1. InHaus.sk
  2. Kúpeľne
  3. Uteráky a osušky

Uteráky a osušky

InHaus vám pomôže vybrať uteráky, žinky, osušky a kúpeľňové predložky podľa ceny, štýlu a farby. Ponuka z mnohých e-shopov. kúpeľňa, textil, uterák, osuška, záves, žinka, uteráky, uteráky a osušky

uteráky

Uteráky

osušky

Osušky

plážové

Plážové


Osušky (118) Plážové (13) Uteráky (377)
Seřadit podle:


Nákup uterákov a osušiek je v súčasnej dobe veľmi módnou záležitosťou a mnoho zákazníkov dáva čoraz častejšie prednosť nákupu na internete. Obrázky však môžu byť klamlivé, pred samotným výberom tovaru by ste sa teda mali zamerať na niekoľko parametrov, tými sú predovšetkým gramáž a materiál, z ktorého je textilný výrobok vyrobený. Vedľajším kritériom sú aktuálne trendy, farby a vzory. Obľúbené sú aj 3D fotografie, motívy kvetov, listov a geometrické obrazce. Na internetových stránkach nájdete rôzna porovnanie podľa ceny, požadovanej farebnosti a štýlu, ľahko tak uvidíte prehľad požadovaného sortimentu, ako sú uteráky, osušky, žinky, kúpeľňové závesy a predložky.

Ako správne vybrať uterák alebo osušku?

Najpodstatnejšie vecí pri výbere kúpeľňového textilu je informácia o gramáži, pokiaľ pri tovare nie je vôbec uvedená, tak sa nákupu radšej vyhnite. Uteráky a osušky by mali byť na dotyk príjemné, jemné a dobre savé. Gramáž určuje, koľko bolo použité bavlnenej priadze na 1 m², tento údaj sa bežne pohybuje medzi 300 až 600 g / m². Presnejšie klasifikácia uterákov podľa gramáže:

  • Ľahké 250 až 350 g / m²
  • Stredná 350 až 450 g / m²
  • Ťažké 450 až 550 g / m²
  • Veľmi ťažké nad 550 g / m²

Čím vyššia gramáž, tým vyššia by mala byť hodnota výrobku, avšak ako kvalitná je samotná bavlna, z ktorej je uterák vyrobený, z tohto kritéria nepoznáme. Preto by sme mali kúpeľňový textil zhotovovať iba u preverených predajcov, počítajte však s vyššou cenou. Odporúčaná gramáž pre nákup uterákov a osušiek je najmenej od 420 až 450 g / m².

Materiály kúpeľňového textilu

Najbežnejšie nakupujeme bavlnené či froté uteráky z dlhých vlákien na priadzu, ktoré sú dostatočne savé, teda dobre nasiaknu prebytočnú vlhkosť. Vysoko kvalitná bavlna z Egypta je veľmi pevná a má dlhú životnosť. Nároční zákazníci alebo ľudia so sklonmi k alergiám a ekzémom radšej vyhľadávajú bio bavlnu alebo bambusové výrobky s antibakteriálnou schopnosťou. Osušky z bambusu sú veľmi nadýchané, mäkké a savé vďaka technológii slučkové tkaniny.