myslieť na to, aby prostredie, ktoré nás obklopuje, bolo zdravé - a to predovšetkým u alergikov a astmatikov. Práve zima je totiž perný obdobím pre tých, ktorí trpia alergiou na prach, plesne či roztoče. Čo robiť preto, aby ste dýchali čistý vzduch?

Nenechajte sa zmiasť kšeftári s tepelnými čerpadlami

Aj v oblasti tepelných čerpadiel bohužiaľ pôsobí nečestní obchodníci, zameranie len na ziskuchtivosť. Poradíme, ako prekuknúť ich nástrahy a ušetriť tak nemalé peniaze.

4 hlavné dôvody, prečo zlikvidovať starý kotol čo najskôr

Snívate o teplých radiátoroch bez večného prikladania a neporiadku? Práve teraz je ten najlepší čas na výmenu starého kotla za bezpracné, čisté a lacnejšie vykurovanie. Štát vám na neho totiž pridá nemalé peniaze. Prečo odprevadiť starý kotol z domu a nasťahovať si nové tepelné čerpadlo?

Zbavte sa horúčavy v podkroví

So stúpajúcimi teplotami je otázka, ako si udržať príjemnú teplotu v podkroví, stále častejšie. Pri hľadaní riešenia sa ľuďom ako prvý vybaví klimatizácia, s horúčavou je ale možné bojovať aj inak.

Tepelné čerpadlá budú aj v roku 2019 lacným a spoľahlivým zdrojom tepla

Vďaka tepelným čerpadlám sa zbavíte obáv z rastu cien elektriny či zemného plynu. Tento zdroj tepla využíva energiu, ktorá je zadarmo a je ňou vo vašom okolí dostatok, napr. Vonkajší vzduch, pôda vo vašej záhrade, geotermálne teplo, alebo studničná voda. Tepelné čerpadlá v tuzemsku nájdete u malých objektov typu mobilné bunka tak aj veľkých bytových domov alebo kancelárskych budov. Ak teda uvažujete o novom zdroji tepla, venujte tepelným čerpadlám pozornosť.

Ako na zateplenie šikmej strechy?

Je u vás zatepľovania strechy či podkrovia na programe dňa? Nechajte si poradiť, ako dobre a ľahko sa to dá riešiť, a vyvarujte sa tak najrôznejším komplikáciám.

Tepelné čerpadlá IVT - stávka na istotu, ak hľadáte lacný a spoľahlivý zdroj tepla

Spoločnosť IVT je s viac ako 16 000 inštalovanými čerpadlami najväčším dodávateľom tepelných čerpadiel v Českej republike a na slovenské. Prvé tepelné čerpadlo inštalovali pracovníci tejto spoločnosti už v roku 1991. Zariadenie inštalované spoločnosťou IVT nájdete aj u budov, ktoré získali ocenenie typu "Stavba roka" či "Building Efficiency Award".

Koľko tepla môže unikať oknami, strechou či obvodovými múrmi?

S príchodom zimy nadobúda na dôležitosti funkcie tepelnej izolácie stavby. Tá pritom závisí na konkrétnych riešeniach jednotlivých prvkov, či už sa jedná o okná, dvere, strechu, či obvodové múry. Pre všetky kľúčové časti stavby platia pravidlá, ktorých dodržaním môže byť dosiahnutý lepších izolačných vlastností. Na čo si z hľadiska únikov tepla z domu dať pozor a ako túto hrozbu u jednotlivých prvkov stavby eliminovať, približuje nasledujúci článok.

9 + 1 otázka na pevným klimatizáciám

Sparné leto je za nami. Ak vás niekoľkokrát napadlo, že potrebujete domov klimatizáciu, tak práve teraz majú firmy voľnejšie kapacity pre zákazky. Čo by ste mali vedieť, než nejakú oslovíte?

Byty sa starými oknami Protop až o ¼ viac ako domácnosti s modernými oknami

Premýšľate, ako znížiť výdavky nevyhnutné na minimum? Nečakajte, až teplomer začne čoraz častejšie ukazovať teploty okolo nuly. September, október a začiatok novembra sú ideálne mesiace pre inštaláciu nových okien, ktorá šetrí peniaze. Nekvalitné staré okná totiž môžu až za 50% úniku tepla z bytu. Nová naopak znamenajú komfort a pohodlie. Moderné technológie v súčasnosti predávaných okien zamedzujú nepríjemnému prúdenie studeného vzduchu a výdavky za vykurovanie bytu dokážu zredukovať až o štvrtinu.

Pasívne bývanie: úlohu hrá úspora, ale aj komfort

Zelené technológie sa pri výstavbách bývania masívne presadzujú tiež v Česku. Za posledných dvadsať rokov prešli dlhú cestu a dnes vyzerajú úplne inak. Ekologické už neznamená len šetriace energiu - zníženie spotreby sa často dosahovalo na úkor komfortu a estetiky. Pasívne bývanie súčasnosti predstavuje symbiózu nízkej spotreby, pohodlie a estetiky exteriéru a interiéru stavby. Tieto technológie a postupy sa implementujú prevažne do novostavieb, pretože premeny starých objektov do tohto konceptu sú väčšinou ťažko realizovateľné. O aktuálnych trendoch sme hovorili s Ing. Jánom Prechádzkou z All Inclusive Development, technickým dozorom investora.

Vzduchotechnika na kľúč

Ak plánujete obstaranie vzduchotechniky do Vašich interiérov, obráťte sa na špecializovanú firmu, ktorá s Vami prejedná všetky potrebné náležitosti. Vypracuje pre Vás projektovú štúdiu s kompletnou dokumentáciou tak, aby vyhovovala priamo na mieru Vášmu domovu, či pracovisku. Zároveň si dohodnete finančnú a časovú náročnosť prác.

Bezplatná encyklopédia radí, ako na úspory energií

Chystáte sa v najbližšej dobe na rekonštrukciu vášho bývania a chcete mať prehľad o tom, aké sú možnosti z hľadiska úspor energií? Potom vám určite bude veľmi užitočným radcom internetový portál E.ON Radca .

Príjemná klíma už pri príchode domov? Nastavte si klimatizáciu na diaľku

Vraciate sa po náročnom dni a ako prvý vás víta chlad, alebo horúčava v závislosti na ročnom období? S tým je teraz koniec. Moderná klimatizácia Samsung chladí aj prikuruje. Pohodlne ju nastavíte na diaľku.

Ako správne vyvetrať a mať doma vždy čerstvý vzduch?

Vyvetrať vydýchaný vzduch v miestnosti je jednoduché. Proste otvorte okno as ním dovnútra vpustíte veľa čerstvého vzduchu. A s ním aj všetky alergény, prach a iné nečistoty, ktoré na vás číhajú v mestách i na dedinách. Je snáď lepšie zostať zabarikádovaný doma a čakať na zvyšujúce sa úroveň oxidu uhličitého?

59% slovenských domácností dáva prednosť rodinnému pohodliu pred znižovaním účtov za vykurovanie

Prieskum spoločnosti Honeywell zistil, že najčastejšia príčina hádok v slovenských domácnostiach je teplota domova. Polovica domácností nepoužíva k efektívnejšiemu udržiavanie ideálnej teploty termostat, ani na udržiavanie rovnováhy medzi pohodlím a nákladmi za vykurovanie.

Otázky a odpovede na tému solárno-termálnych systémov

Návrh solárno-termálneho systému vyžaduje odbornosť pre optimalizáciu jeho účinnosti. Obchodný manažér spoločnosti Kingspan, as, reaguje na najčastejšie otázky vlastníkov solárno-termálnych systémov.

Lacné, čisté, efektívne. To je vykurovanie plynom

Náklady na vykurovanie patrí k najvyšším položkám rodinného rozpočtu. Kto by teda nechcel mať kúrenie lacné, ekologické as čistou prevádzkou. Napríklad moderné kondenzačné kotly ponúkajú splnenie všetkých týchto prianí a ešte je ich prevádzka bezpečná. Keď si k dokonalému spaľovaniu ešte zaistíte výhodnú cenu plynu od vhodného dodávateľa, tak vaše účty za teplo môžu prekvapivo výrazne klesnúť.

Ako znížiť náklady na vykurovanie? Pomocou správneho kotla

Je vykurovacia sezóna, čo logicky znamená tiež to, že domácnostiam výrazne stúpnu náklady, ktoré majú v súvislosti s vykurovaním. Je viac než jasné, že tento rok sa už toho veľa zmeniť nestihne. Od budúcej sezóny však môžete byť múdrejší.

Ako nenaletieť na úskoky predajcov tepelných čerpadiel

Nesolídnych predajcovia tepelných čerpadiel používajú celú radu trikov, ktorými sa snažia nalákať neinformovaných zákazníkov. Na čo si dať najväčší pozor?

Ako tento rok prvýkrát zakúrite!

Pomaly ale isto sa blíži deň, keď si doma prvýkrát oblečieme dlhý rukáv a začneme uvažovať o tom, že je tá správna chvíľa si tento rok prvýkrát prikúriť. Kým mnohým z nás stačí otočiť gombíkom ústredného kúrenia, pre iných prináša otázka kúrenie rad povinností už pred vykurovacou sezónou. Viete, aké všetky povinnosti máte, či už kúrite v kachliach alebo plynovým ohrievačom? Ako sa vyhnúť nešťastie v domácnosti?