InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Záhradné náradie články

7 rád, ako odzimovať kosačku

Než vyjdete po zime prvýkrát so záhradnou kosačkou pokosiť trávnik, venujte pozornosť jej předsezónnímu servisu. Ako ju pripraviť na novú sezónu, čo skontrolovať, doplniť a na čo si dať pozor, aby kosačka spoľahlivo slúžila nielen v nadchádzajúcej sezóne, ale aj rad ďalších rokov, poradia expert na záhradnú techniku Petr Tichý.

Pozor, opäť sa očakáva suché leto, ako sa na neho pripraviť?

Pamätáte na minuloročnej extrémne výkyvy počasia, kedy predovšetkým poľnohospodárov a záhradníkov potrápila dlhá sucha? Meteorológovia predpovedajú podobné leto aj na tento rok. Poradíme vám preto, ako na suchej leto pripraviť vašu záhradu. Nie je čas zaháľať, začnite už teraz.

V marci hurá na záhradu. Zabudnite na koronavírus s hrabľami v ruke

Jar je tu a na záhrade nás čaká množstvo práce. V marci nastáva čas kyprenie, hnojenie a orezávanie. Vsádza sa ovocné stromčeky a prvýkrát tento rok vytiahneme z kôlne kosačku na trávu. Záhrada tak môže byť naším útočiskom pred zlými správami v súvislosti s Koronavirové epidémiou. Práca na čerstvom vzduchu je v týchto dňoch prospešná pre väčšiu pohodu na tele i na duchu.

Ako sa starať o trávnik v období sucha?

Pestovaný trávnik vyžaduje správnu a pravidelnú starostlivosť a v období sucha predovšetkým. Šikovným kosením a vhodnou závlahou ho môžete udržať stále zelený aj počas tropických letných dní. Ako sa o trávnik v lete starať?

Jarná príprava záhrady. 4 chyby, ktorých sa vyvarujte

Zeleň v záhradách sa začína opäť prebúdzať k životu a so stále silnejúcimi slnečnými lúčmi sa prebúdzajú aj záhradkári. Posledné ranné mrazíky končí podľa pranostík na začiatku mája s tromi zmrznutými mužmi a potom už začína plná sezóna. Ako na ňu záhradu najlepšie pripraviť a akých chýb sa vyvarovať?

Prišiel čas na regeneráciu trávniku. Ako docieliť opäť zelené plochy?

Počas horúcich letných dní dostal trávnik celkom zabrať. Zelená farba v tichosti zmizla v zabudnutia, avšak nastáva čas na regeneráciu trávnatých plôch. Začína totiž obdobie dažďov, teda trávniky konečne prestane trápiť sucho, a teploty klesnú o desať stupňov a viac.

4 tipy podľa čoho vyberať záhradný kosačku

Výber kosačky na trávu nie je úplne jednoduchou záležitosťou. Aby nový záhradné pomocník naozaj vyhovoval všetkým predstavám a mohol svoju funkciu perfektne plniť rad rokov, je treba pri jeho výbere zohľadniť tieto faktory.

Ako na údržbu živého plota

Živý plot je jednou z najkrajších súčastí záhradné kultúry, avšak bez riadnej starostlivosti sa z okrasného plota stáva neupravené krovia. Nemusíme byť zrovna ako Nožnicovoruký Edward, tvar plota by sme sa ale mali snažiť ustrážiť, aby záhrada pôsobila upravene z vnútorného pohľadu i zvonku. Ako sa správne starať o živý plot a aké nástroje budeme potrebovať?

4 zásady ako na živý plot

Hustý, dokonale zastrihnutý a nádherne zelený. Živý plot je vizitkou každého záhradkára. Poskytuje nielen súkromie, ale aj tieň. Príjemne oddeľuje hlučné okolie a vašej záhradu. Upraviť živý plot nie je len tak - treba mu venovať pravidelnú starostlivosť a zvoliť vhodné nástroje. Na čo pri úprave a zastrihávanie dbať?