1. InHaus.sk
  2. Obývacie izby
  3. Pohovky, gauče

Pohovky, gauče

Vyberte si pohovku chytro podľa ceny, farby alebo štýlu. Na InHaus nájdete pohovky z mnohých e-shopov. Normálny pohovky do obývačky, rozkladacie pohovky, rozkladacia pohovka pre každodenné spanie. V tejto kategórii nájdete aj sedacie vaky a pufy. pohovka, pohovka, lacné pohovky, sofa, otoman, pohovka na spanie, gauč, váľanda

rozkladacia

Rozkladacia

pre každodenné spanie

Pre každodenné spanie

rohové

Rohové

s úložným priestorom

S úložným priestorom

biele

Biele

ratanové

Ratanové


Rohové (147) Biele (50) Pre každodenné spanie (321) Rozkladacia (393) S úložným priestorom (103)
Seřadit podle:


Pohodlné pohovky sú neoddeliteľnou súčasťou obývacej izby. Mnohí ľudia ich umiestňujú aj do detskej izby a pracovne . Ich výber sa môže zdať jednoduchý, ale nie je to tak úplne pravda. Pred nákupom si musíme ujasniť hneď niekoľko parametrov. Kľúčovými faktormi výberu sú cena, veľkosť, účel aj dizajn. Rodina s viacerými deťmi potrebuje pohovku väčších rozmerov, dvaja ľudia si vystačí s gaučom s dvojsedák.

K čomu bude gauč slúžiť?

Ak chcete ukladať do pohovky lôžkoviny a iné drobnosti, dajte prednosť modelu s úložným priestorom. Za zmienku stojí výsuvné zásuvky alebo špeciálne miesto pod sedacou časťou. V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s pohovkami s bočným úložným priestorom, kde možno odložiť poháre, časopisy, knihy, vázy a iné dekorácie. Máte v byte málo miesta? V tom prípade vás zaujmú rozkladacie sedačky . Len dbajte na ich kvalitu. Každodenné rozkladanie vydržia len modely osvedčených značiek. Určite si dajte pozor na tvrdosť sedákov. Matrac by mal byť vybavená poťahom odolným proti oteru.

Bohatý výber je samozrejmosťou

Dnes ponúkajú predajcovia pohovky najrôznejších veľkostí, tvarov a farieb. Podľa gusta potrebnosti možné zvoliť dvojsedačka, trojsedačky aj kresielka s taburetkou. Rozhodne sa neodporúča kupovať rozkladacie modely pod 10 000 korún. Tento typ pohovky musí niečo vydržať, preto je aj jeho cena zákonite vyššia. Gauča určené pre každodenné spanie by mali byť opatrené rozkladacia konštrukcií s lamely a pružinovým matracom.

Poťahy v mnohých dizajnoch

Niektorí ľudia si nevedia rady s výberom poťahu. Keď tápate, uprednostnite pastelové odtiene, ktoré sú teraz v kurze. Poťahy sa musí často striedať, preto by mali byť odnímateľné. Mladšia generácia si obľúbili extravagantnejšie poťahy výraznejších vzorov a farieb. Starší ľudia dávajú prednosť klasike. A rada na záver? Na pohovku umiestnite vankúšiky rovnakej farby ako gauč, len tak bude všetko dokonalé.