InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Kuchynské batérie články

Na čo sa zamerať pri výbere kuchynského drezu?

V prípade, že ste sa rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu kuchyne, budete okrem novej kuchynskej linky riešiť aj rad doplnkov. Medzi nimi hrá kľúčovú úlohu drez a vodovodné batérie. O jeho tvaru, materiálu a veľkosti by ste mali mať predstavu už od začiatku, aby ideálne do vzhľadu novej kuchyne zapadol.

Ako sa popasovať s výberom kuchynské batérie?

Akonáhle dôjde na výber vodovodné batérie, človek zneistí. Ženy sa zameriavajú na dizajnovú stránku, muži zbystria pri požiadavke spotreby energie. Rozhodne sa nedá zaoberať len typom a vzhľadom. Väčšina ľudí nevie o tomto dôležitom kúsku domácnosti veľa. Pred nákupom si musíte položiť hneď niekoľko otázok. Čo sa mi páči? Aké mám možnosti? Čo od produktu očakávam? Niekto by chcel stojánkový druh, iný zase nástennú variantu. Môžeme sa orientovať aj tým, či požadujeme kohútikovú alebo pákovú vodovodnú batériu.

Ktorá výpust drezu je najvhodnejší?

Okrem materiálu a tvaru rozdeľujeme drezy tiež podľa typu výpuste. Jej veľkosť ovplyvní to, či bude do drezu možné nainštalovať ďalšie komponenty, ako je napríklad excentrické ovládanie alebo stále obľúbenejšie drvič odpadu. Výpust je súčasťou príslušenstva každého drezu spoločne s odbočkou na umývačku, prepadom a svorkami na uchytenie drezu.

Desať praktických tipov do kuchyne

Kuchyňa už nie je iba miestom, slúžiacim k príprave jedla a stravovanie. Dá sa povedať, že je srdcom celej domácnosti a vďaka trendu otvoreného priestoru aj neoddeliteľnou súčasťou obytnej časti domu alebo bytu. Ľudia sa tu v rámci rodinného kruhu stravujú, spoločne pripravujú jedlá, hostí tu svojich priateľov, alebo aj len popíjajú a rozprávajú sa. Do kuchyne tak nemá prístup iba pani domu, ale všetci členovia rodiny, deti i návšteva. To všetko zvyšuje nároky na praktickú, bezpečnostné aj estetickú stránku súčasných kuchýň.

Vysnívaný kuchynský drez? žiadny problém

Kuchynské drezy sú bez preháňania dominantami celej miestnosti. Vždy to tak nebolo. Napríklad v minulom storočí nikoho príliš neoslňovali. Zvlášť v posledných rokoch si ale výrobcovia dávajú naozaj záležať na tom, aby vám ich vzhľadom doslova vyrazili dych. Myslíte si, že preháňame? Naopak. Najnovšie a najmodernejšie drezy sú krásne a vy sa nimi vydržíte kochať naozaj dlho.

Excentrické ovládanie - ovládanie drezu na diaľku

Excentrické ovládanie je moderný doplnok, ktorý uľahčuje ovládanie výpuste drezu . Pri drahších drezov je dnes excentr už samozrejmosťou a stal sa praktickým doplnkom podobne ako napríklad drvič odpadu alebo dávkovač saponátu. Ak excentr nie je súčasťou balenia vášho drezu, môžete si ho bez problémov dokúpiť za 500 Sk.