InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Detské a študentské izby články

Na čo si dať pozor pri výbere detského obliečky

Obliečky je veľmi dôležitý kúsok bytového textilu, pretože je v kontakte s pokožkou minimálne osem hodín. Z toho dôvodu je potrebné venovať osobitnú pozornosť výberu. A dvojnásobne to platí hlavne v prípade detských obliečok. Ak si však dáte pozor na niekoľko dôležitých parametrov, iste zvolíte správne.

Pri výbere detskej postele hrá bezpečnosť prím

Rodičia chcú pre svojich potomkov len to najlepšie, a napriek tomu s výberom detské postele robia chyby. Uprednostňujú moderný dizajn pred kvalitou a nesledujú dôležité parametre výrobku.

Zariaďovanie detskej postieľky: Poradíme vám, na čo nesmiete zabudnúť

Príchod dieťatka do rodiny je bezpochyby veľmi radostnou udalosťou, avšak spája sa s ním taktiež celá rada starostí. Jednou z nich je napríklad zariaďovanie detskej postieľky, ktoré mnohokrát dokáže nastávajúci rodičia poriadne potrápiť.

Farbou roka 2019 je "Medovo hnedá"

Farbou roka 2019 je Medovo hnedá. Tento odtieň bol vybraný svetovými dizajnérmi a architektmi na základe vývoja globálnych trendov, poznatkov a výskumu správania spotrebiteľov. Stalo sa tak už po šestnástej v Medzinárodnom estetickom centre značky Dulux.

Nech si vaše dieťa na všetko dobre posvieti!

Správne zvolené osvetlenie detskej izby je pre zdravý vývoj vášho potomka nesmierne dôležité. To totiž vo svojej izbičke trávia veľa času a mnohokrát sa venuje aj niekoľkým činnostiam naraz. A na všetky musia dobre vidieť.

Plyšové koberce nielen do detských izieb

Zamatovo hebké plyšové koberce priťahujú pozornosť. Lákajú svojou hebkosťou, ale zároveň asi každému vyvstane na mysli otázka: "Ako to bude s údržbou takéhoto koberce?" Napodiv to nie je vôbec tak náročné, a preto sa koberce z plyšu hodí aj do detských izbičiek.

10 tipov, ako sa nenechať napáliť remeselníkmi

S remeselníkov je skrátka problém. Nie je ich zrovna nadbytok, a keď už nejakého zoženiete, málokedy odvedie bezchybnú prácu. Z výskumu vyplýva, že 4 z 10 ľudí už prácu remeselníka reklamovali. Viac ako tretina ľudí ale nevie, ako vlastne takúto reklamáciu riešiť. Prečítajte si 10 tipov pre prevenciu nepríjemným situáciám.

V detskej izbe oddeľte pracovné a hracie zónu alebo ako zariadiť detskú izbu

S detskou izbou pre novorodencov si zrejme hlavu lámať nebudete, pretože bábätko k spokojnému životu potrebuje pohodlnú postieľku, prebaľovací pult a nejakú hraciu deku. Ak však dieťa prichádza do veku predškoláka, začnete premýšľať nad novým vybavením. Ešte než sa pustíte do nakupovania nábytku, mali by ste si ujasniť, ako celú miestnosť rozdelíte. Bytoví architekti totiž odporúčajú vymedziť pracovné, odpočinkovú a hracie zónu.

Upratovanie hračiek bude pre vaše deti zábavou

Zdá sa vám to ako nesplnené prianie? Prikazuje deťom, aby si svoje hračky upratovali, a nakoniec to rovnako ostane na vás? Nezúfajte. Základom je obstaranie vhodného detského nábytku a dostatok úložných priestorov. Deti sa potom naučia upratovať hračky hravou formou a nebude to pre nich len nepríjemná povinnosť.

Návrat do školských lavíc po prázdninách deťom spríjemní chytro zariadený študijné kútik

Praktické, ale pritom hravé zázemie pre učenie ocenia mladšie i staršie deti. Niekedy stačí len trochu izbičku preorganizovať, možno ale bude potrebné dokúpiť novšie vybavenie a pekné doplnky. Pohoda dieťaťa pri učení za to ale stojí.

5 tipov, ako zariadiť detskú izbu nielen pre čerstvé školákov

Začiatok školského roka je predovšetkým u prváčikov spojený s početnými zmenami usporiadania v ich izbách. Na čo by ste si mali dať pri takomto zariaďovaní pozor? Ako zabezpečiť dostatočný prísun svetla, potrebné súkromie či pohodlnú prácu pri stole, keď dieťa zdieľa miestnosť s ďalším súrodencom? Prinášame päť základných tipov.

Spoločné zdieľanie izby súrodenca stmeľuje. Vybavenie ale musí zodpovedať ich potrebám

Viac ako polovica detí do 18 rokov vyrastá so súrodencom v jednej miestnosti. Vyplýva to zo zistení americkej spoločnosti Apartment Therapy. Spoločné bývanie súrodencov je tak z veľkej miery nevyhnutným riešením, často ale rodičia zariaďujú spoločné izby deťom, aj keď to nie je nevyhnutné. Zdieľanie izbičky totiž môže mať pre súrodencov rad výhod. Premyslieť však musíte nákup nábytku aj rozdelenie izby do jednotlivých zón.

Dobré svetlo do detskej izby aj školy

Tento rok podľa odhadov MŠMT ČR nastúpilo do prvých tried cez 150 tisíc prváčikov. Novú skúsenosť v podobe pravidelnej dochádzky do materskej školy zažívajú tiež tisícky detí v predškolskom veku. Mnoho rodičov si tak láme hlavu, ako upraviť detskú izbu, aby vyhovoval ich ratolestiam nielen pri hre, ale aj pri kreslení, čítanie alebo písanie domácich úloh. Veľkú pozornosť by mali venovať najmä voľbe osvetlenia, jeho kvalita významne ovplyvňuje detský zrak.

Chcete zvýšiť koncentráciu svojich detí pri učení? vetrajte

Prirodzené vetranie predstavuje jeden z kľúčových faktorov zdravého, a vo výsledku spokojného bývania. Dostatočný prísun čerstvého vzduchu v priebehu dňa i noci zásadne ovplyvňuje duševnú pohodu a fyzickú kondíciu každého z nás. Na závažné zdravotné dôsledky pobytu v uzavretom priestore, kde je zlé mikroklímu, upozorňuje štúdia Healthy Homes Barometer 2016. Tú spracovala Humboldtova univerzita pre 14 európskych krajín vrátane Českej republiky. Medzi najzávažnejšie problémy patrí krčné alebo nosné infekcie, tie pravidelne trápi takmer 70% Čechov. Naopak zdravé vnútorné prostredie a dostatok čersvého vzduchu pôsobí ako liek - až o 15% zvyšuje koncentráciu našich detí.

Bezpečné zázemie pre deti vytvára voľný priestor, kvalitné materiály aj ergonómia nábytku

Počet detí zranených padajúcim nábytkom od roku 1990 vzrástol o viac ako 40 percent. Bezpečné zariadenie detskej izby by pritom malo byť pre každého rodiča prioritou. Pri zariaďovaní by sme preto mali premýšľať nielen o posledných trendoch, ale hlavne o bezpečnosti, použitých materiáloch i ergonómiu nábytku. Jedine tak deťom vytvoríme domov bez nástrah.

Interiér podľa svetových trendov: moderné technológie, kúzla s osvetlením

Aktuálne trendy v interiérovom dizajne kladú dôraz na kontrast moderných technológií a autentických kvalitných starších predmetov. Z farieb sú veľmi žiadané tmavšie odtiene a uprednostňuje sa matné spracovanie povrchov nábytku. Významnú úlohu hrá tiež osvetlenie, ktoré umožňuje meniť nálady v interiéri. S návrhom a úpravou existujúcich interiérov podľa "poslednej módy" je lepšie spoliehať na skúsených dizajnérmi.

Sedacie vaky pre pohodlné a zábavné sedenie

Pohodlne sa doma alebo na návšteve posadiť je základ. Okrem stoličiek, sedacích súprav a kresiel je tu aj ďalší variant - moderné, hravá a populárne. Sú jej sedacie vaky. Spájajú v sebe luxus, pohodlie a rozvernosť. Zaobstarať sa dajú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách, budú vás baviť a navyše oživí interiér. Na čo si dať pri nákupe pozor a aký vak vybrať?

8 tipov, ako udržať poriadok v detskej izbe

Naučte vaše deti organizovať. Poznáme niekoľko taktík, ktoré vám uľahčia život.