InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Strešné okná články

Zbavte sa horúčavy v podkroví

So stúpajúcimi teplotami je otázka, ako si udržať príjemnú teplotu v podkroví, stále častejšie. Pri hľadaní riešenia sa ľuďom ako prvý vybaví klimatizácia, s horúčavou je ale možné bojovať aj inak.

Bývanie ako v nebi

Chceli by ste zaspávať na čerstvom vzduchu s hviezdami nad hlavou a budiť sa pohľadom do korún stromov? Nemusíte kvôli tomu nutne bývať pod širákom. Stačí sa nasťahovať sa do podkrovia, ktoré je samo o sebe predurčené byť miestom, spĺňajúcim princípy zdravého bývania.

Chcete zvýšiť koncentráciu svojich detí pri učení? vetrajte

Prirodzené vetranie predstavuje jeden z kľúčových faktorov zdravého, a vo výsledku spokojného bývania. Dostatočný prísun čerstvého vzduchu v priebehu dňa i noci zásadne ovplyvňuje duševnú pohodu a fyzickú kondíciu každého z nás. Na závažné zdravotné dôsledky pobytu v uzavretom priestore, kde je zlé mikroklímu, upozorňuje štúdia Healthy Homes Barometer 2016. Tú spracovala Humboldtova univerzita pre 14 európskych krajín vrátane Českej republiky. Medzi najzávažnejšie problémy patrí krčné alebo nosné infekcie, tie pravidelne trápi takmer 70% Čechov. Naopak zdravé vnútorné prostredie a dostatok čersvého vzduchu pôsobí ako liek - až o 15% zvyšuje koncentráciu našich detí.

Chcete ušetriť za kúrenie? Získajte nové okná vďaka programu Nová zelená úsporám

Šetrenie za energia je nielen cesta, ako znížiť rodinný rozpočet, ale zároveň aj možnosť, ako zlepšovať a chrániť životné prostredie. Vďaka tomu sú ponúkané voľne otvorené dotačné programy, kde o dotáciu môže požiadať každý, kto plánuje zavedenie ekologických úsporných opatrení vo svojom dome alebo byte.

Zdravý domov je pre Európanov dôležitý, ukázala štúdia

Podľa Európanov je zdravý domov prínosnejšie ako obmedzenie fajčenia či pravidelné cvičenie. Vyplýva to, spolu s ďalšími prekvapivými faktami, z prelomové štúdie spoločnosti VELUX. Tej sa zúčastnilo 12 000 Európanov z 12 krajín a jej závery ukazujú, že ľudia považujú zdravý domov za významnú súčasť zdravého životného štýlu. Výsledky štúdie boli uverejnené pri príležitosti Svetového dňa zdravia usporiadaného Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Vetranie v zime dokáže ovplyvniť vaše zdravie viac, než si myslíte

Viete, že viac ako 90% všetkého času strávime vo vnútri budov? V zimných mesiacoch je to dokonca ešte o niečo viac, pretože sa chránime v vyhriatych miestnostiach pred vonkajším mrazom. Aj v tomto období však nesmieme zabúdať na pravidelné vetranie. V prípade nedostatku čerstvého vzduchu totiž trpí nielen váš domov, ale predovšetkým vaše zdravie.