InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Jedáleň články

Ako vybrať jedálenský stôl, ktorý pohostia celú rodinu?

Srdcom mnohých domácností je jedáleň, pretože práve pri stole sa stretávajú všetci členovia rodiny a vychutnávajú si lahodnú večeru, cez víkendy aj obed. Ak sa chystáte do rekonštrukcie danej miestnosti a plánujete vymeniť aj súčasný nábytok za nejaký atraktívnejšie a modernejšie, mali by ste pred jeho výberom zvážiť niekoľko základných bodov.

5 vlastností moderných jedálenských stoličiek

Premýšľate nad výberom jedálenských stoličiek, ale neviete, aké vlastnosti sú dôležité? Existuje viac faktorov, podľa ktorých môžete vyberať. V článku nájdete prehľad 5 bodov, ktoré by mali spĺňať moderné jedálenské stoličky.

Po čom víno túžia? Po kvalitnej vinotéke!

Pohárom dobrého vína nepohrdne väčšina z nás. A aké víno máte najradšej? Kde ho nakupujete, a predovšetkým, ako ho skladujete? Radíte Ak sa medzi skutočné vínnej fajnšmekrov, mali by ste nielen k jeho konzumácii, ale aj skladovanie pristupovať profesionálne.

Ako urobiť z veľkého obývačky skutočne útulný priestor?

Dnes k veľkému obývačke prídeme pomerne ľahko. Novostavby, kde sú prepojené kuchyňa s obývacím priestorom, nám zvyčajne ponúknu priestor, s ktorým si potom v konečnom dôsledku nevieme poradiť. Ako teda na útulný veľký salón?

Rady, ako vybrať nábytok do jedálne pre pohodlné stolovanie

Užívať si dobré jedlo pri krásnom priestranného jedálenskom stole pri sedení na pohodlnej stoličke spadá do predstáv o ideálnom živote. A ako si poradiť s výberom vybavenia do jedálne, aby sme boli spokojní? To vám napovie nasledujúce 4 praktické rady.

Dózy a nádoby na potraviny pomáhajú neplytvať jedlom aj upratať

Základom upratané kuchyne rozhodne nie je len dostatok zásuviek a skriniek v obrie kuchynskej linke, kam sa dá všetko schovať. Potrebujeme vhodné organizéry, dózy a nádoby na potraviny. Tie vie naviac chrániť potraviny a predlžujú ich životnosť.

Dokonalý domov sa bez jedálenského stola nezaobíde

Všetci chceme mať krásny a prívetivý domov. Preto pri voľbe jeho zariadenie vychádzame nielen z moderných trendov, ale držíme sa aj osobných preferencií.

Trúfnete si dať do kuchyne kredenc alebo vitrínu?

Bez úložného priestoru sa v kuchyni určite nezaobídete. Ide len o to, či zvolíte uzavretú, alebo otvorenú variantu. A zatiaľ čo z obývacích izieb vitríny postupne mizne a uvidíte je skôr v domácnostiach starých rodičov, v kuchyni stále majú svoje miesto.

6 pilierov dobre zariadené jedálne

Jedáleň je miestom, kde sa schádza celá rodina, usporadúvajú sa oslavy a spoločne sa stoluje. Ako ju zariadiť, aby tu všetkým bolo dobre? Pozrime sa rovno na konkrétne tipy.

Inšpirácia z Islandu: minimalistickej kuchyni

Minimalisticky elegantný kuchynský priestor je snom všetkých tých, ktorí hľadajú funkčné a moderný štýl, prepojený s jednoduchým a nadčasovým dizajnom. Štýl islandského bývanie je, pre nás Európanov, ešte stále málo známy. Mieša kokteil z prvkov starožitných, prakticky jednoduchých alebo futuristicky rozbujelých. Často spája dva materiály: drevo a kameň. Aj keď to môže pôsobiť náhodne a trochu chaoticky, je v islandskom minimalistickom štýle bývania všetko podmienené jednému základnému pravidlu - všetko musí byť pohodlné, praktické a hlavne útulné. A prekvapivo len stačí si pohrať a tieňovať farbami a vybrať vhodný a kvalitný materiál.

Malá kuchyňa nemusí znamenať malé kulinárske zážitky

Kuchyňa do malého bytu môže byť malinká aj veľká - miesto zvyčajne nájdete pre obe varianty. Záleží len na šikovnom plánovanie priestoru. A potom samozrejme na vašich preferenciách.

K štedrovečernej večeri patrí 7 chodov ako 7 dní v týždni

Štedrý večer je snáď pre všetkých z nás tým najkrajším okamihom v roku, kedy sa zíde pri slávnostne prestretom stole celá rodina vychutnávajúc si spoločné chvíle lásky a šťastia. Poradíme vám, čo nezabudnúť, aby ste si všetko náležite užili.

Ako docieliť, aby vyzerala kuchynská linka štýlovo, ale pritom nestrácala na praktickosti?

Ak vám stará kuchyne nevyhovuje ani po estetickej, ani praktickej stránke, zrejme uvažujete nad rekonštrukciou. Ovšem uvedomte si, že sa jedná o pomerne rozsiahlu renováciu, a preto by ste v nej mali mať nejaký systém, aby vám neprerástla nad hlavu. Prinášame vám chytrého sprievodcu, v ktorom sa dozviete, na čo všetko sa zamerať a čo nezanedbať.

Uchovajte svoje víno štýlovo a správne!

Ak vínu aspoň trochu rozumiete a ste jeho milovníkov, určite chcete mať vždy aspoň pár fliaš doma. Alebo aj viac ako len pár. Kam ale víno uložiť? Ak nemáte to šťastie a nevlastníte pivnica, ponúka sa obstaranie modernej domácej vinotéky, ktorá zaistí ideálne podmienky, ktoré fľaše potrebujú, a navyše vyzerá štýlovo. Uložiť víno do chladničky totiž nie je úplne optimálny a jeho vlastnosti tým môžu utrpieť.

Ako prestrieť stôl, pri ktorom vám bude chutiť?

Narodeniny, svadby, promócie, sviatočná večera aj obedy majú jedno spoločné. Vždy oslavujete jedinečnú udalosť pri stole plného jedla a pitia. Pretože človek, ako rozmanitý tvor, jej nielen ústami, ale aj očami, musí tabule k niečomu vyzerať. Ako kombinovať farby a vzory, aby vznikol dokonalý efekt, ktorý prebúdza v ľuďoch chuť k jedlu?

Dobrú kuchyňa robia detaily

Vybudovať si doslova snovú kuchyňu, to je sen mnohých z nás. Dokonca si dovolím tvrdiť, že nezáleží ani na tom, či ide o muža alebo o ženy. Veď dnes varí mnohokrát práve muži.

Top 5 servírovacích pomôcok, ktoré vo vašej domácnosti nemôžu chýbať

Podávanie pokrmov a nápojov je akýmsi rituálom, ktorý by mal byť na úrovni. Veď nie nadarmo sa hovorí o tom, že najprv jeme očami a až potom si jedlo a pitie vychutnávame ústami. Ak si chcete posedenie pri stole naozaj užiť aj u vás doma, nesmie vám chýbať mnohé servírovacie pomôcky. My sa na 5 najznámejších a najpotrebnejších zameriame podrobne v nasledujúcich riadkoch.

Viete, čo by nemalo chýbať v modernej kuchyni?

Obstarávate si novú kuchyňu a chcete si vybrať tú správnu? Potom je dobré vedieť, čo by mala mať každá poriadna modernej kuchyne. V článku nájdete niekoľko tipov a príkladov pre inšpiráciu, ktoré vám môžu pomôcť s touto zložitou voľbou.

Túžite po dokonalej jedálni? Využite najnovšie trendy modernej domácnosti!

Jedálenský priestor možno pojať niekoľkými spôsobmi, ale málokedy ide o samostatnú miestnosť oddelenú od ostatných. V bežných domácnostiach je to nepraktické plytvanie miestom. Najčastejšie sa preto jedáleň prepája s kuchyňou a niekedy aj s obývacou izbou. Aj samotné vybavenie priestoru je možné rôzne kombinovať. Niekomu postačí len jedálenský stôl so stoličkami, niekto má radšej plnohodnotné vybavenie zladené do jednotného dizajnového štýlu. Aké sú moderné trendy v tejto oblasti a ako pri výbave jedálne postupovať? To všetko zistíte v nasledujúcom článku.

Škandinávska kuchyne si vás získa nadčasovosťou a funkčnosťou

Vo svete bývanie sa v posledných rokoch do popredia prediera predovšetkým škandinávsky štýl, ktorého účelom je nenásilne presvetliť miestnosť a poskytnúť dostatok úložného priestoru. Škandinávske kuchyne sa vyznačujú nadčasovosťou, funkčnosťou a ojedinelosťou. Samotná kuchynská linka je navrhnutá s ohľadom na potreby domácnosti, pričom obmedzení nie ste veľkostí, ani variabilitou farieb.

5 tipov, ako vybrať jedálenský stôl

Obstaranie jedálenského stola patrí medzi dôležité body pri zariaďovaní jedálne. Práve stôl je totiž výrazným prvkom, ktorý hrá významnú úlohu v utvorenie celkového vzhľadu miestnosti. Navyše ide o kľúčový funkčný nábytok, ktorý ovplyvňuje komfort pri spoločnom stravovaní. Pozrite sa na 5 tipov, s pomocou ktorých si s výberom jedálenského stola poradíte s prehľadom.

4 tipy, ako na zariadenie jedálne snov

Čo je dôležité vedieť, keď zariaďujete jedáleň? Aké kusy nábytku sú dôležité a čomu venovať pozornosť pri ich výbere? S pomocou týchto jednoduchých tipov bude zariadenie dokonalé jedálne hračka.

Nákup jedálenských stoličiek a stola: Vylaďte jedáleň do posledného detailu

Pamätáte si na doby, kedy bola jedáleň v interiéri v podstate poslednom kolieskom u vozidla? Tlačila sa v rohu kuchyne a obyvatelia konkrétneho domu sadali k stolu len z akejsi povinnosti, aby nejedli postojačky? Aj takto to častokrát chodilo a bohužiaľ niekde podobné zvyklosti panujú dodnes. Väčšina domácností už ale kladie na jedáleň dôraz ako na samostatnú miestnosť majúce špeciálnu sociálnu funkciu. Veď sa tu stretáva u jedla celá rodina.

Kuchyňa ako centrum všetkého diania

Áno je to tak. Ide o spoločný priestor, kde sa stretávame so svojimi blízkymi, rodinou. Nezáleží na tom, či je kuchyňa vyvedená vo vidieckom, rustikálnym, moderným alebo high-tech štýlu. V každom prípade by mala pôsobiť príjemne a zároveň by mala by spĺňať požiadavky týkajúce sa funkčnosti. Vybavenie kuchyne sa odvíja od počtu rodinných príslušníkov a celkového chodu domácnosti.

Aké bylinky môžeme pestovať na balkóne?

Nevlastníte záhradu ani skleník? Nevadí, aj tak si môžete navariť špeciality alebo umíchat mojito s domácimi bylinkami. Mnoho druhov možno bez problémov pestovať v kvetináči na balkóne.

Vidiecky štýl bývania nielen pre chalupárov

Ste srdcom dedinčan a chcete si vytvoriť zodpovedajúce bývanie vo vidieckom štýle? Prinášame vám niekoľko dobrých tipov, s ktorými vám to pôjde raz dva.

Koloniálna mahagón či rustikálny patina? Drevený dekor vyberajte podľa štýlu nábytku

Jednotlivé štýly bývanie od seba ľahko rozoznáte nielen podľa farieb a doplnkov. Celistvý dojem z miestnosti podčiarkne aj vhodne zvolený kus dreveného nábytku. Kým pre francúzsky vidiecky štýl je vhodnejšie vyberať neopracované drevo s bielym náterom a patinou, koloniálny štýl zase vyžaduje nábytok z masívneho tvrdého dreva. Inšpirujte sa aj vy jednotlivými štýlmi bývania a drevený dekor vždy vyberajte tak, aby s daným štýlom korešpondoval.

Nové dizajnové kúsky do kuchyne

Záujem o predaj nábytku na internete sa poslednou dobou výrazne zvyšuje. Vzniká veľa nových e-shopov a často ponúkajú krásne dizajnové kúsky za prijateľnú cenu. Vybrali sme pre vás pár zaujímavých dizajnových výrobkov do kuchyne, ktoré ponúkajú české e-shopy. Po kliknutí na foto sa dostanete priamo do e-shopu.

Vila Průhonice rozšírila rady ocenených projektov architektonickej kancelárie Jestico + Whiles

Vila v Průhoniciach vyvracia myšlienku, že v Českej republike sa nestavia moderné a architektonicky zaujímavé budovy. Elegantná vila v duchu čistých línií a efektívneho spojenie priestoru s prírodou na cca 430 m2 dokazuje pravý opak.