InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Záhradný nábytok články

Ako vybrať záhradný nábytok a na čo si dať pozor pri údržbe?

Záhradný nábytok umožňuje tráviť čo možno najviac času vonku na čerstvom vzduchu. S niekoľkými kúskami vybavenie si ľahko vytvoríte príjemné vonkajšie posedenie. Pre maximálnu radosť z vybraného záhradného nábytku je však dobré vedieť, na aké parametre sa zamerať. Prečítajte si tiež, na čo si dať pozor počas pravidelnej údržby, aby nábytok vydržal čo najdlhšie krásny aj pri používaní vo vonkajšom prostredí.

Aké sú trendy v záhradnom nábytku pre tento rok?

Chcete si na záhradu zaobstarať nábytok, avšak v neprebernom množstve materiálov a prevedenia sa nevyznáte? Drevený, plastový, ale aj kovový záhradný nábytok má svoje prednosti a úskalia. Predtým, než sa rozhodnete pre konkrétny model, by ste si mali uvedomiť, že dizajn by mal ladiť s celkovým prostredím záhrady, respektíve terasy.

Záhradný architekt rozhodne nie je zbytočnou investíciou

Plánovanie záhrady mnohokrát podceňujeme. Obvykle netušíme, že kvalitne založená záhrada je základ pre to, aby nás bavila, bola podľa možností bezúdržbovou, a tiež aby nás nestála zbytočne veľa. Keď vám teraz poviem, že ideálne je, aby ju naplánoval záhradný architekt, možno si poklepete na čelo a poviete, že ten je na tom celom predsa to najdrahšie. Lenže ono to je trochu inak.

Najlepšie spoločník pre sparné letné dni? Určite záhradná hojdačka!

Slnkom prehriate mesiaca netrvajú síce podľa našich predstáv, a preto by sme si ich mali patrične užiť. Skvelým miestom pre prázdninovú relaxáciu je záhradná hojdačka. Práve na nej si vychutnáme blažený odpočinok, ale aj príjemné slnečné lúče.

Za parného dňa aj v daždi. Multifunkčný terasa vám ponúkne útočisko za akéhokoľvek počasia

Terasa by mala lákať k odpočinku. Už len pri pohľade na ňu musíte mať sto chutí zanechať všetkého a stráviť na nej celé popoludnie. Či už grilovaním, alebo oddychom v hojdacej sieti.

Jedine záhradný nábytok, ktorému venujete patričnú starostlivosť, vám bude dlho slúžiť

Zaobstarali ste si nový záhradný nábytok? Potom zrejme budete chcieť, aby vám slúžil a vašu záhradu zdobil pokiaľ možno čo najdlhšiu dobu. Vedzte, že dlhú životnosť svojmu nábytku zaistíte pravidelnou starostlivosťou, predovšetkým jeho pravidelným čistením. Poradíme vám ako na to.

Záhradný nábytok v trendoch roku 2019

Preč sú doby, kedy na záhradu stačila plastová stolička, nejaký ten stôl a vrcholom luxusu bola záhradná hojdačka v akomkoľvek prevedení. Náročná doba si žiada tiež dostatočný odpočinok a relax.

S kúpou záhradného nábytku nečakajte na sezónu!

Vonkajšej teploty sa zvyšujú, slnečné lúče nadobúdajú na intenzite a my sa pomaly z vyhriatych domovov začíname premiestňovať na záhrady a terasy. Alebo tomu aspoň tak čo nevidieť bude. To si potom ľahneme na lehátko, tvár nastavíme slnečným lúčom as knihou v ruke sa ponoríme do sveta fantázie. Tešíte sa?

Aký záhradný nábytok sľubuje dlhú životnosť a aký vtlačí záhrade punc ojedinelosti?

Záhradný nábytok predstavuje elegantný doplnok modernej záhrady. Súčasný trh ponúka rôzne materiály, pričom každý má svoje prednosti a úskalia. Pri výbere konkrétneho konštrukčného materiálu vás ovplyvní predovšetkým jeho kvalita, praktickosť, životnosť a v neposlednom rade náročnosť na údržbu. Pozrieme sa podrobnejšie na tri najbežnejšie druhy - z plastu, dreva a hliníka.

Aký nábytok pristane vašej záhrade?

Máte dom, či chalupu (chatu) so záhradou? Možno práve hľadáte vhodný nábytok na nadchádzajúcu sezónu. Teraz ešte vymyslieť, aký zvoliť. Parametre výberu sú rôzne. My sa zameriame na výber podľa materiálu. Nevyberajte len podľa vášho vkusu a ceny, ale aj podľa toho, čo bude ladiť s vaším domom a záhradou.

Útulná terasa je základom letnej pohody

Terasa je v lete rovnako dôležitá ako akýkoľvek izbu v interiéri. Dá sa tu tráviť veľa času, môžete si tu čítať, zjesť obed, užívať si romantický západ slnka. Záleží ale na tom, ako si túto letnú miestnosť zariadite.

5 praktických tipov ako pripraviť záhradný nábytok na sezónu

Už sa tešíte na posedenie v pergole? Nemôžete sa dočkať, až upracete priestor na terase? Niet sa čomu diviť, v teple interiéri je síce cez zimu príjemne, však človek vyzerá prvé slnečné dni s tým, že pobudne vonku a pokochá sa pohľadom na záhradu a okolie. S pohodovým posedením pri dome je neoddeliteľne spätý záhradný nábytok.

Záhradný nábytok dotvorí atmosféru záhrady

Je ideálny pre posedenie na záhrade a trávenie chvíľ s rodinou a priateľmi na čerstvom vzduchu. Široká ponuka predstavuje riešenie pre každý typ záhrady. Od dizajnových až po vyložene funkčný nábytok. Viete, ako vybrať ten správny práve na vašu záhradu a kam ho ideálne umiestniť?

Jar prichádza - vráťme zeleň mestám!

Bývať v meste a mať vlastnú záhradku nie je protiklad. Naopak, ide o trend na vzostupe. K vytvoreniu mestskej záhrady nepotrebujete hektár, stačí len efektívne využiť všetok dostupný priestor, ktorý sa vám ponúka, či už je to okenný parapet, balkón alebo spoločný dvorček. Komunitné záhrady farbí šedú tvár miest na zelenú a stávajú sa miestom pre susedská stretnutia.

Záhradné pergoly a altány nielen pre letnú relaxáciu

Posedenie pod pergolou nie je príjemné len v lete, pohodový čas pod prístreškom budete zažívať od jari do jesene. Či už prší alebo páli slniečko, záhradné altány a pergola vám poskytne ideálne prostredie na čerstvom vzduchu.

Žijeme na záhrade - Inšpirujte sa moderným záhradným nábytkom

Pre milovníkov pobytu na záhrade a posedenie na terase prinášame tipy a foto inšpiráciu. Dizajnové sedenie, krásne vychytávky a najširšia ponuka záhradných ležadiel, ktoré sú momentálne IN.

Zabývajte sa vo vašej záhrade

Jar už je na dosah a čoskoro budú slnečné lúče natoľko silné, aby sme sa spokojne posadili na záhrade a vypili si šálku kávy. Ak tento rok plánujete nákup nového záhradného nábytku, prinášame vám niekoľko tipov.

Umelý alebo prírodný ratan?

Do leta je síce ešte ďaleko, ale možno práve teraz, v chladných dňoch počas tešenie sa na teplo a slniečko, premýšľate nad novým záhradným nábytkom. Páči sa vám ratan? Potom je tu zásadná otázka, či zvoliť ten prírodný alebo radšej umelý. Sú medzi nimi totiž podstatné rozdiely vo vlastnostiach i údržbe.

Lavičky pre príjemné posedenie

Lavička je nepostrádateľný kus záhradného nábytku nielen v záhrade, ale aj na verande či terase. Vhodne umiestnená lavička láka k odpočinku, na zastavenie sa a umožňuje v pokoji pozorovať okolie. Na trhu je k dostaniu široký sortiment lavičiek rôznych materiálov a dizajnu. Nechajte sa pri vašom výbere inšpirovať na inHaus.cz

Desať tipov na kovový záhradný nábytok

Kovový nábytok je akýmsi záhradným evergreenom, bol súčasťou terás a rôznych záhradných zákutí dávno predtým, než sa zrodil plast. Celkovo pôsobí odľahčeným dojmom, znesie celoročný pobyt vonku a každej záhrade dodá na originalite a umocní jej atmosféru.

Aký zvoliť záhradný nábytok? Skúste našich dvanásť tipov na umelý ratan.

S príchodom jari sa mnoho z nás presúva zo svojich vyhriatych domovov do záhrad, na balkóny a terasy. Zvykli sme si na to, že sa vonkajšie priestory stávajú naším druhým domovom. Chceme tráviť na čerstvom vzduchu, čo najviac času a chceme si vytvoriť príjemné prostredie. Dávame si záležať na výbere záhradného nábytku, rôznych dekorácií a záhradných doplnkov.