InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Záhrada články

Odpovedáme na vaše otázky: Ako rekultivovať rybník?

Rekultivácia rybníka je dlhodobou a zložitou záležitosťou, pri ktorej je potrebné niekoľkých veľmi dôležitých krokov k tomu, aby bola dostačujúca a nemusela sa v krátkom časovom horizonte opakovať. Ako teda môže rekultivácia vyzerať?

Leto je tu ... Pripravte svoju terasu na príjemné posedenie!

Letné slnko láka na posedenie na záhrade - ide o vítané útočisko, ktoré tento rok zrejme budeme využívať ešte viac ako iné roky. Preto stojí za to si ho čo najviac zútulniť a po zime venovať terase starostlivosť. Odmena v podobe grilovanie či kávy na čerstvom vzduchu s výhľadom do zelene sa určite stane obľúbenou časťou dňa ...

Aké sú trendy v záhradnom nábytku pre tento rok?

Chcete si na záhradu zaobstarať nábytok, avšak v neprebernom množstve materiálov a prevedenia sa nevyznáte? Drevený, plastový, ale aj kovový záhradný nábytok má svoje prednosti a úskalia. Predtým, než sa rozhodnete pre konkrétny model, by ste si mali uvedomiť, že dizajn by mal ladiť s celkovým prostredím záhrady, respektíve terasy.

Zelené strechy sú stále obľúbenejšie. Tento rok oslávi prvý svetový deň

Tento rok prvýkrát oslávime Svetový deň zelených striech. Ten vyhlásila Európska federácia zelených striech a pripadne už na túto sobotu 6. júna. Obľuba takzvaných vegetačných striech v Česku pritom z roka na rok rastie, už ale zďaleka nejde len o trendy záležitosť. Takzvané zelené vegetačné strechy sú totiž funkčné, keďže prispievajú k ochladeniu domu a vytvárajú príjemnú mikroklímu hlavne v mestách, kde nahrádzajú chýbajúce zeleň.

7 rád, ako odzimovať kosačku

Než vyjdete po zime prvýkrát so záhradnou kosačkou pokosiť trávnik, venujte pozornosť jej předsezónnímu servisu. Ako ju pripraviť na novú sezónu, čo skontrolovať, doplniť a na čo si dať pozor, aby kosačka spoľahlivo slúžila nielen v nadchádzajúcej sezóne, ale aj rad ďalších rokov, poradia expert na záhradnú techniku Petr Tichý.

Navoďte na svojej terase romantickú atmosféru! Pomôže vám aj správne zvolené osvetlenie!

Obľuba terás rastie. Niet sa ani čomu čudovať. Terasa predstavuje ideálny spôsob, ako prirodzene prepojiť interiér s exteriérom domu. A keď už si doprajete luxus v podobe vlastnej terasy, nezabudnite ju aj vhodne osvietiť! Jedine tak si ju budete môcť užívať do neskorých nočných hodín.

Pozor, opäť sa očakáva suché leto, ako sa na neho pripraviť?

Pamätáte na minuloročnej extrémne výkyvy počasia, kedy predovšetkým poľnohospodárov a záhradníkov potrápila dlhá sucha? Meteorológovia predpovedajú podobné leto aj na tento rok. Poradíme vám preto, ako na suchej leto pripraviť vašu záhradu. Nie je čas zaháľať, začnite už teraz.

Záhradný architekt rozhodne nie je zbytočnou investíciou

Plánovanie záhrady mnohokrát podceňujeme. Obvykle netušíme, že kvalitne založená záhrada je základ pre to, aby nás bavila, bola podľa možností bezúdržbovou, a tiež aby nás nestála zbytočne veľa. Keď vám teraz poviem, že ideálne je, aby ju naplánoval záhradný architekt, možno si poklepete na čelo a poviete, že ten je na tom celom predsa to najdrahšie. Lenže ono to je trochu inak.

V marci hurá na záhradu. Zabudnite na koronavírus s hrabľami v ruke

Jar je tu a na záhrade nás čaká množstvo práce. V marci nastáva čas kyprenie, hnojenie a orezávanie. Vsádza sa ovocné stromčeky a prvýkrát tento rok vytiahneme z kôlne kosačku na trávu. Záhrada tak môže byť naším útočiskom pred zlými správami v súvislosti s Koronavirové epidémiou. Práca na čerstvom vzduchu je v týchto dňoch prospešná pre väčšiu pohodu na tele i na duchu.

Záhrada bez ohnisko? To nejde. Poradíme, ako na to

Oheň človeka sprevádza od pradávna. Je zdrojom svetla, tepla k zahriatiu alebo príprave pokrmov, ale funguje aj ako magický element v mnohých rituáloch. Dodnes neprestáva fascinovať, aj preto svoje miesto nachádza aj v moderných záhradách. Nemusí ísť priamo o kozub, gril či udiareň, aj vo svojej rýdzej podobe - ako klasické pevné, prípadne prenosné ohnisko prináša horiaci oheň do záhrady magické kúzlo. Za nepostrádateľný element považuje ohnisko, resp. oheň na záhrade aj starobylé učenia Feng Shui.

5 najnovších trendov v oblasti mestskej zelene

Zeleň v meste plnia dôležitú a nezastupiteľnú úlohu. Spoločným menovateľom projektovanie zelene v mestách a jej následné údržby je v posledných rokoch dôraz predovšetkým na maximálnu jednoduchosť údržby a štýlový minimalizmus. Aké sú ďalšie aktuálne trendy?

Ako sa starať o trávnik v období sucha?

Pestovaný trávnik vyžaduje správnu a pravidelnú starostlivosť a v období sucha predovšetkým. Šikovným kosením a vhodnou závlahou ho môžete udržať stále zelený aj počas tropických letných dní. Ako sa o trávnik v lete starať?

Jedine záhradný nábytok, ktorému venujete patričnú starostlivosť, vám bude dlho slúžiť

Zaobstarali ste si nový záhradný nábytok? Potom zrejme budete chcieť, aby vám slúžil a vašu záhradu zdobil pokiaľ možno čo najdlhšiu dobu. Vedzte, že dlhú životnosť svojmu nábytku zaistíte pravidelnou starostlivosťou, predovšetkým jeho pravidelným čistením. Poradíme vám ako na to.

Kompostér šetrí starosti i peniaze. Aké sú pravidlá kompostovania?

Platíte za odvoz biologického odpadu a zároveň nakupujete drahý kompost? Aj v tej najmenšej záhrade sa nájde miesto pre šikovný kompostér, ktorý pomôže s likvidáciou biologického odpadu. Ten možno ďalej využiť na hnojenie záhonov a rastlín. Náklady na obstaranie kompostéra nie sú vysoké, vybudovať ho môžete svojpomocne, alebo môžete zaobstarať už hotový. A samotná údržba je veľmi jednoduchá. Aké sú pravidlá kompostovania?

Jarná príprava záhrady. 4 chyby, ktorých sa vyvarujte

Zeleň v záhradách sa začína opäť prebúdzať k životu a so stále silnejúcimi slnečnými lúčmi sa prebúdzajú aj záhradkári. Posledné ranné mrazíky končí podľa pranostík na začiatku mája s tromi zmrznutými mužmi a potom už začína plná sezóna. Ako na ňu záhradu najlepšie pripraviť a akých chýb sa vyvarovať?

Ako vybrať záhradný hrantíky a kvetináče?

Krásne upravená záhrada nemusí znamenať iba záhony a pekne posekaný trávnik. Výzdoba v podobe živých kvetov sa vďaka kvetináčom a kvetináčom dá umiestniť takmer kamkoľvek. Ozdobíte s nimi okno, balkón, vchod do domu či jednotlivé miestnosti vnútri bytu. Lenže na trhu existuje veľa druhov nádob na kvety a ako vybrať tú správnu sa dočítate v tomto článku.

Pripravte trávnik na zimu. Ako správne na jesenné vertikutáciu?

Tohtoročné horúce a suché leto dalo trávnikom poriadne zabrať. Pred zimou si preto zaslúžia ešte malú pozornosť, aby bol na ďalšiu sezónu opäť v kondícii. Už bolo popísané veľa postupov, ako pripraviť trávnik na zimu a pojem vertikutácia preto nie je úplne neznámy. Presný postup, ako správne vertikutovať, prezradí odborník Petr Tichý zo spoločnosti HECHT.

Prišiel čas na regeneráciu trávniku. Ako docieliť opäť zelené plochy?

Počas horúcich letných dní dostal trávnik celkom zabrať. Zelená farba v tichosti zmizla v zabudnutia, avšak nastáva čas na regeneráciu trávnatých plôch. Začína totiž obdobie dažďov, teda trávniky konečne prestane trápiť sucho, a teploty klesnú o desať stupňov a viac.

Pohupujte sa pre svoje zdravie a pokoj na duši

Fakt, že hojdanie vyvoláva príjemné pocity, vnútorný pokoj a pohodu, je už vedecky podložený. Nielen, že v človeku hojdania vyvoláva pocit, ako by bol v maminom náručí, navyše dodáva radosť. Keď totiž pôsobíte na centrum svojej rovnováhy, dokonale sa uvoľníte, prebudí sa vaše endorfíny a s nimi príde nadšenie zo života. Ak trpíte stresy alebo ste mali len ťažký deň v práci, zabudnite na chemické tabletky a radšej sa choďte pohojdať do hojdacej siete alebo na záhradnú hojdačku.

Kameň do záhrady jednoducho patrí

V záhradnej architektúre je kameň nenahraditeľným prvkom, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou, prirodzeným vzhľadom a vysokou odolnosťou. V súčasnej dobe sú k dostaniu kamene v rôznych variantoch, farbách a štruktúrach. Oproti ostatným materiálom sa kameň vyznačuje ojedinelosťou, pričom každý kus veľkého kameňa aj menšieho kamienka je neopakovateľný originál.

Elektrické ohrady pre rôzne druhy zvierat

Elektrický ohradník sa najčastejšie využíva na pastvinách a výbehoch pre zvieratá ako sú ovce, kravy alebo kone. Svoje použitie ale môže nájsť aj inde.

Zazimovanie záhrada sa vám dobre odvďačí

Keď chcete dobre zazimovať nielen záhradu, musíte to urobiť predovšetkým skôr, ako udrie prvý mrazíky. Tento rok sa javí začiatok novembra ako najvyšší čas na zazimovanie všetkých rastlín, stromov, trávnikov, skleníkov, kvetín, jazierok i byliniek. Akonáhle nepripravených rastliny zasiahne mráz, ťažko im budete vracať na jar život. Aby ste teda nič nezanedbali a na jar sa mohli tešiť z odpočinuté prírody, vezmeme to teraz spolu pekne krok za krokom a takpovediac od podlahy, pretože začneme trávnikom.

10 vecí čo zariadiť na záhrade v septembri

September je mesiacom, kedy na záhradke zberáme plody našej snahy a pripravujeme ju na zimu. Po lete teda rozhodne práca nekončí. Ak budeme včas myslieť už na ďalšiu jar, odvďačí sa nám záhrada vyššími výnosmi.

Mobilné záhradné ohnisko - sloboda v zakladanie ohňa

Záhradné ohnisko bez námahy a navyše zakaždým na trochu inom mieste? Chcete opiecť špekáčiky priamo na terase? S prenosným ohniskom nič nie je nemožné.

Zdravšie grilovanie vďaka RBS technológii + súťaž

Moderné technológie, ktorými grily značky Campingaz disponujú, ponúka okrem skvelej chuti aj dobrý pocit z toho, že to vášmu zdraviu neublíži. Ak radi grilujete a zároveň patríte k vyznávačom zdravých pokrmov, gril s technológiou RBS je pre vás tým ideálnym spojením. Akékoľvek grily s RBS, Radiant Burner System, disponujú ojedinelou technológiou keramických horákov, ktoré sú umiestnené po bokoch grilovacej vane a zaručujú zdravšie prípravu jedla, pretože šťavy z pokrmov neodkvapkávajú na horáky, a tuk sa tak nepripaľuje. Doprajte si pokojne luxus a zabudnite na prepálené pokrmy napríklad s plynovým grilom 3 Series RBS® L.

Ako si spríjemniť sparné letné dni a urobiť radosť deťom? Kúpte si nadzemný bazén

Všetci ten pocit poznáme. Je horúco k padnutie a jedinej myšlienky smerujú k vode. Než ale zbalíte všetko potrebné a vyjdete k rybníku alebo na preplnené kúpalisko, ste tak unavení, že sa vám prestane chcieť. Doprajte si možnosť každodenného súkromného osvieženie vďaka nadzemnému bazéna.

Ako na údržbu živého plota

Živý plot je jednou z najkrajších súčastí záhradné kultúry, avšak bez riadnej starostlivosti sa z okrasného plota stáva neupravené krovia. Nemusíme byť zrovna ako Nožnicovoruký Edward, tvar plota by sme sa ale mali snažiť ustrážiť, aby záhrada pôsobila upravene z vnútorného pohľadu i zvonku. Ako sa správne starať o živý plot a aké nástroje budeme potrebovať?

Jar prichádza - vráťme zeleň mestám!

Bývať v meste a mať vlastnú záhradku nie je protiklad. Naopak, ide o trend na vzostupe. K vytvoreniu mestskej záhrady nepotrebujete hektár, stačí len efektívne využiť všetok dostupný priestor, ktorý sa vám ponúka, či už je to okenný parapet, balkón alebo spoločný dvorček. Komunitné záhrady farbí šedú tvár miest na zelenú a stávajú sa miestom pre susedská stretnutia.

Než vás zaskočí dážď a sneh, aneb 4 užitočné tipy pre zazimovanie záhrady

Pred príchodom mrazov je nutné pripraviť záhradu na zimnú sezónu. Sneh, mrazy a všeobecne väčšie množstvo zrážok totiž môže zanechať na niektorých častiach domu aj záhrady nežiadúce následky. Ľudia často zabúdajú napríklad na údržbu vonkajších žľabov a závlahových systémov alebo na uskladnenie stavebného materiálu, ktorý môže voda výrazne poškodiť. Nižšie nájdete tipy, čo je potrebné pred začiatkom zimy zariadiť.

Záhradníci dobývajú mesta

Trend nemožno prehliadnuť: čoraz viac ľudí sa sťahuje do miest. Podľa prognóz bude v roku 2050 žiť v mestách viac ako 70% populácie. Ale ani tam sa nevzdávajú vlastné zelene. Už dnes je viac ako polovica balkónov a terás vysadená kvetmi, bylinkami, zeleninou alebo ovocím.