1. InHaus.sk
  2. Dekorácie
  3. Zrkadlá

Zrkadlá

Zracadla sú dôležitým estetickým prvkom v našich domácnostiach. Nájdeme je nielen v kúpeľniach, ale aj vo zvyšku interiéru a dokonca aj v exteriéri. Majú rôzne tvary, veľkosti, orámovanie. Dotvárajú charakter obytného priestoru, často ho aj výrazne opticky zväčšujú. Tu nájdete tisíce zrkadiel z mnohých obchodov. Môžete si tak ľahko vybrať z veľkej ponuky a predovšetkým zrkadlá porovnať podľa ceny, parametrov, štýlu a farieb. zrkadlo, zrkadlá, zrkadlo do predsiene, zrkadla v ráme, zrkadlo v ráme, zrkadlo stojacie, nástenné zrkadlo, stojacie zrkadlo, závesné zrkadlo, nábytok

do kúpeľne

Do kúpeľne

s osvetlením

S osvetlením

na stenu

Na stenu

stojacie na podlahu

Stojacie na podlahu

masív

Masív


Do kúpeľne (14) Stojacie na podlahu (53) Na stenu (308) S osvetlením (15)
Seřadit podle:


Pozrieť sa aspoň občas do zrkadla potrebujeme všetci. Jeho úloha v interiéri je nenahraditeľná. Voliť ho možno v rôznych podobách a rozmanitosť sa týka bezpochyby aj jeho umiestnenie a ďalších aspektov. Pozrime sa teda na tie hlavné kritériá tejto neľahkej voľby podrobnejšie.

umiestnenie zrkadla

Najprv je potrebné aj premyslieť, kde bude zrkadlo umiestnené. Optimálne sú presvetlená miesta. Ak je zrkadlo práve v niektorom z nich a prakticky ho natočíte, osvetlíte si inak vôbec nevyužitej úplne tmavé kúty. Pokiaľ ho inštalujete do úzkych priestorov a namierite na blízku protiľahlú stenu, priestor si opticky rozšírite. Výborná sú zrkadlá aj pri vytváraní celkovej atmosféry v miestnosti. Hra svetla a tieňa je veľmi dôležitá.

Nástenné, stojacie, alebo integrované zrkadlo?

Zohľadňovať je nutné i tvar zrkadla. V minulosti predstavovala akúsi klasiku tá stojacie. Jednoducho sa položila na skrinku v kúpeľni, spálni alebo kdekoľvek inde a bolo vyhrané. Dnes sa skôr umiestňujú na stenu, a to predovšetkým v kúpeľni. Veľa obľúbené sú sklenené plochy ako súčasť vstavaných skríň, prípadne malých kúpeľňových skriniek. Jedná sa o praktickú záležitosť, pretože zrkadlo nezaberá extra priestor navyše.

hra tvarov

Na trhu sú dnes k dispozícii zrkadla mnohých tvarov. Za nadčasový je považovaný obdĺžnik. Svoj pôvab nestratí ani za hŕbu rokov. Miesto si nájde také zrkadlo ako na stene, tak i len opreté. Veľmi jednoduchá sú aj štvorcová prevedení. Pôsobí minimalisticky, avšak pre mnohých trochu staromódne. Okrúhle zrkadlo sa už príliš nenosí, napriek tomu v niektorých miestnostiach vzhľadovo neurazí. Dbať treba pri všetkých modeloch na rám. Dnes sú skôr v obľube minimalistická poňatí, ale stará rustikálny zrkadla tiež vyzerajú v niektorých miestnostiach dobre.

Ostatné aspekty výberu

Myslieť by ste mali určite aj na prípadné zavesenie zrkadla. Najčastejšie sa kotví do steny pomocou hmoždiniek a skrutiek. K dispozícii sú ale aj najrôznejšie lepidlá, ktorá zamedzí vŕtanie. Nezabúdajte ani na údržbu. Čím väčšia zrkadlová plocha, tým viac práce s leštením!