InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie články

Pozor, opäť sa očakáva suché leto, ako sa na neho pripraviť?

Pamätáte na minuloročnej extrémne výkyvy počasia, kedy predovšetkým poľnohospodárov a záhradníkov potrápila dlhá sucha? Meteorológovia predpovedajú podobné leto aj na tento rok. Poradíme vám preto, ako na suchej leto pripraviť vašu záhradu. Nie je čas zaháľať, začnite už teraz.

V marci hurá na záhradu. Zabudnite na koronavírus s hrabľami v ruke

Jar je tu a na záhrade nás čaká množstvo práce. V marci nastáva čas kyprenie, hnojenie a orezávanie. Vsádza sa ovocné stromčeky a prvýkrát tento rok vytiahneme z kôlne kosačku na trávu. Záhrada tak môže byť naším útočiskom pred zlými správami v súvislosti s Koronavirové epidémiou. Práca na čerstvom vzduchu je v týchto dňoch prospešná pre väčšiu pohodu na tele i na duchu.

Ako sa starať o trávnik v období sucha?

Pestovaný trávnik vyžaduje správnu a pravidelnú starostlivosť a v období sucha predovšetkým. Šikovným kosením a vhodnou závlahou ho môžete udržať stále zelený aj počas tropických letných dní. Ako sa o trávnik v lete starať?

Kompostér šetrí starosti i peniaze. Aké sú pravidlá kompostovania?

Platíte za odvoz biologického odpadu a zároveň nakupujete drahý kompost? Aj v tej najmenšej záhrade sa nájde miesto pre šikovný kompostér, ktorý pomôže s likvidáciou biologického odpadu. Ten možno ďalej využiť na hnojenie záhonov a rastlín. Náklady na obstaranie kompostéra nie sú vysoké, vybudovať ho môžete svojpomocne, alebo môžete zaobstarať už hotový. A samotná údržba je veľmi jednoduchá. Aké sú pravidlá kompostovania?

Prišiel čas na regeneráciu trávniku. Ako docieliť opäť zelené plochy?

Počas horúcich letných dní dostal trávnik celkom zabrať. Zelená farba v tichosti zmizla v zabudnutia, avšak nastáva čas na regeneráciu trávnatých plôch. Začína totiž obdobie dažďov, teda trávniky konečne prestane trápiť sucho, a teploty klesnú o desať stupňov a viac.

Zazimovanie záhrada sa vám dobre odvďačí

Keď chcete dobre zazimovať nielen záhradu, musíte to urobiť predovšetkým skôr, ako udrie prvý mrazíky. Tento rok sa javí začiatok novembra ako najvyšší čas na zazimovanie všetkých rastlín, stromov, trávnikov, skleníkov, kvetín, jazierok i byliniek. Akonáhle nepripravených rastliny zasiahne mráz, ťažko im budete vracať na jar život. Aby ste teda nič nezanedbali a na jar sa mohli tešiť z odpočinuté prírody, vezmeme to teraz spolu pekne krok za krokom a takpovediac od podlahy, pretože začneme trávnikom.

Jar prichádza - vráťme zeleň mestám!

Bývať v meste a mať vlastnú záhradku nie je protiklad. Naopak, ide o trend na vzostupe. K vytvoreniu mestskej záhrady nepotrebujete hektár, stačí len efektívne využiť všetok dostupný priestor, ktorý sa vám ponúka, či už je to okenný parapet, balkón alebo spoločný dvorček. Komunitné záhrady farbí šedú tvár miest na zelenú a stávajú sa miestom pre susedská stretnutia.

Záhradníci dobývajú mesta

Trend nemožno prehliadnuť: čoraz viac ľudí sa sťahuje do miest. Podľa prognóz bude v roku 2050 žiť v mestách viac ako 70% populácie. Ale ani tam sa nevzdávajú vlastné zelene. Už dnes je viac ako polovica balkónov a terás vysadená kvetmi, bylinkami, zeleninou alebo ovocím.