InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Kúpeľne články

Koberec ako módny doplnok pre váš byt

Koberce sa obstarávajú domov predovšetkým preto, aby zabezpečili teplo. Druhým, nemenej dôležitým, dôvodom je však dekorácie bytu. Koberec je totiž módnym doplnkom, ktorý dokáže premeniť charakter celej miestnosti. Poďte sa pozrieť na to, ako si vybrať koberec, ktorý vás bude hriať do chodidiel i na duši.

Moderná kúpeľňa? Nejde len o dizajn, ale hlavne o funkčnosť

Či už uvažujete o rekonštrukcii alebo o tom, ako si zariadite úplne nové obydlia, môžete sa spoľahnúť na to, že skôr či neskôr dôjde rad tiež na zariaďovaní kúpeľne. Až ten čas nastane, určite budete chcieť docieliť nielen toho, aby sa vám dobre využívala, ale aj dizajnu, ktorý bude moderný a nadčasový, takže nevyjde z módy ani po niekoľkých rokoch.

Sprchovací kút môže byť tiež veľmi luxusný. Nechajte sa rozmaznávať!

Sprchové kúty rozhodne nemusí byť obyčajné. Bežné sprchové kúty dnes nájdeme takmer v každej domácnosti, pretože sa vyznačujú vysokou praktickosťou. Jednoducho ak si chcete dať napríklad len rýchlu sprchu, nemusíte kvôli toho napúšťať vaňu.

Čaká vás rekonštrukcia? Nechajte si poradiť od profesionálov

Nad mnohými vydarenými rekonštrukciami starých bytov alebo rodinných domov sa tají dych. Cesta k cieľu je ale často tŕnistá. Čaká vás rekonštrukcia kúpeľne, kuchyne, obývačky, alebo sa rovno vrhnete na celý dom či byt? Potom si všetko dôkladne naplánujte a premyslite. Spojte sa s profesionálmi, ktorí vám pomôžu s výberom materiálov, návrhom interiérov i osvedčených metód stavebných prác.

Ako zariadiť malú kúpeľňu?

Neviete, ako zariadiť malú kúpeľňu v paneláku, ktorá nemá viac ako tri metre štvorcové? Poradíme vám, ako ju najlepšie vybaviť, aby sa zároveň účelná, útulná a pekná.

Kúpeľňa, alebo obytná miestnosť? Oboje!

Aj kúpeľňa sa v mnohých ohľadoch môže vyrovnať obytné miestnosti. Postačí, keď ju vybavíte vhodnými doplnkami. Poradíme vám, na ktoré sa zamerať.

Malé byty potrebujú svetlo. Sklo a zrkadlá opticky zväčší priestory

Situácia na trhu s bytmi je tak napätá, že čím ďalej viac ľudí volí bývanie v menších priestoroch. Ako ale takýto byt zariadiť, aby ste sa v ňom necítili stiesnene? Riešenie je hneď niekoľko. Hrajte sa so svetlom, nebojte sa zrkadiel a vyvarujte sa krikľavých farieb.

Uvažujete o nákupe novej kúpeľňové batérie? Je z čoho vyberať

V súčasnej dobe sa vodovodné batérie do kúpeľne nedelí len na umývadlové, vaňové, sprchové a bidetové. Voliť môžete tiež podľa dizajnu, vyhotovenie, spôsobu umiestnenia, ovládanie, bezpečnosti a regulácie vody. Na čo sa teda pri nákupe kúpeľňových batérií zamerať?

Inšpirácia z Islandu: minimalistickej kuchyni

Minimalisticky elegantný kuchynský priestor je snom všetkých tých, ktorí hľadajú funkčné a moderný štýl, prepojený s jednoduchým a nadčasovým dizajnom. Štýl islandského bývanie je, pre nás Európanov, ešte stále málo známy. Mieša kokteil z prvkov starožitných, prakticky jednoduchých alebo futuristicky rozbujelých. Často spája dva materiály: drevo a kameň. Aj keď to môže pôsobiť náhodne a trochu chaoticky, je v islandskom minimalistickom štýle bývania všetko podmienené jednému základnému pravidlu - všetko musí byť pohodlné, praktické a hlavne útulné. A prekvapivo len stačí si pohrať a tieňovať farbami a vybrať vhodný a kvalitný materiál.

Kúpeľňa nového tisícročia

Súčasné moderné kúpeľne definuje kvalitný dizajn as ním spojená nadčasovosť. Z farieb prevažujú zemité tóny a popularitu si upevňujú imitácia dreva, betónu, ale aj textílií ako napríklad juty, vrecoviny alebo kovu s prvkami korózie, ktorá vyvoláva dojem istého opotrebenia. Fantázii sa rozhodne medze nekladú.

4 nápady pre malú kúpeľňu

Máte vo vašom panelákovom byte malú kúpeľňu, riešite jej rekonštrukciu a neviete si rady s využitím priestoru? Ak áno, rozhodne nie je od veci prečítať si zaujímavé tipy, ktoré vám pomôžu ušetriť toľko potrebné miesto. Alternatív je vcelku veľa, pričom sa aj u minimálna miestnosti možno dostať k veľmi zaujímavému a praktickému riešeniu. Tiež malá kúpeľňa sa môže stať miestom, kam sa budete veľmi radi vracať a pravidelnú hygienu si užívať. My pre vás máme v nasledujúcich riadkoch celkom 4 tipy, ktoré vám s efektívnym zariaďovaním kúpeľne pomôžu.

8 tipov, ako z obyčajnej kúpeľne vykúzliť krásne miesto

V porovnaní s ostatnými miestnosťami v byte býva kúpeľňa často podceňovaná. Donedávna bola totiž vnímaná skôr ako miesto pre vykonávanie každodennej hygieny. Avšak v dnešnej uponáhľanej dobe sa človek rád po náročnom pracovnom dni niekam uchýli a schová pred okolitým svetom, pričom kúpeľňa je ideálnou voľbou.

10 tipov, ako sa nenechať napáliť remeselníkmi

S remeselníkov je skrátka problém. Nie je ich zrovna nadbytok, a keď už nejakého zoženiete, málokedy odvedie bezchybnú prácu. Z výskumu vyplýva, že 4 z 10 ľudí už prácu remeselníka reklamovali. Viac ako tretina ľudí ale nevie, ako vlastne takúto reklamáciu riešiť. Prečítajte si 10 tipov pre prevenciu nepríjemným situáciám.

Oddelená kúpeľňa a WC ponúkajú súkromie, spojené miestnosti zase viac komfortu

Hoci v slovenských domovoch prevažuje oddelená kúpeľňa od toalety, súčasné interiérové trendy naopak tiahnu k prepájanie obidvoch priestorov. Oddelené miestnosti sú praktickejšie, tie spojené však ponúkajú väčší priestor pre dizajnové riešenie. Dôležité sú aj priestorové dispozície, rovnako tak osobné vkus.

Trendy kúpeľne pre rok 2017: prírodný ráz aj atmosféra exotických spa

Pri rekonštrukcii aj drobných premenách kúpeľne sa môžete inšpirovať tohtoročnými trendmi. Pre rok 2017 sú v móde prírodné materiály, čisté línie i živé rastliny. Vďaka nim pocítite v kúpeľni útulnú a relaxačnú atmosféru. Hitom zostáva aj praktická stránka vybavenie a súlad s ekologickými nárokmi.

Kúpeľňa ako blahodarná oáza

Skôr či neskôr sa prakticky každý stretne s nutnosťou stavby, rekonštrukcie či úpravy priestoru, ktorý je pre človeka v podstate najdôležitejšie. Teda hneď po útulné kuchyni a pohodlnej posteli. Reťazec pozitívnych vnemov z dobrého spánku a jedla by každopádne mal zakončiť nevyhnutný pobyt v kúpeľni. Mal by to byť taký zlatý klinec každého vášho večera aj rana. Oáza všedných a nevšedných dní pre vás a celú vašu rodinu.

4 + 1 tip pre malé kúpeľne: miesto ušetrí walk-in sprchovací kút aj Slim príslušenstvo

Zatiaľ čo pri projektovaní domu môžeme kúpeľni s toaletou venovať dostatok miesta, v starších bytoch si musíme vystačiť s veľmi obmedzeným priestorom. Kúpeľne v panelovom dome mnohokrát mávajú približne 4 metre štvorcové, toalety potom maximálne 1,5 metra štvorcového. Nasledujúce tipy vám pomôžu vybaviť aj malú kúpeľňu účelne, funkčne a zároveň podľa moderných trendov.

Vytvorte si kúpeľňu svojich snov

Odlupujú sa vám v kúpeľni dlaždičky zo steny? Máte prasknuté umývadlo? Alebo vám začala presakovať podlaha? Potom je zrejme nastal ten pravý čas pre rekonštrukciu vašej kúpeľne. Zo štatistík vyplýva, že kúpeľne patrí spolu s kuchyňami k najčastejšie renovovaným miestnostiam v rodinných domoch i bytoch. Vrhnite sa na tú svoju a vytvorte si kúpeľňu svojich snov.

S kúpeľňovými koncepty je rekonštrukcia hračka

Predovšetkým ženy poznajú ten pocit, keď si obliecť nové šaty alebo iný zbrusu nový kúsok, ktorý si kúpili. V novom oblečení sa cítime viac zaujímaví a plní energie. A rovnako tak je tomu s kúpeľňou. Krásna nová kúpeľňa nás po ránu nabije novou energiou a sviežosťou, vzbudí v nás príjemné pocity a naladí nás na pozitívne nôtu. Ako ale vašu kúpeľňu premeniť v takú harmonickú oázu krásy a pokoja?

Chráňte domov pred škodlivými látkami

Ak máte doma alergika je dobré zabezpečiť bývanie proti alergénom. Možností je veľa, od otieranie kvapiek vody až po premiestnení domácej tlačiarne. Pozrite sa na niekoľko tipov, ktoré sťažiť nežiadúcim látkam prístup do vášho bytu, či domu.

Poradňa bytového dizajnu s Markétou Aniolovou je tu pre vás

Neviete si rady so zariaďovaním interiéru? Chce to zmenu a vy neviete, ako na ňu? Máte jasnú predstavu, ale chýba vám skúsenosti? Ponúkame vám riešenie. Nechajte si poradiť od dizajnérky Markéty Aniolové v našej novej poradni bytového dizajnu.

Novinky: skvelá minimalistická kuchyne, ružové WC, dizajnové LED svietidlo.

Nová inšpirácia na InHaus.cz. Zaujal nás kachľový sporák, ktorý by bol ozdobou každého stavení. Vyznávačom minimalizmu ponúkame pohľad na modernú bielu kuchyňu s nerezovými spotrebičmi, milovníkom ružové kvetinové obklady v kúpeľni. Nadchol nás romanticky ladený interiér s krásnym dreveným stolom, vnútorný bazén a mnoho ďalšieho. Ostatne, posúďte sami.

Novinky: Toskánska kúpeľňa v Řevniciach, nádherné verandy, retro tapety

Na InHaus.cz každý deň pribúdajú nové fotografie pre vašu inšpiráciu. Prinášame vám mesačný súhrn zaujímavostí a inšpirácie.

10 tipov na krásne sprchové kúty

Sprchovací kút môžete u mnohých výrobcov kúpiť už hotový. V dnešnej ponuke je veľa veľkostí a tvarov. Vaničky môžu byť akrylátové, kovové, liate z rozomletého dolomitu alebo z umelého kameňa. Dnes si ukážeme, ako sa hotovým sprchovým kútom vyhnúť a postaviť vlastný dizajnový sprchovací kút bez typickej vaničky.

Drevo v kúpeľni

Časy, kedy drevo v kúpeľni bolo veľké tabu sú preč. V dnešnej dobe vieme o údržbe dreva oveľa viac. Dováža sa k nám tropické drevo, ktoré lepšie znáša vlhkosť. Kto milluje drevo, môže mať prakticky celú kúpeľňu z dreva.