InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Okná články

Ako vybrať žalúzie do interiéru?

Nejaký typ tienenie má doma asi úplne každý. Bez slnečných lúčov by sme sa samozrejme neobišli, predsa len, vytvárajú nielen teplo, ale aj svetlo. Ovšem oboje môže byť vo vysokej intenzite skôr na škodu. A preto je vhodné sa im brániť aj v domácich podmienkach aspoň nejakým spôsobom. Možností je celá rada.

Ako správne vetrať v priebehu celého roka?

Ten pocit, že je v miestnosti potreba vyvetrať, každý pozná. Jednoducho otvoriť okno a pustiť dnu čerstvý vzduch. Napriek tomu väčšina z nás vetrá zle - v zime prichádza o teplo z kúrenia, v lete si naopak byt zbytočne ohrieva a navyše ešte neustále bojuje s nadmernou vlhkosťou.

Byty sa starými oknami Protop až o ¼ viac ako domácnosti s modernými oknami

Premýšľate, ako znížiť výdavky nevyhnutné na minimum? Nečakajte, až teplomer začne čoraz častejšie ukazovať teploty okolo nuly. September, október a začiatok novembra sú ideálne mesiace pre inštaláciu nových okien, ktorá šetrí peniaze. Nekvalitné staré okná totiž môžu až za 50% úniku tepla z bytu. Nová naopak znamenajú komfort a pohodlie. Moderné technológie v súčasnosti predávaných okien zamedzujú nepríjemnému prúdenie studeného vzduchu a výdavky za vykurovanie bytu dokážu zredukovať až o štvrtinu.

Krásne solárne panely? Výroba energie zo slnka nemusí hyzdiť vašu strechu

Možno si pod solárnymi panelmi predstavíte neforemné kvádre, ktoré môžeme zahliadnuť niekde na poliach alebo nie zrovna estetické fotovoltaické panely na strechách slovenských domov. Lenže moderné solárne panely nemusí byť vôbec vidieť, alebo je na streche ani nezazrie. Pozrite sa na niekoľko šikovných i štýlových riešenie, ako vyrábať energiu zo slnka v rodinnom dome bez kompromisov na vzhľade príbytku.

Bývanie ako v nebi

Chceli by ste zaspávať na čerstvom vzduchu s hviezdami nad hlavou a budiť sa pohľadom do korún stromov? Nemusíte kvôli tomu nutne bývať pod širákom. Stačí sa nasťahovať sa do podkrovia, ktoré je samo o sebe predurčené byť miestom, spĺňajúcim princípy zdravého bývania.

Chcete ušetriť za kúrenie? Získajte nové okná vďaka programu Nová zelená úsporám

Šetrenie za energia je nielen cesta, ako znížiť rodinný rozpočet, ale zároveň aj možnosť, ako zlepšovať a chrániť životné prostredie. Vďaka tomu sú ponúkané voľne otvorené dotačné programy, kde o dotáciu môže požiadať každý, kto plánuje zavedenie ekologických úsporných opatrení vo svojom dome alebo byte.

Rekonštrukcia stodoly v srdci vinárskej dedinky

Aj zo starej stodoly možno vytvoriť moderné bývanie zapadajúce do tradičnej okolitej zástavby. Pre vinársku dedine Auersthal v oblasti Weinviertel je aj dnes typická hustá a uzavretá zástavba v centre, nádherná hlavná ulica lemovaná vínnymi pivničkami a mierna, kopcovitá okolitá krajina. Na okraji obce, zovretá medzi okolitými budovami, zostala zachovaná stodola typická pre tunajší región - bohužiaľ v zlom stave.

Plastové okná volí pri stavbe 62 percent ľudí

Drevené okná si do svojho domu či bytu vyhotovuje iba štvrtina (28%) zákazníkov. Plastové výrobky sú medzi ľuďmi oveľa obľúbenejší. Ak sa ale kupujúci rozhodujú pre dverné výplň, hrá prím stále drevo. Tento trend potvrdili riaditelia viac než stovky stavebných spoločností, ktorí odpovedali na otázky špeciálneho výskumu pripraveného pre organizátorov stavebného veľtrhu FOR ARCH analytickou spoločnosťou CEEC Research.

Zdravý domov je pre Európanov dôležitý, ukázala štúdia

Podľa Európanov je zdravý domov prínosnejšie ako obmedzenie fajčenia či pravidelné cvičenie. Vyplýva to, spolu s ďalšími prekvapivými faktami, z prelomové štúdie spoločnosti VELUX. Tej sa zúčastnilo 12 000 Európanov z 12 krajín a jej závery ukazujú, že ľudia považujú zdravý domov za významnú súčasť zdravého životného štýlu. Výsledky štúdie boli uverejnené pri príležitosti Svetového dňa zdravia usporiadaného Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Vetranie v zime dokáže ovplyvniť vaše zdravie viac, než si myslíte

Viete, že viac ako 90% všetkého času strávime vo vnútri budov? V zimných mesiacoch je to dokonca ešte o niečo viac, pretože sa chránime v vyhriatych miestnostiach pred vonkajším mrazom. Aj v tomto období však nesmieme zabúdať na pravidelné vetranie. V prípade nedostatku čerstvého vzduchu totiž trpí nielen váš domov, ale predovšetkým vaše zdravie.