InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Závesné svietidlá články

Ako vybrať závesné svietidlá, aby dobre plnila svoju funkciu a stala sa ozdobou miestností?

Kvalitné osvetlenie musí byť neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Je potrebné si uvedomiť, že nejde len o nejaký estetický prvok, ale aj veľmi praktickú záležitosť, ktorá vám umožňuje bez problémov vykonávať domáce práce a odpočívať počas hodín, kedy už do bytu neprúdi denné svetlo. Okrem toho kvalita osvetlenia ovplyvňuje tiež váš zrak. Nevhodne zvolená svietidlá sú pomerne častou príčinou zhoršenia zraku.

Posvieťte si na to!

Milujete svetlo v každú dennú dobu, preto skorá rana a neskoré nočné hodiny nepatrí k vašim obľúbeným? Je to úplne logické. Svetlo, aj to umelé, dokáže zlepšiť náladu a znížiť pocit únavy. Netrápte sa tmou. Proste si posvieťte. Pokojne o polnoci.

Buď svetlo! V obývačke predovšetkým!

Všetci vieme, aké to je, keď zhasnú svetlá. V divadle, v kine, v spálni pri zaspávaní. Zhasnutím svetiel jedno končí a druhé začína. V kine film, v divadle predstavenie, v spálni bdenie nahrádza spánok. Už vidíte, aká je úloha svetla v našich životoch? Nezanedbateľná!

V každej miestnosti sa bude vynímať iný typ svietidiel

V jednotlivých častiach interiéri sa používajú rôzne svietidlá. Ak zvolíte správne osvetlenie, zlepšíte tým koncentráciu pri práci, odľahčíte svojim očiam pri čítaní, ale zlepšíte aj kvalitu spánku. Súčasný trh je rozmanitý a ponúka nepreberné množstvo zdrojov svetla. Čím sa teda pri výbere riadiť?

Aké sú možnosti pri výbere závesných svietidiel do domácnosti?

Pri zariaďovaní domácnosti je dobré nepodceniť výber osvetlenia. Zle zvolené svetlo totiž nielen znepríjemní pobyt v byte či rodinnom dome počas večerných a nočných hodín, kedy ešte nespíte, ale zároveň má aj neblahé dôsledky v podobe zdravotných komplikácií. Často sa jedná hlavne o problémy so zrakom, ale aj migrény apod. Ide však aj o estetickú stránku veci. Existuje rad druhov osvetlenia. V tomto článku sa zameriam na závesné svietidlá.

Ako v zime najlepšie osvetliť obytný priestor a zlepšiť si tak náladu

Prichádza zima as ňou aj pochmúrne počasie, kratšie dni, dlhšie noc a tiež prirodzený úbytok slnečného žiarenia. Následkom tejto zmeny trpí v zime veľa ľudí únavou, sezónnymi poruchami nálad, alebo dokonca depresiami. Prechodný svetelný deficit si ale pomocou šikovne zvoleného osvetlenia môžeme aspoň čiastočne doplniť sami. Často stačí len pár drobných, veľakrát finančne nenáročných zmien a naše emočné rozpoloženie sa zlepší hneď o niekoľko stupňov.

5 tipov, ako správne svietiť a ušetriť

S prichádzajúcou zimou sa výrazne predlžuje doba, po ktorú musia ľudia vo svojich domácnostiach svietiť. Nejde o obyčajné častejšie prepínanie vypínača, nesprávne svietenie môže prísť draho ako domáce rozpočty, tak i ľudské zdravie. Podľa odborníkov pritom stačí venovať pozornosť niekoľkých drobnostiam, aby sa svetlo v domácnostiach nestalo zdrojom nepohody a nepríjemných prekvapení, napríklad v podobe vysokého účtu za energie. Skúste sa inšpirovať!

Industriálny štýl je trendom aj v osvetlení

Tento smer vznikol zhruba v 60. rokoch minulého storočia, kedy sa premýšľalo, ako využiť staré továrne, sklady a iné prázdne priemyselné priestory na bývanie. Tomu zodpovedá aj strohý a praktický štýl vecí, ktoré sú v ňom použité. Hoci na niekoho môže interiér zariadený v tomto duchu pôsobiť až surovo, nemožno mu uprieť osobitosť, originalitu a kreatívnosť. Kombinuje prvky minimalizmu, vintage a moderny a neodmysliteľne k nemu patrí kov, sklo, drevo, betón a tehly. Pripomeňme si spoločne pár rád a tipov, ktoré sa týkajú výberu svetiel k tomuto štýlu.