1. InHaus.sk
  2. Spálne
  3. Postele

Postele

Prezrite si tisíce posteľou od mnohých obchodov a e-shopov. Porovnávač nábytku InHaus.cz vám poradí, ako vybrať ideálny posteľ. Dobrý spánok je dôležitý pre naše zdravie. Posteľ a predovšetkým matrac vyberajte s odborníkom.

Detské postele a postieľky hľadajte v kategórii detské postele

postele, postieľka, posteľ, postele s úložným priestorom, postele z masívu, rozkladacia posteľ, dvojposteľ, jednolôžko, manželské postele, manželská posteľ, rozkladacia posteľ s úložným priestorom, posteľ, nábytok

z masívu

Z masívu

manželské

Manželské

s úložným priestorom

S úložným priestorom

kovové

Kovové

dub sonoma

Dub sonoma

z exotického dreva

Z exotického dreva

jednolôžkové

Jednolôžkové

biele

Biele

160 x 200

160 x 200

180 x 200

180 x 200

dubové

Dubové

140 x 200

140 x 200

borovica

Borovica

čela

Čela


Z masívu (50) 140 x 200 (59) 160 x 200 (109) 180 x 200 (170) S úložným priestorom (65) Dub sonoma (38) Manželské (596) Biele (181) Kovové (104) Dubové (155) Borovica (80) Jednolôžkové (130) Čela (14)
Seřadit podle:


Hovorí sa, že až 1/3 života prespíme. Z toho dôvodu by sme sa mali zamerať na výber kvalitnej postele, ktorá prinesie zdravý spánok. Na trhu je k dostaniu nepreberné množstvo variácií postelí. Medzi najobľúbenejšími sú manželské postele, jednolôžka, poschodové postele klasické alebo s rozšíreným spodným lôžkom.

manželská posteľ

Posteľ pre dvoch čiže manželská je najčastejšie o rozmere 180 × 200 cm. Podľa priestorových dispozícií môžeme zvoliť tiež užšiu verziu s rozmerom 160 × 200 cm alebo 140 × 200 cm. Manželská posteľ je k dostaniu vo väčšine prípadov s čelom. Tento doplnok totiž plní ako praktickú funkciu, chráni nás pred chladom, zabraňuje padaniu vankúše a tiež sa o neho môžeme pohodlne oprieť, tak estetickú funkciu. Čelo dodáva posteli štýl. Pri robení postele je potrebné zamerať sa na jeho výšku, aby sa vám do spálne bez problémov zmestilo. A zároveň je samozrejmosťou, že je zladené so zvyškom nábytku a bytových doplnkov.

jednolôžko

Posteľ vo forme jednolôžka väčšinou volíme do detskej izby. Ideálny rozmer, ktorý poskytuje maximum pohodlie, je 90 × 200 cm. V detskej izbe kladieme dôraz na použitie praktického nábytku s dostatkom úložných priestorov. Pod posteľou je veľa miesta, preto by sme sa mali snažiť ho do posledného centimetra využiť. Dobrou voľbou je posteľ s šuplíky. Do veľmi malých detských izieb sa osvedčili zvýšenej postele so zabudovanou skriňou a písacím stolom.

výška postele

Čo sa týka výšky postele, tá by mala byť prispôsobená výške osoby. Má totiž umožňovať pohodlné sadanie a zdvíhanie z lôžka. Ideálna výška sa pohybuje medzi 50 - 65 cm, v tomto rozmere je zahrnutá aj matrac. Príliš nízka posteľ je nevyhovujúci z hľadiska vírenie prachu, zlého odvetrávanie matracov a stúpajúceho chladu od podlahy.

konštrukcia postele

Posteľ by sme mali vyberať nielen podľa vzhľadu, ale tiež podľa konštrukčných vlastností. Stabilná konštrukcia predchádza vŕzganie a rozkývanú. Pozornosť preto venujeme spracovanie, použitému materiálu a kvalite spojovacích prvkov.

materiály

Hlavná časť postele tvorí rám. Ten môže byť vyrobený z masívu, lamina, čalúneného alebo kovového materiálu. Postele z masívu sa radí medzi pevný nábytok, ktorý vám leta vydrží. Drevo je totiž pevné a zdravotne nezávadné. Preto sa hojne využíva na výrobu postelí pre deti, ale tiež pre alergické osoby. Lamino si získava na čoraz väčšej obľube. Hlavnou prednosťou tohto materiálu je priaznivá cena v kombinácii s kvalitou. Postele z lamina majú širokú ponuku dezénov, farieb a prevedení. Čalúnené postele sú skutočne luxusným doplnkom vašej spálne. Biela textilné koženka je v súčasnej dobe trendy. Pokiaľ k nej pridáme elegantný oblý tvar, získame do svojej spálne naozaj neprehliadnuteľný dizajnový prvok. Kovové postele evokujú romantický štýl francúzskej Provence. Moderná verzia sa vyznačuje priamymi linkami označujúcimi nadčasovosť.