InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Podlahy, okná a dvere články

Ako prebieha výroba drevenej podlahy

Vyrúbať za chalupou buk, odviezť na pílu, priviezť dosky, položiť v Setníci na štrkový základ a natrieť? Bejvávalo. Je to síce romantika, dnes už sa ale drevené podlahy robia tak, aby sa neskrútili, nesesychaly, nevŕzgali, vyzerali desiatky rokov rovnako dobre a hodili sa nielen na chalupy, ale aj do bytov. Moderné podlahy sú celodrevené, trojvrstvové, s montážnym zámkom pre presnú a ľahkú pokládku.

Ako na jar upraviť vstup do domu? - Kvetinová výzdoba, svetelné doplnky či zladenie dverí s ďalšími prvkami

So stúpajúcimi vonkajšími teplotami sa otvárajú možnosti, ako zvelebiť či upraviť niektoré vonkajšie časti domu. Jednou z nich je aj samotný vchod, ktorý môže tvoriť rad nielen jarných doplnkov - kvetináče, pučiace vetvičky, popínavé rastliny či dizajnové svetelné doplnky. Základ však tvorí vchodové dvere, u ktorých sa okrem bezpečnosti a výdrže často rieši aj samotný vzhľad. Vďaka množstvu individualizáciou môžu byť najvýraznejším prvkom domu, čím ďalej častejšie sa však objavuje aj ich zladenie s ďalšími časťami stavby.

Ako vybrať žalúzie do interiéru?

Nejaký typ tienenie má doma asi úplne každý. Bez slnečných lúčov by sme sa samozrejme neobišli, predsa len, vytvárajú nielen teplo, ale aj svetlo. Ovšem oboje môže byť vo vysokej intenzite skôr na škodu. A preto je vhodné sa im brániť aj v domácich podmienkach aspoň nejakým spôsobom. Možností je celá rada.

Ako správne vetrať v priebehu celého roka?

Ten pocit, že je v miestnosti potreba vyvetrať, každý pozná. Jednoducho otvoriť okno a pustiť dnu čerstvý vzduch. Napriek tomu väčšina z nás vetrá zle - v zime prichádza o teplo z kúrenia, v lete si naopak byt zbytočne ohrieva a navyše ešte neustále bojuje s nadmernou vlhkosťou.

Byty sa starými oknami Protop až o ¼ viac ako domácnosti s modernými oknami

Premýšľate, ako znížiť výdavky nevyhnutné na minimum? Nečakajte, až teplomer začne čoraz častejšie ukazovať teploty okolo nuly. September, október a začiatok novembra sú ideálne mesiace pre inštaláciu nových okien, ktorá šetrí peniaze. Nekvalitné staré okná totiž môžu až za 50% úniku tepla z bytu. Nová naopak znamenajú komfort a pohodlie. Moderné technológie v súčasnosti predávaných okien zamedzujú nepríjemnému prúdenie studeného vzduchu a výdavky za vykurovanie bytu dokážu zredukovať až o štvrtinu.

Drevené povrchy potrebujú údržbu. Luxusné dlažby je prekonávajú.

Možno to poznáte. Leto, teploty atakujú tridsiatku, aj keď tento rok v lete skôr štyridsiatku. Šťastný ten, kto má na záhrade bazén. Chladná voda poskytne osvieženie, s úľavou vyleziete von a ... nakopnete si palec o poškodená drevené dláždenie okolo bazénu. Alebo vaše batoľa, sotva sa plaziace, chce zdolať vzdialenosť od stola k stoličke na drevenej terase. Potom plač a trieska v kolene, brušku a dlani. Možno aj v nose. Au. A prečo? Pretože drevu sa musí venovať čas. A kto ho dnes má?

Hľadáte spôsoby ako presvetliť interiér? už nehľadajte

Je vaším problémom príliš tmavý interiér s nedostatkom denného svetla? Nevešajte hlavu, našťastie existuje veľa lacných vychytávok, ktoré vás tohto problémov zbaví. Alebo je aspoň minimalizujú.

Slnko alebo tieň? Hra s interiérom vášho domova

Príliš veľa svetla a tepla nás motivuje k leňošeniu a bráni nám, aby sme prežili plnohodnotne celý deň. Pritom stačí šikovný zásah do riešenia interiéru a máme aj v lete doma slnka a teplotu tak akurát. Tienenie môže vášmu domovu pridať na štýle aj na kráse. Keď však viete, ako na to.

Doba vinylová je doba vinylová. Do akých domácností zaobstarať vinylové podlahy a tapety?

Vinyl patrí k najodolnejším materiálom do domácnosti. Vinylové tapety a podlahy vydržia vodu, veľkú záťaž, tepelné zmeny i vyvádzanie detí a domácich maznáčikov, čo je pre materiály v domácnostiach vždy najväčšou skúškou. Do akých domácností tapety a podlahy z vinylu zaobstarať?

Vinylové podlahy v imitácii prírodných motívov - 3 tipy pre vašu luxusné domácnosť

Nie je navyše pri akomkoľvek nákupe zájsť k svojmu obľúbenému dodávateľmi a zaobstarať kvalitný a overené tovar, ku ktorému má človek dôveru. Obdobne to funguje napríklad aj pri výbere a nákupe vinylových podláh. Pozrite sa s nami na niekoľko kolekcií tradičných a dobou preverených značiek, s ktorými nešliapnete vedľa.

Rodinný dom v Sulzberg

Obec Sulzberg sa nachádza na hrebeni 1041 m vysoké rovnomennej hory v najsevernejšej časti Bregenckého lesa. Sulzberg hraničí na severovýchode s nemeckými susednými obcami Oberreute a Oberstaufen (Horný Allgäu). Zo Sulzberg je za jasného dňa možné prehliadnuť smerom k juhu celý Bregencký les. Na horizonte je pritom možné vidieť horskej panorámu Vorarlberska. Pri pohľade na sever je vidieť susedné Nemecko s jeho Allgäu.

Bývanie ako v nebi

Chceli by ste zaspávať na čerstvom vzduchu s hviezdami nad hlavou a budiť sa pohľadom do korún stromov? Nemusíte kvôli tomu nutne bývať pod širákom. Stačí sa nasťahovať sa do podkrovia, ktoré je samo o sebe predurčené byť miestom, spĺňajúcim princípy zdravého bývania.

Chcete zvýšiť koncentráciu svojich detí pri učení? vetrajte

Prirodzené vetranie predstavuje jeden z kľúčových faktorov zdravého, a vo výsledku spokojného bývania. Dostatočný prísun čerstvého vzduchu v priebehu dňa i noci zásadne ovplyvňuje duševnú pohodu a fyzickú kondíciu každého z nás. Na závažné zdravotné dôsledky pobytu v uzavretom priestore, kde je zlé mikroklímu, upozorňuje štúdia Healthy Homes Barometer 2016. Tú spracovala Humboldtova univerzita pre 14 európskych krajín vrátane Českej republiky. Medzi najzávažnejšie problémy patrí krčné alebo nosné infekcie, tie pravidelne trápi takmer 70% Čechov. Naopak zdravé vnútorné prostredie a dostatok čersvého vzduchu pôsobí ako liek - až o 15% zvyšuje koncentráciu našich detí.

Chcete ušetriť za kúrenie? Získajte nové okná vďaka programu Nová zelená úsporám

Šetrenie za energia je nielen cesta, ako znížiť rodinný rozpočet, ale zároveň aj možnosť, ako zlepšovať a chrániť životné prostredie. Vďaka tomu sú ponúkané voľne otvorené dotačné programy, kde o dotáciu môže požiadať každý, kto plánuje zavedenie ekologických úsporných opatrení vo svojom dome alebo byte.

Vyberáme podlahu do spálne

Spálňa je špecifickou miestností, kde odpočívame, spíme a trávime pomerne dosť času. Preto je dôležitý výber nielen postele, ale aj podlahy. Nemala by priťahovať prach, mala by byť príjemná na chodenie boso a jej údržba by nemala byť príliš náročná na upratovanie. Aké podlahové krytiny toto všetko spĺňajú, sme vám spísali v nasledujúcom článku.

Ako na domov s čo najmenším množstvom alergénov

Sterilné prostredie si doma vytvoríme len ťažko a ani by to nebolo vhodné. Zmierniť ale pôsobenie alergénov a eliminovať ich výskyt v dome alebo byte určite chceme, hlavne ak máme v rodine alergika. Ako na to?

Rekonštrukcia stodoly v srdci vinárskej dedinky

Aj zo starej stodoly možno vytvoriť moderné bývanie zapadajúce do tradičnej okolitej zástavby. Pre vinársku dedine Auersthal v oblasti Weinviertel je aj dnes typická hustá a uzavretá zástavba v centre, nádherná hlavná ulica lemovaná vínnymi pivničkami a mierna, kopcovitá okolitá krajina. Na okraji obce, zovretá medzi okolitými budovami, zostala zachovaná stodola typická pre tunajší región - bohužiaľ v zlom stave.

Plastové okná volí pri stavbe 62 percent ľudí

Drevené okná si do svojho domu či bytu vyhotovuje iba štvrtina (28%) zákazníkov. Plastové výrobky sú medzi ľuďmi oveľa obľúbenejší. Ak sa ale kupujúci rozhodujú pre dverné výplň, hrá prím stále drevo. Tento trend potvrdili riaditelia viac než stovky stavebných spoločností, ktorí odpovedali na otázky špeciálneho výskumu pripraveného pre organizátorov stavebného veľtrhu FOR ARCH analytickou spoločnosťou CEEC Research.

Bambusové podlahy sú ohľaduplné k životnému prostrediu

Horúcim trendom v oblasti podláh sú tie bambusové. Vynikajú krásnym vzhľadom a dlhou životnosťou. Navyše patria medzi podlahy ekologicky šetrné, cenovo mnohokrát dostupnejšie ako niektoré z dreva, korku alebo z materiálu zvaného marmoleum.