1. InHaus.sk
  2. Osvetlenie
  3. Závesné svietidlá

Závesné svietidlá

Lampy a svetlá zavesené k stropu. Slúži ako hlavné osvetlenie celej miestnosti. Vyberajte z obrovskej ponuky podľa štýlu, farieb, ceny a parametrov. lampa, závesná lampa, závesné svietidlo, svetlo, svietidlá, svietidlo, visiace lampa, visiace lampa, lampa do izby, lampa do interéru, závesné svetlo do interiéru

LED

LED

Eglo

Eglo

Značka Eglo

Značka Eglo

s päticou E27

S päticou E27

luster

Luster

na lanku

Na lanku

medené

Medené

Rabalux

Rabalux

Philips

Philips


S päticou E27 (1138) LED (427) Luster (1056) Eglo (912) Na lanku (693) Značka Eglo (912) Medené (47) Rabalux (9)
Seřadit podle:


Lampy, lustre a svietidlá zavesené k stropu majú slúžiť predovšetkým k hlavnému osvetlenie celej miestnosti. Vyberať ich môžete zo širokej ponuky podľa štýlu, cenovej hladiny, farebnosti a ďalších parametrov. Osvetlenie zaobstaráte v klasickom modernom dizajne alebo v retro prevedení, jednotlivé modely rozlišujeme podľa formy, tvaru a materiálu, z ktorého je výrobok zhotovený. Klasické osvetlenie je najčastejšie zo skla, krištáľu alebo napodobenín trblietavých kameňov, moderné typy sú zo skla, ocele a hliníka. Originálne dizajnové svetlo dotvorí celý interiér a správne zvolená farba navodí tú správnu atmosféru a teplo domova.

Závesné lustre do kuchyne a obývačky

Pre stolovanie a honosné hostiny v kuchyni vyberajte závesné svietidlá starostlivo. Ľudia jej predovšetkým očami a dobre nasvietené pokrmy budú vždy chutiť lepšie. Do kuchyne a priestoru v jedálni sa najviac hodí moderné kuchynské alebo ratanové lustre. Ratan je perfektný prírodný materiál, ktorý dodá interiéru jedinečný moderný vzhľad. V obývacej izbe sa budú lepšie vynímať lustre s originálnym a elegantným dizajnom, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Priestory možno skvele oživiť farebným závesným svietidlom, dajte si však pozor, aby ste danú miestnosť príliš nepřekombinovali, výrazné tóny sa nehodia do tradične zariadených izieb.

Osvetlenie podľa veľkosti

Pred samotným výberom stropného svietidla zvážte, aby rozmery danej miestnosti, rozloženie nábytku a zvolené doplnky dobre korešpondovali s veľkosťou svetla. Vysoké stropy znesú dlhá monštruózne svietidla aj klasický luster. Nad jedálenským stolom sa riaďte pravidlom, že by šírka závesného osvetlenia mala byť približne o veľkosti polovice šírky stola. Menšie stropné svietidlá využijete v kúpeľniach, šatniach a úzkych chodbách alebo v priestoroch s nízkymi stropmi.

Dobre zvolená intenzita svetla

Zamerajte sa aj na dobre zvolenú intenzitu a farbu svetla. V šatni a v kúpeľni je potrebné mať silné svetlo v bielom studenom tóne, ktoré je najbližšie dennému svetlu. Do obývacej izby je vhodnejšie žltý tón žiarivky pre navodenie pocitu tepla a príjemného domáceho prostredia.