InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Sedacie súpravy články

Sedačka je srdcom každej obývačky

Sedacia súprava v prvom rade slúži k odpočinku. Po náročnom pracovnom dni sa na nej zaboríme a aspoň na pár vzácnych okamihov, či už s knihou či pohárom vína v ruke zabudneme na dianie okolo seba. Zapáčil sa vám tento scenár? Potom zostáva jediné - vybrať takú sedačku, ktorá vám to umožní.

Konferenčné stolíky - praktiční pomocníci aj must have krásavci

Niektoré kusy nábytku jednoducho mať musíme. Takým je aj konferenčný stolík. Je srdcom našich obývačiek a mnohokrát už nie je len jeden osamotený.

Aké sú aktuálne trendy v oblasti sedacích súprav do bytov a rodinných domov?

Chystáte sa na obstaranie nového nábytku do vašej domácnosti a chcete ísť s dobou, aby vybavenie bytu či rodinného domu pôsobilo moderne a išlo s najnovšími trendmi? Asi najdôležitejšie a okrem spálne najvyužívanejšie miestností každej domácnosti je obývacia izba. V ňom spravidla hrá prím sedacia súprava. Ako na jej výber a aké sú v tomto smere nové trendy?

4 rady, ako vybrať novú sedaciu súpravu

Sedacia súprava je neoddeliteľnou súčasťou vybavenia každej správnej domácnosti. Pokiaľ chcete mať doma moderný nábytok, ktorý vám poskytne potrebné pohodlie a zároveň bude slúžiť po mnoho rokov, je nutné sa pri jeho výbere zamerať na niekoľko základných aspektov.

Ako zariadiť obývaciu izbu podľa feng shui?

Toto čínske učenie o čistote priestoru sa ľuďom v Európe i Amerike dostalo pod kožu z viacerých dôvodov. Skeptici by povedali, že je jednoduché zviesť svoj neúspech na niečo tak banálneho, ako je priestor, v ktorom sa pohybujeme; je to však tak bláznivá vec?

Na čo myslieť pri výbere sedacej súpravy?

Nadišiel čas zaobstarať novú pohovku. Vyhnite sa tentoraz veľkým nábytkovým domom a radšej si najskôr jasne určite, aký účel má nová sedačka plniť. Prejdite si ponuku online, zistite možnosti a všetky parametre. Čo by okrem farby a tvaru malo rozhodovať pri výbere?

Nie je sedačka ako sedačka: Tieto faktory zvážte pri výbere sedacej súpravy

Sedacia súprava je jedným zo základných kusov nábytku, nechýba prakticky v žiadnej domácnosti. Pretože sedačky mnohokrát tvorí dominantu celej izby - a nezriedka aj dominantu domácnosti - a investície dosahuje často desiatok tisíc korún. Aby sedačka presne splnila vaše požiadavky a vynaložené sumy ste nemuseli spätne ľutovať, je nutné dôkladne premyslieť každý detail. Čo teda pri výbere sedacej súpravy premyslieť?

Sedacia súprava - kráľovná izby

Iste vás občas nenapadne, že by váš byt potreboval oživiť. Mne sa tá myšlienka mihla hlavou nedávno a nedokážete si predstaviť, čo to so sebou prinieslo za dilemy! Vybrať tú správnu sedačku, to je dnes totiž takmer nadľudská úloha. A viete kedy? Vždy, keď objavíte e-shop, kde každá ďalšia fotka hovorí: "Kdeže, to JA som tá pravá!"

Sedacia súprava by mala spĺňať niekoľko základných požiadaviek, pretože krása je pominuteľná

Čo by to bolo za obývačka bez priestranné sedacej súpravy? Akonáhle vkročíte do obchodu s nábytkom, zrejme nechávate pásť svoje oči, aby ony rozhodli o tom, akú sedaciu súpravu zaobstaráte, pritom vzhľad by nemal byť jediným rozhodujúcim faktorom. Aj krása totiž môže byť pominuteľná, a preto sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme, čo všetko by ste mali pri výbere sedacej súpravy zohľadniť, aby vám vyhovovala po všetkých stránkach.

Sedačka do malého obývačky? Áno, ide to

Sedacie súpravy bývajú srdcom každej obývacej izby, či už malého, či veľkého. Je to s nimi rovnaké ako s oblečením. Tiež si na seba nevezmete príliš malé, alebo naopak príliš veľké tričko. Sedačka obývačke skrátka musí dobre padnúť.

Sedačka pre všetky potreby

Po náročnom dni strávenom v zamestnaní väčšinou netúžime po ničom inom, než sa zaboriť do pohodlnej sedačky a aspoň na pár okamihov zabudnúť na dianie okolo nás. A to by nám sedacia súprava mala umožniť.

Rozkladacia pohovka má veľa predností aj úskalia. A my sa na ne pozrieme

V malom jednoizbovom byte zrejme bojujete s nedostatkom priestoru. Vtesnať do jednej miestnosti manželskú posteľ a sedaciu súpravu je naozaj nadľudský výkon. Ovšem vzdávať sa nemusíte ani pohodlného spanie, ani miesta, kde pohostíte návštevu, pretože akýmsi kompromisom je rozkladacia pohovka. Pozor, nie je pohovka ako pohovka, a tak sa pozrieme, aké vlastnosti by vás pri výbere mali zaujímať.

Aké sú aktuálne trendy u sedacích súprav?

V článku nájdete niekoľko praktických rád, ktoré sa vám môžu hodiť pri výbere vašej novej sedacej súpravy. Ide o pomerne dôležitý krok ovplyvňujúce vzhľad celej izby, takže je dobré zistiť si čo najviac informácií dopredu, než sa pustíte do vlastného nakupovania. Aké trendy sú aktuálne v kurze a čo všetko môžu sedačky ponúknuť? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Trendy sedacie súpravy pre moderné obývacia izba

Pamätá vaše sedacia súprava ešte minulé storočie? Sú jej matrac hrboľaté alebo už lezie výplň skrze diery v poťahu? Možno sa vaše pohovka proste už len nehodia do inak elegantného interiéru? Potom je najvyšší čas poobzerať sa po novej a zamerať sa na najnovšie trendy moderných obývacích izieb.

Ako si vybrať tú pravú ... sedaciu súpravu

Sedacie súpravy kupujeme do rôznych interiérov - pracovní, detských izieb (zvyčajne starších detí), ale najčastejšie si svoje miesto nachádzajú v obývacích izbách. Aj vy by ste radi zaobstarali sedačku do tohto priestoru? Poďme sa pozrieť, na čo sa pri výbere sústrediť.

Zariaďujete malý byt? Vyberajte multifunkčný nábytok, ktorý šetrí priestor

Človek, ktorý býva v malom byte, často riešia otázku, ako čo najefektívnejšie využiť priestor, aby sa v ňom necítil príliš stiesnene. Na tému úložného nábytku vhodného do malých bytov už bola publikovaná rad článkov. Ako ale vyriešiť problém s miestom na spanie a spoločenskou miestnosťou, ak bývame v garsónke? Odpoveď na túto otázku nájdeme v nasledujúcom článku.

6 tipov aneb ako vybrať sedačku

Výber sedacej súpravy môže byť pre niekoho oriešok, preto je nevyhnutné zohľadniť hneď niekoľko faktorov, komfort, estetický vzhľad a samozrejme cenu. Tieto podmienky sú len orientačné, tak sa pozrieme na zúbok ďalším kritériám.

Pohovky: rady a tipy

Obývacia izba je v dnešnej dobe jednou z najdôležitejších miestností v domácnosti. Keď ste doma, trávite v ňom najviac chvíľ, a aj keď k vám má prísť nejaká návšteva, tak ju najčastejšie zavediete práve do obývacej izby. Je preto dôležité, ako sa v ňom cítite, a nie je teda divu, že si na jeho zariadenie dáte skutočne záležať a mnohokrát vyberáte ten správny nábytok aj niekoľko týždňov.

Moderné pohovky ponúkajú skvelý dizajn aj praktickosť

Obývacia izba je v súčasnosti jedna z najdôležitejších miestností v celej domácnosti. Je to totiž miesto, kde trávite pokojné večery po náročnom dni v práci, alebo sa tu schádzate s celou rodinou a priateľmi. Ak v ňom teda trávite toľko času, chcete sa v ňom cítiť príjemne a zároveň si chcete pohodlne posedieť. Každý sa určite zhodne na tom, že najdôležitejším kúskom v obývacej izbe je sedacia súprava. Práve výber tej správnej pohovky býva často zdĺhavý a zložitý. Na čo všetko si teda musíte dať pozor?

Kúpte si vhodnú modernú sedaciu súpravu

Športov je plno. Ovšem my Česi nemáme v ničom tak silné predpoklady ako v gaučing. Ten by sme mohli s nadsádzkou a úsmevom na perách prirovnať k športu budúcnosti. K jeho zvládnutie nemusíte mať žiadne veľké nadanie, ako u akéhokoľvek iného športu. Stačí mať televíziu a silnú túžbu nič nerobiť.

Sedačka rozhoduje o podobe obývačke. Dôležitá je jej veľkosť, farba i umiestnenie

Najčastejšie premenení miestností v dome je obývacia izba. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu tuzemského e-shopu MT nábytok. Sedačka je podľa výskumu Apartment Therapy prvým kusom nábytku, ktorý do obývačky kupujeme. 6 ľudí z desiatich potom uviedlo, že podľa sedačky zariaďujú celý zvyšok miestnosti. Jej vzhľad i umiestnenie sa musí prispôsobiť veľkosti izby, polohe okien i dverí. Prinášame vám niekoľko užitočných tipov a rád, ako sedačku správne umiestniť v každom priestore.

Vaša nová sedačka si zaslúžia príkladnú starostlivosť!

Pri výbere sedacej súpravy si dávate záležať na jej vzhľade. Viete ale, ako sa k nej potom správať, aby vám taky pekná dlho vydržala? Vďaka našim radám a tipom budete mať z novej sedačky radosť veľmi dlho.