InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Dom a okolie domu články

Čoho sa držať pri predaji nehnuteľnosti?

Predaj nehnuteľnosti sa výrazne líši od predaja hnuteľných vecí ako je auto, vybavenie domu a pod. Ide o oveľa zložitejší proces, ktorý vyžaduje oficiálne dokumenty a oplatí sa u neho staviť na overené postupy. Pripravili sme si pre vás niekoľko rád, ktorých by ste sa pri predaji svojej nehnuteľnosti mali držať.

Pritiahnite pozornosť kupujúcich skvelými fotografiami

Predať nehnuteľnosť nemusí byť žiadna veda, napriek tomu si vyžaduje určité znalosti a skúsenosti. Máloktorý samoprodejce si napríklad uvedomuje, ako zásadné sú pri predaji fotografie. Správne fotografie bytu či domu okamžite pritiahnu pozornosť kupujúcich a vy máte napoly vyhraté.

Na čo si dať pozor, než sa rozhodneme pre stavbu nového domu?

Stavba nového domu je snom mnohých rodín. Túžba po súkromí a vlastnej záhrade je však niekedy oveľa silnejšie ako zdravý rozum. Ľudia si tak zaobstarávajú dom rýchlo a bez rozmyslu v mieste, ktoré im nie je blízke a nekorešponduje s ich životným štýlom. Problémom tiež býva nevhodný projekt rodinného domu, ktorý nevyťaží z pozemku maximum. Na čo si dať teda pozor, ak práve uvažujete o kúpe pozemku a stavbe nového domu?

Ako na jar upraviť vstup do domu? - Kvetinová výzdoba, svetelné doplnky či zladenie dverí s ďalšími prvkami

So stúpajúcimi vonkajšími teplotami sa otvárajú možnosti, ako zvelebiť či upraviť niektoré vonkajšie časti domu. Jednou z nich je aj samotný vchod, ktorý môže tvoriť rad nielen jarných doplnkov - kvetináče, pučiace vetvičky, popínavé rastliny či dizajnové svetelné doplnky. Základ však tvorí vchodové dvere, u ktorých sa okrem bezpečnosti a výdrže často rieši aj samotný vzhľad. Vďaka množstvu individualizáciou môžu byť najvýraznejším prvkom domu, čím ďalej častejšie sa však objavuje aj ich zladenie s ďalšími časťami stavby.

5 + 1 dôvod, prečo si zaobstarať vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú nielen vkusným a moderným doplnením architektonického riešenia domu, ale majú predovšetkým celý rad praktických funkcií. Patrí medzi ne najmä termoregulácie, ochrana pred hlukom, svetelným smogom, nepriaznivému počasiu i zvedavými zrakmi susedov ...

Chystáte sa rekonštruovať? 5 vecí, ktoré si premyslieť, ako začnete

Rekonštrukcia bytu alebo domu chce dávku odvahy. Musíte sa pripraviť finančne, časovo, ale aj psychicky. Zvládnuť rozsiahle zmeny totiž nie je vôbec také jednoduché, ako sa môže zdať. Na čo všetko by ste mali myslieť, než sa pustíte do rekonštrukcie?

Prvá etapa projektu Aldrov Apartments & Resort má stavebné povolenie

Spoločnosť Crescon získala právoplatné stavebné povolenie pre prvú etapu luxusného komplexu s hotelovými službami Aldrov Apartments & Resort, ktorý vyrastie v krkonošskej obci Vítkovice. Aktuálne pripravuje výberové konanie na generálneho dodávateľa pre prvé tri domy s 64 komfortnými apartmánmi a podzemným podlažím, kde bude umiestnené 140 parkovacích miest, pivnice, lyžiareň a požičovňa sezónneho vybavenia. Výstavbu spoločenské budovy s recepciou a službami plánuje developer začať v roku 2020 a zvyšných apartmánov o rok neskôr. S dokončením celého rezidenčného areálu, ktorý ponúkne celkom dvanásť horských chát sa 139 apartmánmi a nadštandardným hotelovým servisom, potom počíta v zimnej sezóne 2022/2023.

Homestaging aneb ako predať aj prenajať za vyššiu cenu

Zvažujete predaj či prenájom svojej nehnuteľnosti, ale ste si vedomí, že poskytuje mnoho nedostatkov? Máte na výber: buď zainvestujete do rekonštrukcie, alebo pôjdete s ponúkanou cenou dole. Taktiež môžete využiť tzv. Služby "Homestaging", ktorá sa osvedčila ako veľmi efektívny prostriedok na rýchle a zároveň profitabilnímu predaji nehnuteľností. Rozhodne Homestaging nepodceňujte, táto služba už dávno nie je určená len luxusným nehnuteľnostiam, naopak sa v posledných rokoch stáva nevyhnutnou súčasťou procesu prípravy predaja i prenájmu realít.

Chata ako druhé bývanie? Čechy taká predstava láka

Sedem z desiatich slovenských chalupárov by po väčších či menších úpravách žilo na chate či chalupe celoročne. Láka je hlavne pokoj a príroda, ale tiež možnosť výrazne finančne usporiť.

Zbavte sa horúčavy v podkroví

So stúpajúcimi teplotami je otázka, ako si udržať príjemnú teplotu v podkroví, stále častejšie. Pri hľadaní riešenia sa ľuďom ako prvý vybaví klimatizácia, s horúčavou je ale možné bojovať aj inak.

Za päť rokov by malo byť v Česku 15% chytrých domácností. Najväčšej obľube sa tešia u nastupujúcej generácie

Chytré domácnosti alebo ich prvky sa teší najväčšej obľube u mladých ľudí. Veková skupina od 25 do 34 rokov totiž v Česku tvoria jednu tretinu všetkých užívateľov. Podľa predpovedí by pritom mal podiel slovenských chytrých domácností počas nasledujúcich piatich rokov vzrásť zo súčasných štyroch percent na pätnásť. Odborníci však upozorňujú, že tento odhad môže ovplyvniť celý rad faktorov, v prvom rade stav tuzemskej ekonomiky.

Český ideál bývania - Dom s garážou a záhradou blízko práce aj školy

Rodinný dom s garážou a veľkou záhradou zostáva pre Čechov stále tým najideálnejším domovom. Vyplýva to z prieskumu agentúry NMS Market Research, ktorý si nechala spracovať Hypotekárne banka. Aj keď sa svojich ideálov o vlastnom dome a záhrade nevzdávame, až tri štvrtiny Čechov sú so svojím súčasným bývaním spokojné.

Úsporný dom zo slamy staval vlastnými rukami tri roky

Jan Chvátal mal k ekológii vždy blízko. Preto chcel dom čo najšetrnejší k prírode. "Chcel som ukázať, že dom zo slamy môže byť moderné tak na pohľad, tak z hľadiska prevádzky. A tiež, že je možné ho postaviť svojpomocne, "vysvetľuje Chvátal. Ten si po slávnostnom vyhlásení desiateho ročníka súťaže E.ON Energy Globe odnášal domov hneď dve ocenenia. So svojím projektom totiž vyhral nielen v kategórii Stavba, ale stal sa tiež absolútnym víťazom celej súťaže.

Doprajte si luxusné bývanie v srdci Beskýd

Beskydy patrí medzi jedny z najvyhľadávanejších turistických lokalít, lebo ponúkajú nespočetné množstvo športových vyžitie. Ak dávate prednosť relaxácii, nájdete tu najrôznejšie wellness centra, bazény a spa.

Bývať vo vlastnom domčeku môžete aj do pol milióna korún

Pribúda ľudí, ktorí si želajú bývať v byte, o ktorý sa nemusí toľko starať. Stále sa ale nájde aj dosť tých, čo uprednostňujú vlastný domček s kúskom pozemku. Aj keby mal byť malinký, bývať vo vlastnom je jednoducho niečo iné ako sa deliť o bytový dom s ostatnými susedmi. A viete, že sen o takomto vlastnom bývanie si môže splniť takmer každý?

Najvyššia drevostavbu na svete predstaví v Prahe

14.ročník veľtrhu DREVOSTAVBY 2019 prebehne na Výstavisku Praha - Holešovice v termíne 7.- 10.2.2019 a ponúkne atraktívne exponáty najlepších firiem v odbore aj exkluzívnej informácie a výnimočná stretnutia.

Kombinujte rolety. Ochráni zvonku, zútulnia zvnútra

Dni sa pomaly kráti a jeseň už visí vo vzduchu. Večery trávime vo svojich domovoch, kde sa chceme cítiť príjemne cez deň aj v noci. Pred nechcenými pohľadmi, a dokonca aj hlukom z ulíc nás spoľahlivo ochráni vonkajšie rolety. Jej interiérový náprotivok - látkové rolety - oceníte cez deň nielen kvôli zvýšeniu pocitu súkromia, ale aj ako dizajnový prvok. A pokojne v jesenných farbách!

Aké je to žiť 50 rokov na rovnakom mieste

"V roku 1963 dom kúpili moji rodičia. Vtedy to býval malý robotnícky dvojdom, opustený a zdevastovaný. Ja sa tu narodil aj oženil as rodinou tu zostal bývať natrvalo. Mám to tu rád ", spomína Miloš Drapač. Dom na Náchodsku má za sebou celkom 3 rekonštrukcie.

Inšpirujte sa luxusnými bytmi. V čom sú jedinečné a prečo sú drahšie?

Aký je rozdiel medzi obyčajným a luxusným bytom, ktorého cena môže byť až niekoľkonásobná? Rozdiel spočíva nielen vo veľkosti, kvalite, lokalite, ale aj množstvo ponúk. Zistite, čím všetkým sa vyznačujú luxusné byty, a pozrite sa na konkrétny príklad. Chceli by ste v podobnom byte bývať?

Takmer polovica Čechov túži utiecť z mesta do prírody

Chatárčenie v posledných rokoch opäť naberá na popularite. Chalupa je ideálnym miestom, kam sa človek môže schovať pred ruchom veľkomesta a kde môže načerpať nové sily. Hoci ale po letnom bývaní podľa prieskumu NMS Market Research pre Raiffeisen stavebné sporiteľňu túži celých 42% respondentov, vlastné ju len 15% Čechov.

Túžite po modernom drevenom domu, alebo radšej drevenici?

Drevostavby sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie. Ľudia ich volia z dôvodov ceny i rýchle výstavby, niektorí tiež kvôli prírodnému vzhľadu. Ten ale záleží len na vás. Môže sa jednať o peknú roubenku či loveckú chatku, alebo o rodinný dom, na ktorom vôbec nebude poznať, že je z dreva.

Postavené na vode - jesenné DEN ARCHITEKTÚRY zavedie návštevníkov do netradičných miest, unikátnych budov aj na vodnú hladinu

Oživovanie priestoru pozdĺž brehov slovenských riek, význam vody ako nenahraditeľného zdroja aj nebezpečného živlu v mestách, prelínanie kultúrne a prírodné krajiny aj možnosť dostať sa do inokedy neprístupných tajuplných stavieb ponúkne prvý októbrový víkend festival DEN ARCHITEKTÚRY. Usporiadateľská spolok KRUH kladúce dôraz na kvalitnú súčasnú architektúru si ako inšpiráciu pre tohtoročnú siedmy ročník, ktorý prebehne v dňoch 30. 9. - 1. 10., zvolil práve tému vody a mesta.

Chaty a chalupy sa mení v "druhej bývanie" - až tretina Čechov chce mať z chaty plnohodnotný domov

Slovenská republika patrí medzi raj chatárov a chalupárov. Každý piaty Čech chatu či chalupu vlastné, takmer 40% potom o vlastnom letnom byte sníva. Rekreačné objekty postupne mení svoju podobu a funkciu, z víkendového útočisko so základným vybavením sa premieňajú na plnohodnotný druhý domov s kompletnou výbavou. Celá tretina majiteľov využíva chalupy na dlhodobý pobyt a aj tu chce využívať internet a iné moderné technológie.

Vysneným bývaním Čechov je dom, uspokojí sa aj so zámkom

Väčšina Čechov je so svojím bývaním spokojná, aj keď úplne nezodpovedá ich sna. Ak by si Česi vyberali ideálne bývanie, dom so záhradou a bazénom v blízkosti lesa by volilo 80% opýtaných. Muži tiež sníva o zrubu alebo zámku, zatiaľ čo ženy sa uspokojí s domom v menšej obci.

5 stavieb vo finále architektonickej súťaže mies van der Rohe award 2017

Nadácia Mies van der Roheho v Barcelone oznámila finálnych 5 diel, ktoré budú bojovať o Cenu EÚ za súčasnú architektúru - Mies van der Rohe Award 2017. Svoje želiezko v ohni má napr. Opäť Poľsko, ktoré v predchádzajúcom bienále súťažnej prehliadky získalo za filharmónii v Štetíne hlavnú cenu. Ďalšími krajinami v prestížnom výberu sú Holandsko, Veľká Británia, Dánsko a Francúzsko. Na Cenu EÚ za súčasnú architektúru bolo Česká komora architektov a domácimi odborníkmi nominovaných tiež 10 českých stavieb. Žiadna z nich sa však neprebojovala do užšieho výberu medzinárodnej poroty, ktorý bol oznámený v januári 2017 a čítal 40 diel.

Najvyššia drevostavba v SR stojí na veľtrhu DREVOSTAVBY v Prahe Holešoviciach!

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť a príďte sa pozrieť na veľtrh DREVOSTAVBY 2017 , kde je postavená štvorposchodovej drevostavba v pomere 1: 1. V každom podlaží o 40 m2 nájdete kompletne zariadenú zónu charakterizujúce štyri základné symboly súčasného života - odpočinok, bývanie, prácu i zábavu.

Kúrite kotlom? Prinášame prehľad povinných revízií, vďaka ktorému sa vyhnete pokutám

Ak vykurujete plynom alebo pevnými palivami, máte zákonnú povinnosť vykonávať pravidelné revízie alebo kontroly. Tie sa netýkajú iba majiteľov elektrokotlov, ktoré sú konštrukčne jednoduchšie a neprebieha v nich žiadne spaľovania. Čo všetko je potrebné urobiť, aby ste zbytočne neriskovali pokutu alebo bezpečnosť, sa dozviete v tomto prehľade.

Prvá dáma architektúry Južnej Afriky Katte Otten vystúpi v Prahe

Najznámejšie juhoafrická architektka Katte Otten sa prvý decembrový štvrtok predstaví v rámci série prednášok architektka II v pražskom kine Světozor. Podieľala sa na rade významných múzeí a pamätníkov apartheidu, búra mýty prepájaním afrických turnajov ako s historickými centrami miest. V jej tvorbe sa snúbi elegancia a čistota modernej architektúry s rešpektom k africkej tradícii, silné vplyvy miesta a krajiny, do ktorej svoje objekty citlivo zasadzuje, a historické i politické súvislosti priestoru.

Ako efektívne vykurovať v pasívnom dome?

Pasívnych domov je u nás stále viac a je to dobre. Tieto nízkoenergetické a ekologické domy sú budúcnosť. Pasívne domy majú veľmi kvalitnú tepelnú ochranu a vykurovanie tak nie je nijak zložité a už vôbec nie drahé. Ako je to s vykurovaním? Pokračujte v čítaní.

V Prahe sa predstaví predné švajčiarska architektka Annette Gigon

Vo štvrtok 3. novembra povedie v Prahe prednášku významná švajčiarska architektka a profesorka architektúry Annette Gigon. Medzinárodná pozornosť si získala už jedným zo svojich prvých projektov Kirchner Museum v Davose v roku 1992 a od tej doby sa štúdiom Gigon / Guyer Architecs, ktoré založila spoločne s architektom Mikom Guyer v Zürichu, realizovala rad ďalších pozoruhodných stavieb po celej Európe. Ateliér preslávil najmä svojimi početnými projektmi galérií a múzeí, ktoré vynikajú vďaka mimoriadnej práci s betónom a svetlom. Jej vystúpenie prebehne od 19.30 hod. V kine Světozor a je súčasťou cyklu architektka II organizujúceho spolku Kruh, ktorý tentoraz postupne do Českej republiky priváža mimoriadnej ženy, ktoré na rôznych miestach sveta výrazne spoluvytvárajú tvár súčasnej architektúry. V decembri pozvanie Kruhu prijala ďalšie svetovo uznávaná architekta Juhoafričanka Kate Otten.