InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Postele články

Vybrať nočný stolík nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá

Dominujúcim prvkom spálne je bezpochyby manželská posteľ, avšak nemali by u nej chýbať nočné stolíky, ktoré môžu vynikať ojedinelým vzhľadom, ale súčasne nemôžu strácať po funkčnej stránke. Určite nemá zmysel kupovať dizajnový kúsok, ktorý vám nakoniec nebude vyhovovať svojou výškou či veľkosťou. Zároveň ale nie je dobré sa obzerať len na praktickosť, pretože by vybraný nábytok narušoval celkový štýl miestnosti. Ideálne je nájsť kompromis.

Ako vybrať ideálny obliečok? Držte sa týchto rád

Kvalita obliečky je rovnako dôležitá ako samotné prevedenie postele a tvrdosť matraca. Ťažko sa budete cítiť oddýchnuto a plní energie po spánku, z ktorého vás neustále budila uštipačná perina. Poďte si prečítať niekoľko rád, na čo si dať pri výbere ideálneho obliečky pozor.

Nábytok do spálne prešiel veľkými zmenami

Máte doma ešte tú prastarú spálni? Manželská posteľ, dve skrine, dva perináky, dva nočné stolíky a možno k tomu ešte toaletný stolík s taburetom. Všetko v drevotrieske, zato s prírodnou dyhou a mnohokrát s vysokým leskom. Tak to už je poriadne retro. Dnešné spálne sú iné.

Aby bola vaša spálňa trendy

Spálňa je v prvom rade miestom odpočinku, kde budete relaxovať po náročnom pracovnom dni. Z toho dôvodu majú byť výmaľba, nábytok a bytové doplnky vybrané s citom a nemali by pôsobiť rušivým dojmom. Čo je v spálňovom svete tento rok in?

Obliečky vytvára zázemie a teplo domova

V posteli ročne strávime v priemere skoro 3000 hodín, za život sa táto cifra blíži ku štvrť milióna. Nielen kvôli spánku si líhame do postele, radi si v nej hovie a leňošíme aj pol dňa. Preto by mala byť pohodlná, obliečky by malo byť príjemné a vzdušné.

11 krokov k výberu správnej postele

V posteli trávite tretinu svojho života, takže by vám nemalo prísť ľúto stráviť trochu času jej výberom. Zle zvolená posteľ môže viesť k bolestiam svalov, chrbta a zlej kvalite spánku. A keďže spánok je pre organizmus veľmi dôležitý, vyberte si správne!

Aké materiály obliečky sú vhodné pre náš kvalitný spánok?

Viete, že priemerná osoba strávi spánkom až celú jednu tretinu svojho života? Práve to je dôvodom, prečo by sme mali dbať na to, aby bol náš spánok naozaj kvalitný. Okrem kvalitnej matrace a postele je práve obliečky tým, čo ovplyvňuje pocit nášho komfortu. Viete však, aký materiál je ten najvhodnejší?

Kvalitný spánok znižuje riziko ochorenia. Dôležité je zatemnenie a vetranie

Dlhé zaspávanie, prevaľovanie, skoré vstávanie. To sú len niektoré spánkové poruchy, ktoré človeka môžu pekne potrápiť. Podľa prieskumov má so spánkom problém viac ako 40 percent ľudí. Mnoho z nich však vôbec nevie, že sa jedná o poruchu, ktorá môže spôsobiť nemalé zdravotné problémy. Práve preto si celý svet 21. marca pripomína Medzinárodný deň zdravého spánku, ktorého cieľom je rozšíriť povedomie širšej verejnosti o význame zdravého spánku.

Satén alebo bavlna, oboje prispeje k spokojnému spánku

Možno ste si nikdy neuvedomovali, že priemerný človek strávi spánkom asi tretinu svojho života. Čo ale tušíte celkom iste, je dôležitosť kvalitného spánku pre vaše zdravie, telesnú a psychickú pohodu. A čo potrebujete pre to, aby ste boli každé ráno oddýchnutí, plní energie a chuti do ďalšieho dňa? Samozrejme kvalitná posteľ s optimálnou matracov. Ľahkú, nie príliš hrejúce perinu, anatomický vankúš a obliečky. Také, ktoré vás pohladí, zahreje a dodá pocit pohodlia.

Pre pokojný spánok dokonalá spálne

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sa vám zle spí alebo sa ráno budíte unavení a bez nálady? Faktorov, ktoré ovplyvňujú správnu relaxáciu, je hneď niekoľko. Je to súhra vplyvov, ktoré dokážu narobiť ohromnú paseku. Navyše je spálňa často dosť opomínanou miestností, pretože tam sa predsa chodí len spať, takže nie je nutné nad ňou až tak veľmi premýšľať. Veľa ľudí musí spať v obývacej izbe, pretože nemajú ďalšiu miestnosť, kam by sa dala posteľ. Príkladov nájdeme veľa, ale ako sa teda dopracovať k dokonalej spálni? Pár tipov vám napovie správny smer.

10 tipov na spálňu snov

V spálni predovšetkým oddychujeme a spíme. A pretože prespíme tretinu dňa, strávime v nej tretinu svojho života, čo už je dosť dlhá doba na to, aby čas v nej strávený bol maximálne kvalitné. Čo preto urobiť? Držte sa našich krokov a vaša spálňa snov sa stane realitou.

5 pravidiel pre výber novej postele

Prebúdzate sa ráno rozlámaní a spotení? Problém bude v zlej posteli a nevhodných materiáloch. Ak sa rozhodujete pre kúpu novej, zamerajte sa na niekoľko zásadných pravidiel, ktorá vám uľahčí výber, aby ste nesiahli vedľa. Ako na kúpu novej postele a matrace poradia tento článok.

Masívna posteľ s úložným priestorom: veľa výhod do vašej spálne

Investície do masívu patrí pri zariaďovaní domova k tým najrozumnejším: drevo má príbeh, krásne vonia, je trvanlivé, kvalitné a pekne vyzerá. Nábytok z poctivého dreva sa môže dediť z generácie na generáciu, a ak si vyberiete nadčasový kúsok, budete ho mať na celý život. Aj keď zaplatíte o niečo viac ako u lacnejších materiálov, z dlhodobého hľadiska rozhodne neoľutujete. Je skvelou správou, že sa drevený nábytok opäť vracia na prvé miesta rebríčka obľúbenosti všetkých možných materiálov.

Ako zvládnuť povinnosti v septembri?

Hektické septembra je po pokojnom lete náročné. Stresu sa vyhnete, keď si spíšete úlohy a stanovíte priority. Dôležitý je aj kvalitný spánok.