1. InHaus.sk
  2. Pracovňa, domácu kanceláriu
  3. Kancelárske stoličky a kreslá

Kancelárske stoličky a kreslá

Stoličky a kancelárske kreslá do domácej pracovne alebo kancelářez mnohých obchodov na jednom mieste. Vyberajte podľa štýlu, farieb a ceny z ponuky mnohých e-shopov a obchodov.

kreslo, stoličky, kancelárske kreslo, konferenčná stolička, kancelárska stolička

bez podrúčok

Bez podrúčok

kancelárske kreslá

Kancelárske kreslá

s opierkami

S opierkami

dizajnové

Dizajnové

biele

Biele


S opierkami (377) Bez podrúčok (117) Dizajnové (17) Kancelárske kreslá (211)
Seřadit podle:


Skoro každý človek, ktorý má sedavé zamestnanie, sa sťažuje na problémy s chrbtom. Niet sa čomu čudovať, pretože nevhodná poloha tela môže spôsobiť veľmi nepríjemné a často aj nezvratné poškodenie chrbtice. Preto je treba klásť dôraz na voľbu správneho kancelárskeho kresla alebo stoličky. Podľa akých kritérií tento špeciálny nábytok vyberať?

Stoličky, alebo kreslo?

Hoci si mnohokrát tieto termíny v podstate stotožňujeme s jedným typom kancelárskeho nábytku, je medzi nimi podstatný rozdiel. Kým kancelárske kreslá sa prispôsobujú chrbtu v každom momente vďaka spojeniu sedadla a operadla, u kancelárskych stoličiek sú obe časti oddelené. Pre dlhodobé sedenie sa logicky oplatí kresla.

Dĺžka sedenie je rozhodujúca

Pred výberom si určite uvedomte, akú dlhú dobu vy, prípadne vaši zamestnanci trávia na stoličke pri sedení. Pokiaľ sa jedná o čas presahujúci 4 hodiny, potom možno hovoriť o zvýšenej záťaži. V tomto prípade už stolička musí disponovať výškovo nastaviteľným operadlom, područníky a v neposlednom rade bedrovou opierkou. Pri sedení presahujúcej cca 8 hodín už je nutné voliť modely so špičkovo riešenou ergonómiou. Musí mať aj opierku pre hlavu.

Podvozok a kolieska pre jednoduchú mobilitu aj stabilitu

Sústreďte sa určite aj na stabilný podvozok, ktorý zaistí absenciu akéhokoľvek kývania alebo iných disbalanciou. Nemenej dôležitý je aj výber koliesok. Ak viete, že sa stoličky či kreslo bude využívať na koberci, voľte tvrdé kolieska. Naopak pri pohybe na vinylovom podklade, linoleu alebo dlažbe sú optimálne mäkšie kolieska. V prípade častého vstávanie nezabudnite na kolieska sa samobrzdiace funkcií.

Poťahová látka zaistí komfort a eleganciu

Vzhľad kancelárske stoličky či kresla dokonale podčiarkne poťahová látka. Dnes je na trhu pomerne pestrý výber. Veľa obľúbená je predovšetkým kože, prípadne najrôznejšie látkové poťahy. Ak máte v kancelárii teplo a nie je vybavená klimatizáciou, oplatí sa priepustná sieťovina, ktorá dýcha. Farieb poťahov je veľa, as ladením interiéru tak nebude problém.