1. InHaus.sk
  2. Dekorácie
  3. Sviečky - čajové, plávajúce, vonné vianočné a klasické

Sviečky - čajové, plávajúce, vonné vianočné a klasické

Porovnávač: Tisíce fotografií sviečok z mnohých e-shopov a obchodov. Vonné sviečky, vianočné sviečky, plávajúce sviečky. Vyber si podľa štýlu, kvality, farby a ceny. Môže sa hodiť: - Svietniky, stojany a kalíšky na sviečky - Lucerny na sviečky alebo na olej sviečky, vianočné sviečky, plávajúce sviečky, vonné sviečky, čajové sviečky, plávajúce sviečky, vonné vosky, sviečky v skle

v skle

V skle

bez vône

Bez vône

vonné

Vonné


V skle (10) Vonné (48) Bez vône (232)
Seřadit podle:


Ak máte radi sviečky a ich svetlo u vás doma plápolá takmer denne, zamyslite sa nad ich výberom. Sviečky nielen upokojujú a navodzujú romantickú atmosféru, ale tiež dopĺňajú interiér a sú dizajnovými prvkami v dome. Ak sa rozhodujete, akú sviečku si zaobstarať, môžeme vám ponúknuť niekoľko rád.

Ľahká, či ťažká vôňa?

Keď vyberáte aromalampu alebo vonné či čajové sviečky, starostlivo zvažujte druh vône. Orientovať sa môžete podľa ročného obdobia. V teple voľte svieži druhy ako citrón, orgován alebo ružu, na zimu sa zase hodí škorica, vanilka aj pečené jablko. Do spálne si vyberajte upokojujúce tóny, do pracovne zase aktivizujúci. V obývacej izbe u televízie oceníte jemné kvetinové druhy. Aby ste dosiahli čo najväčšie intenzity vône, je dobré zapáliť knôt nie na malú chvíľu, ale pokojne na niekoľko hodín. Tým pádom sa vosk dôkladne rozpustí a vôňa sa stihne správne rozvinúť. Ak však máte už po krk všetkých vôní, kúpte si sviečky bez vône a užívajte si len ich plameň.

O všetky druhy sviečok je potreba starať. Dĺžka knôtu má optimálnu dĺžku tri až päť milimetrov. Keď je dlhšia, sviečka potom fajčí a mení svoj tvar, a menšie sa vám bude ťažko zapaľovať. Aby sa vám nevypaloval vosk iba okolo knôtu, nechajte vždy sviečku horieť tak dlho, kým sa nerozpustí vosk až do samého kraja. Dávajte si pozor, aby ste nezapalovali sviečky v prievane alebo na kolmých plochách. Plávajúce sviečky ocenia romantici, avšak aj v tomto prípade je potrebné dávať pozor, najmä pri použití v kúpeľni, aby od nich nechytili uteráky či župan.

Sviečky doplní interiér

Správne zvolený tvar a farba sviečky pomáha dotvárať interiér. V súčasnej dobe je trendy zhotovovať skôr biely nábytok, ktorý môžete dolaďovať práve dekoráciami a vďaka tomu meniť vizáž svojho domova. Správnym doplnkom sú preto sviečky. Vyberať môžete nielen farebné vyhotovenia, aj keď moderné sú tiež sviečky v skle. Vďaka dóze vosk nesteká na nábytok a vystihne váš osobitý štýl. Nakoniec vám zostane ozdobná dóza, ktorú môžete opäť použiť. Tiež aromalampy alebo aromadifuzér sa vyrába v takom dizajne, ktorý sadne do vášho obydlia.