InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Stojacie lampy články

Vyberáme osvetlenie do pracovne

Správne osvetlenie je základom každej pracovne. Ak trávite veľa času pri pracovnom stole, nemali by ste podceniť výber vhodnej stolové lampy. Aby ste predišli únave očí a neničili si zrak pri práci, budete potrebovať svetlo, s ktorým možno manipulovať a v ideálnom prípade je tiež možné ho stlmiť alebo naopak zosilniť. Nasledujúci článok vám ukáže, ako vybrať to pravé osvetlenie pre váš pracovný stôl.

Stolové lampy - krásky mnohých tvárí

Svietidlá majú úlohu dekoračné i funkčné. To isté platí aj u stolové lampy, ale toto osvetlenie má ešte jednu dôležitú vlastnosť navyše. Viac ako iné svetlo vie robiť atmosféru, a stalo sa tak akousi bezpečnú a modernou alternatívou sviečky.

Ako v zime najlepšie osvetliť obytný priestor a zlepšiť si tak náladu

Prichádza zima as ňou aj pochmúrne počasie, kratšie dni, dlhšie noc a tiež prirodzený úbytok slnečného žiarenia. Následkom tejto zmeny trpí v zime veľa ľudí únavou, sezónnymi poruchami nálad, alebo dokonca depresiami. Prechodný svetelný deficit si ale pomocou šikovne zvoleného osvetlenia môžeme aspoň čiastočne doplniť sami. Často stačí len pár drobných, veľakrát finančne nenáročných zmien a naše emočné rozpoloženie sa zlepší hneď o niekoľko stupňov.

Nový trend v osvetlení: lampy s tienidlami z pravého prírodného hodvábu

Na náš trh prichádza ďalší zbrusu nový trend svetových dizajnérskych štúdií. Ide o lampy, na ktoré je použité pravej prírodný hodváb. Tento smer tiež predstavuje svetelný butik claro. v rámci svojej novej jesennej kolekcie osvetlenia. Hodváb je elegantný, ušľachtilé a tak trochu tajomné. Svetlo, ktoré prepúšťa, je mäkké, tlmené a hrejivé. A presne tak pôsobí aj nové lampy z tohto materiálu.

Tiffany lampy - história a súčasnosť

Zhruba cez 100 rokmi Louis Comfort Tiffany (1843 - 1933), syn Charlesa Lewisa Tiffanyho, zakladateľa najúspešnejší zlatnícke firmy na svete Tiffany and Co., vytvoril prvé originálne tienidlo lampy a tým sa začala písať skvostná histórie tohto štýlu. Tienidlo našlo využitie vďaka nedávno objavenej žiarovke, ktorú vynašiel jeho blízky priateľ Thomas Edison.