InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Kuchyňa články

Nové trendy v oblasti kuchyne. Ako má vyzerať kuchyňu v roku 2021?

Začiatok roka je ideálnou príležitosťou na plánovaní rekonštrukcie domácnosti. Mnohí z vás sa pre tento rok rozhodli zrenovovať priestor kuchyne tak, aby vyzeral modernejšie a spĺňal všetky nároky, ktoré od tejto miestnosti, kde trávite veľa času, vyžadujete. K tomu je dobré vedieť, aké sú aktuálne trendy pri zariaďovaní kuchýň.

Ako sa farby roka prejaví v interiéri?

Prečo sa volia farby roka a čo nás čaká v jarnej sezóne roka 2021? Farba roka odráža situáciu v spoločnosti a má nám pomôcť nahradiť to, čo nám v živote najviac chýba a po čom túžime. Aj keď si každá spoločnosť, ktorá farby vyrába alebo farebné trendy určuje o farbe pre nový rok rozhoduje individuálne, majú veľa spoločného.

Výber kuchynského riadu: Aké materiály zvoliť, aby vám riadu slúžilo čo najdlhšie?

Ak patríte k ľuďom, ktorí často a radi varia, nesmie vo vašej kuchyni chýbať kvalitný riad. Bez neho len ťažko pripravíte lahodné pokrmy bez pripálenín a ďalších nedostatkov. Pri výbere nového riad do kuchyne je dobré hľadieť predovšetkým na materiály, z ktorých sú vyrobené. Dosť totiž ovplyvní práve samotné varenie a kvalitu výsledných pokrmov.

Ako na interiér v štýle Provence? Kľúčom je Provence nábytok

Provence je názvom tradičného kraja juhovýchodnej Francúzsko s neopakovateľnou atmosférou. Slnkom zaliaty juh Francúzska je charakteristický nádhernou krajinou, ktorej dominuje tradičný levanduľovej lány. Všadeprítomnou vôňu levandule dopĺňajú romantické kamenné stavby. Kúzelný dojem umocňujú vidiecke interiéry, typické svojou útulnosťou, so štipkou francúzskeho šarmu a dávkou vkusné romantiky. Provence je tiež štýl bývania, inšpirujúca sa francúzskym vidiekom. Jeho základom je Provence nábytok.

Zmena dispozície bytu môže zásadne premeniť celé bývania.

Rekonštrukcia a stavebné úpravy v bytoch nie sú nič neobvyklé, rad bytov svojim usporiadaním nezodpovedá predstavám a potrebám majiteľov, ktorí preto pristupujú aj k radikálnejším zmenám, ako sú zmeny dispozície bytu. Staré panelákovej byty tak môžu vďaka šikovným zásahom architektov a stavebných firiem ľahko vyzerať ako moderné byty v novostavbe. Zmenu dispozície rieši najčastejšie staršie páry, ktorým zostávajú nevyužité miestnosti po deťoch, alebo naopak mladé rodiny, ktoré majú priestoru málo.

Aké kuchynské náčinie potrebujú nadšené pekárky a cukrárky?

Gazdinky, ktoré prepadli pečenie, majú neraz celú jednu kuchynskú skrinku vyhradenú na všetko možné kuchynské náčinie, ktoré ku svojim výtvorom potrebujú. Bez správnych formičiek, formičiek a ďalších pomôcok totiž majstrovské diela nevytvoríte.

Na čo sa zamerať pri výbere kuchynského drezu?

V prípade, že ste sa rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu kuchyne, budete okrem novej kuchynskej linky riešiť aj rad doplnkov. Medzi nimi hrá kľúčovú úlohu drez a vodovodné batérie. O jeho tvaru, materiálu a veľkosti by ste mali mať predstavu už od začiatku, aby ideálne do vzhľadu novej kuchyne zapadol.

10 tipov na správne skladovanie potravín

Kto má dnes čas chodiť denne na nákup, aby bolo doma vždy čerstvé jedlo? V podstate nikto, preto sa zásobíme rôznymi obaly, v ktorých potraviny uchovávame. Mnohí z nás ale robia veľa chýb. Častým prehreškom je uskladňovanie nesprávneho jedla v chladničke. Najprv sa však pozrieme na pokrmy, ktorým chlad svedčí, aj tu platí správna pravidlá na uskladnenie.

Dózy a nádoby na potraviny pomáhajú neplytvať jedlom aj upratať

Základom upratané kuchyne rozhodne nie je len dostatok zásuviek a skriniek v obrie kuchynskej linke, kam sa dá všetko schovať. Potrebujeme vhodné organizéry, dózy a nádoby na potraviny. Tie vie naviac chrániť potraviny a predlžujú ich životnosť.

Viete, ako by malo vyzerať ideálne rozmiestnenie spotrebičov v kuchyni?

Konkrétne usporiadanie spotrebičov sa môže líšiť, vždy záleží na ergonómiu a priestorových možnostiach danej kuchyne. Sú ale všeobecné štandardy, ktorých je dobré sa pri vymysleniu varného centra vo vašu kuchyňu držať. Varné centrum zahŕňa varnú dosku, rúru a odsávač pár. Oproti minulým rokom sa zmenila jedna zásadná vec. Spotrebičov pribúda, dávajú sa do vstavby a rúra sa oddelila od varnej dosky. Využívajú sa tiež inteligentné spotrebiče, ktoré vám ušetria čas a sú dizajnovým doplnkom každej kuchyne. Vaša kuchyňa sa tak stane miestom, kde bude radosť pripravovať každé jedlo.

Kuchynské ostrovčeky - trend, ktorý nezostarne

Preč je doba úzkych panelákových kuchýň, ktoré vzbudzovali stiesnené pocity. Kuchyňa je srdcom každého domu či bytu. Slúži pre stretávanie rodiny, zhutnenie rodinných vzťahov a ako taká by mala mať adekvátny priestor v závislosti od počtu členov rodiny. To už pochopili v mnohých domácnostiach, kde sa dnes presadzujú kuchyne v netradičnom, ale v praktickom a štýlovom usporiadanie. Centrom moderných kuchýň sa stávajú komfortné kuchynské ostrovčeky.

Malé byty potrebujú svetlo. Sklo a zrkadlá opticky zväčší priestory

Situácia na trhu s bytmi je tak napätá, že čím ďalej viac ľudí volí bývanie v menších priestoroch. Ako ale takýto byt zariadiť, aby ste sa v ňom necítili stiesnene? Riešenie je hneď niekoľko. Hrajte sa so svetlom, nebojte sa zrkadiel a vyvarujte sa krikľavých farieb.

Trúfnete si dať do kuchyne kredenc alebo vitrínu?

Bez úložného priestoru sa v kuchyni určite nezaobídete. Ide len o to, či zvolíte uzavretú, alebo otvorenú variantu. A zatiaľ čo z obývacích izieb vitríny postupne mizne a uvidíte je skôr v domácnostiach starých rodičov, v kuchyni stále majú svoje miesto.

Súťaž interiér roku 2018 pozná svojich víťazov

Absolútnym víťazom štvrtého ročníka súťaže Interiér roka sa stala rekonštrukcia Domu Johanna Unger v Znojme. Osemnásťčlennej medzinárodná porota ocenila najmä fakt, že interiér pracuje s farbami a emóciami. Dom Unger nie je postavený na trendoch, a napriek tomu ponúka prekvapivé momenty. Atmosféra domu je takmer antistresová.

Inšpirácia z Islandu: minimalistickej kuchyni

Minimalisticky elegantný kuchynský priestor je snom všetkých tých, ktorí hľadajú funkčné a moderný štýl, prepojený s jednoduchým a nadčasovým dizajnom. Štýl islandského bývanie je, pre nás Európanov, ešte stále málo známy. Mieša kokteil z prvkov starožitných, prakticky jednoduchých alebo futuristicky rozbujelých. Často spája dva materiály: drevo a kameň. Aj keď to môže pôsobiť náhodne a trochu chaoticky, je v islandskom minimalistickom štýle bývania všetko podmienené jednému základnému pravidlu - všetko musí byť pohodlné, praktické a hlavne útulné. A prekvapivo len stačí si pohrať a tieňovať farbami a vybrať vhodný a kvalitný materiál.

Malá kuchyňa nemusí znamenať malé kulinárske zážitky

Kuchyňa do malého bytu môže byť malinká aj veľká - miesto zvyčajne nájdete pre obe varianty. Záleží len na šikovnom plánovanie priestoru. A potom samozrejme na vašich preferenciách.

Ako sa popasovať s výberom kuchynské batérie?

Akonáhle dôjde na výber vodovodné batérie, človek zneistí. Ženy sa zameriavajú na dizajnovú stránku, muži zbystria pri požiadavke spotreby energie. Rozhodne sa nedá zaoberať len typom a vzhľadom. Väčšina ľudí nevie o tomto dôležitom kúsku domácnosti veľa. Pred nákupom si musíte položiť hneď niekoľko otázok. Čo sa mi páči? Aké mám možnosti? Čo od produktu očakávam? Niekto by chcel stojánkový druh, iný zase nástennú variantu. Môžeme sa orientovať aj tým, či požadujeme kohútikovú alebo pákovú vodovodnú batériu.

Spestrite si varenie najnovšími trendmi

Neustále sa meniace módne trendy zasahujú aj sféru bytových interiérov. Nevynímajúc ani oblasť kuchýň, kde je uprednostňovaná praktickosť a funkčnosť. Ako by teda mala vyzerať štýlovo zariadená kuchyňa?

5 rád, ktorých by ste sa mali držať pri navrhovaní kuchynského ostrovčeka

Súčasným trendom v moderných kuchyniach sú ostrovčeky, ktoré existujú v rôznych variantoch, veľkostiach, tvaroch a farbách. Samozrejme by mal taký kuchynský ostrovček korešpondovať s ostatným vybavením miestnosti, a tak univerzálna odpoveď na otázku, aký model zvoliť, jednoducho neexistuje. Pre každého sa hodí niečo iné. Ovšem nasledujúcich piatich rád by ste sa mali držať.

Ako docieliť, aby vyzerala kuchynská linka štýlovo, ale pritom nestrácala na praktickosti?

Ak vám stará kuchyne nevyhovuje ani po estetickej, ani praktickej stránke, zrejme uvažujete nad rekonštrukciou. Ovšem uvedomte si, že sa jedná o pomerne rozsiahlu renováciu, a preto by ste v nej mali mať nejaký systém, aby vám neprerástla nad hlavu. Prinášame vám chytrého sprievodcu, v ktorom sa dozviete, na čo všetko sa zamerať a čo nezanedbať.

Dobrú kuchyňa robia detaily

Vybudovať si doslova snovú kuchyňu, to je sen mnohých z nás. Dokonca si dovolím tvrdiť, že nezáleží ani na tom, či ide o muža alebo o ženy. Veď dnes varí mnohokrát práve muži.

7 tipov, kde hľadať inšpiráciu pre krásny interiér

Či už sme vyrástli z detských rokov a snažíme sa dať novú tvár svojmu detskému izbe, prvýkrát bývame na koľaji alebo v prenájme, či si konečne zariaďujeme skutočne svoje bývanie - zakaždým hľadáme inšpiráciu, ako si zariadiť svojich 9, 19, 29 či trebárs 99 metrov štvorcových.

Aké je to žiť 50 rokov na rovnakom mieste

"V roku 1963 dom kúpili moji rodičia. Vtedy to býval malý robotnícky dvojdom, opustený a zdevastovaný. Ja sa tu narodil aj oženil as rodinou tu zostal bývať natrvalo. Mám to tu rád ", spomína Miloš Drapač. Dom na Náchodsku má za sebou celkom 3 rekonštrukcie.

Ako využiť priestor nad kuchynskou linkou? Vytvorte si tu špajza na strukoviny a obilniny

Trebárs ste najskôr zvažovali, že svoju kuchynskú linku "vytiahnete" až do stropu. Potom vás ale odradila cena a aj to, že sa vás svokra impertinentné spýtala, či už máte rebrík, aby ste sa tam so svojou výškou 158 cm bola schopná dostať.

Trúfnete si na domácej kompostovanie? Nie je to tak ťažké ...

Možno už nejakú dobu na svojej záhradke pestujete ovocie a zeleninu, ale napríklad ešte len sa záhradníčením začínate. A premýšľali ste už o tom, že by ste sa pustili do domáceho kompostovania? Keď dodržíte niekoľko základných pravidiel, nie je to ťažké, je to praktické a odmenou vám bude kvalitný úroda.

Ostrovková kuchyňa je jedným z moderných trendov. Inšpirujte sa aj ďalšími tipy na nadčasové bývanie

Predstava o prakticky a zároveň moderne zariadenej kuchyni sa v priebehu rokov mení. Aké sú trendy tejto doby a čo by sa mohlo hodiť aj do vašej kuchyne? To sa dozviete v tomto článku.

Top 5 servírovacích pomôcok, ktoré vo vašej domácnosti nemôžu chýbať

Podávanie pokrmov a nápojov je akýmsi rituálom, ktorý by mal byť na úrovni. Veď nie nadarmo sa hovorí o tom, že najprv jeme očami a až potom si jedlo a pitie vychutnávame ústami. Ak si chcete posedenie pri stole naozaj užiť aj u vás doma, nesmie vám chýbať mnohé servírovacie pomôcky. My sa na 5 najznámejších a najpotrebnejších zameriame podrobne v nasledujúcich riadkoch.

Inšpirujte sa luxusnými bytmi. V čom sú jedinečné a prečo sú drahšie?

Aký je rozdiel medzi obyčajným a luxusným bytom, ktorého cena môže byť až niekoľkonásobná? Rozdiel spočíva nielen vo veľkosti, kvalite, lokalite, ale aj množstvo ponúk. Zistite, čím všetkým sa vyznačujú luxusné byty, a pozrite sa na konkrétny príklad. Chceli by ste v podobnom byte bývať?

Viete, čo by nemalo chýbať v modernej kuchyni?

Obstarávate si novú kuchyňu a chcete si vybrať tú správnu? Potom je dobré vedieť, čo by mala mať každá poriadna modernej kuchyne. V článku nájdete niekoľko tipov a príkladov pre inšpiráciu, ktoré vám môžu pomôcť s touto zložitou voľbou.

Túžite po dokonalej jedálni? Využite najnovšie trendy modernej domácnosti!

Jedálenský priestor možno pojať niekoľkými spôsobmi, ale málokedy ide o samostatnú miestnosť oddelenú od ostatných. V bežných domácnostiach je to nepraktické plytvanie miestom. Najčastejšie sa preto jedáleň prepája s kuchyňou a niekedy aj s obývacou izbou. Aj samotné vybavenie priestoru je možné rôzne kombinovať. Niekomu postačí len jedálenský stôl so stoličkami, niekto má radšej plnohodnotné vybavenie zladené do jednotného dizajnového štýlu. Aké sú moderné trendy v tejto oblasti a ako pri výbave jedálne postupovať? To všetko zistíte v nasledujúcom článku.