InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Vane články

4 nápady pre malú kúpeľňu

Máte vo vašom panelákovom byte malú kúpeľňu, riešite jej rekonštrukciu a neviete si rady s využitím priestoru? Ak áno, rozhodne nie je od veci prečítať si zaujímavé tipy, ktoré vám pomôžu ušetriť toľko potrebné miesto. Alternatív je vcelku veľa, pričom sa aj u minimálna miestnosti možno dostať k veľmi zaujímavému a praktickému riešeniu. Tiež malá kúpeľňa sa môže stať miestom, kam sa budete veľmi radi vracať a pravidelnú hygienu si užívať. My pre vás máme v nasledujúcich riadkoch celkom 4 tipy, ktoré vám s efektívnym zariaďovaním kúpeľne pomôžu.

Oddelená kúpeľňa a WC ponúkajú súkromie, spojené miestnosti zase viac komfortu

Hoci v slovenských domovoch prevažuje oddelená kúpeľňa od toalety, súčasné interiérové trendy naopak tiahnu k prepájanie obidvoch priestorov. Oddelené miestnosti sú praktickejšie, tie spojené však ponúkajú väčší priestor pre dizajnové riešenie. Dôležité sú aj priestorové dispozície, rovnako tak osobné vkus.

Kúpeľňa ako blahodarná oáza

Skôr či neskôr sa prakticky každý stretne s nutnosťou stavby, rekonštrukcie či úpravy priestoru, ktorý je pre človeka v podstate najdôležitejšie. Teda hneď po útulné kuchyni a pohodlnej posteli. Reťazec pozitívnych vnemov z dobrého spánku a jedla by každopádne mal zakončiť nevyhnutný pobyt v kúpeľni. Mal by to byť taký zlatý klinec každého vášho večera aj rana. Oáza všedných a nevšedných dní pre vás a celú vašu rodinu.

4 + 1 tip pre malé kúpeľne: miesto ušetrí walk-in sprchovací kút aj Slim príslušenstvo

Zatiaľ čo pri projektovaní domu môžeme kúpeľni s toaletou venovať dostatok miesta, v starších bytoch si musíme vystačiť s veľmi obmedzeným priestorom. Kúpeľne v panelovom dome mnohokrát mávajú približne 4 metre štvorcové, toalety potom maximálne 1,5 metra štvorcového. Nasledujúce tipy vám pomôžu vybaviť aj malú kúpeľňu účelne, funkčne a zároveň podľa moderných trendov.