InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada zdravé bývanie Remeslá a služby Technológie Stavebníctvo Reality Projekty

kategórie

Barové stoličky Malé kuchynské spotrebiče Skrinky do kúpeľne, nábytok Toaletné stolíky Obývacie steny Hojdacie stoličky a kreslá Vinotéky, regály a stojany na víno Domáci bar, kuchynský bar Zimná záhrada Ohnisko Oplotenie a kamenné múry (gabióny) Záhradné sedacie súpravy Záhradné hojdačky a siete Študentský nábytok Postieľky a postele Ventilátory Dekoračné vankúše Rámčeky na fotky Veľkonočné dekorácie Kovanie - kľučky, guľa Dvere Vane Komody Krby a kachle Chaty a chalúpky Strechy Záhradné kvetináče a hrantíky Detské ložkoviny Pracovné stoly Kvetináče Záclony a závesy Rolety Náradie na spracovanie potravín Dózy a nádoby na potraviny Kuchynské doplnky Kúpeľňové príslušenstvo Bazény a wellness Grily - príslušenstvo Záhradné grily Záhradné altány, pergoly a skleníky Záhradné jazierka Detské koberce Kancelárske stoličky a kreslá Skrine a skriňové systémy Stojacie lampy Nástenné dekorácie Komerčné stavby Kuchynské drezy Kuchynské batérie Sprchové kúty a zásteny Stolové lampy Ostatné dekorácie Žalúzie a markízy Bytové domy Stavba Veľké kuchynské spotrebiče Jedálenská stolička Detský nábytok Šatňové skrine Pomôcky na upratovanie Strešné okná Podlahy Matrac Odkladacie stolíky Domáca elektronika Pomôcky na záhradníčenie a zavlažovanie Pracovňa, domácu kanceláriu Závesné svietidlá Komerčné objekty Kuchynské ostrovčeky Záhradné náradie Kuchynský riad Kuchynské linky Jedálenské stoly a sety Vianočné osvetlenie Konferenčné stolíky Koberce Šatne, skrine a skladovanie Okná Postele Posteľná bielizeň Záhradné sedenie Pohovky, gauče Detské a študentské izby Osvetlenie Terasa Záhradný nábytok Sedacie súpravy Vianočné dekorácie Podlahy, okná a dvere Kúpeľne Dekorácie Vykurovanie, klimatizácia, ventilácia, rekuperácia Jedáleň Spálne Dom a okolie domu Záhrada Kuchyňa Obývacie izby

Osvetlenie články

Ako vybrať závesné svietidlá, aby dobre plnila svoju funkciu a stala sa ozdobou miestností?

Kvalitné osvetlenie musí byť neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Je potrebné si uvedomiť, že nejde len o nejaký estetický prvok, ale aj veľmi praktickú záležitosť, ktorá vám umožňuje bez problémov vykonávať domáce práce a odpočívať počas hodín, kedy už do bytu neprúdi denné svetlo. Okrem toho kvalita osvetlenia ovplyvňuje tiež váš zrak. Nevhodne zvolená svietidlá sú pomerne častou príčinou zhoršenia zraku.

Posvieťte si na to!

Milujete svetlo v každú dennú dobu, preto skorá rana a neskoré nočné hodiny nepatrí k vašim obľúbeným? Je to úplne logické. Svetlo, aj to umelé, dokáže zlepšiť náladu a znížiť pocit únavy. Netrápte sa tmou. Proste si posvieťte. Pokojne o polnoci.

Buď svetlo! V obývačke predovšetkým!

Všetci vieme, aké to je, keď zhasnú svetlá. V divadle, v kine, v spálni pri zaspávaní. Zhasnutím svetiel jedno končí a druhé začína. V kine film, v divadle predstavenie, v spálni bdenie nahrádza spánok. Už vidíte, aká je úloha svetla v našich životoch? Nezanedbateľná!

V každej miestnosti sa bude vynímať iný typ svietidiel

V jednotlivých častiach interiéri sa používajú rôzne svietidlá. Ak zvolíte správne osvetlenie, zlepšíte tým koncentráciu pri práci, odľahčíte svojim očiam pri čítaní, ale zlepšíte aj kvalitu spánku. Súčasný trh je rozmanitý a ponúka nepreberné množstvo zdrojov svetla. Čím sa teda pri výbere riadiť?

Stolové lampy - krásky mnohých tvárí

Svietidlá majú úlohu dekoračné i funkčné. To isté platí aj u stolové lampy, ale toto osvetlenie má ešte jednu dôležitú vlastnosť navyše. Viac ako iné svetlo vie robiť atmosféru, a stalo sa tak akousi bezpečnú a modernou alternatívou sviečky.

Aké sú možnosti pri výbere závesných svietidiel do domácnosti?

Pri zariaďovaní domácnosti je dobré nepodceniť výber osvetlenia. Zle zvolené svetlo totiž nielen znepríjemní pobyt v byte či rodinnom dome počas večerných a nočných hodín, kedy ešte nespíte, ale zároveň má aj neblahé dôsledky v podobe zdravotných komplikácií. Často sa jedná hlavne o problémy so zrakom, ale aj migrény apod. Ide však aj o estetickú stránku veci. Existuje rad druhov osvetlenia. V tomto článku sa zameriam na závesné svietidlá.

Ako v zime najlepšie osvetliť obytný priestor a zlepšiť si tak náladu

Prichádza zima as ňou aj pochmúrne počasie, kratšie dni, dlhšie noc a tiež prirodzený úbytok slnečného žiarenia. Následkom tejto zmeny trpí v zime veľa ľudí únavou, sezónnymi poruchami nálad, alebo dokonca depresiami. Prechodný svetelný deficit si ale pomocou šikovne zvoleného osvetlenia môžeme aspoň čiastočne doplniť sami. Často stačí len pár drobných, veľakrát finančne nenáročných zmien a naše emočné rozpoloženie sa zlepší hneď o niekoľko stupňov.

Cítite sa biedne? Vystavujte sa jasnému svetlu, zlepší vám to náladu

Vianočná atmosféra je preč, niektorí sa spamätávajú z finančných výdavkov za sviatočné dni, počasie vonku je ponuré a dlhé letné dni sú v nedohľadne. Niet sa čomu diviť, keď pod ťarchou týchto okolností pociťujete smútok alebo prepadáte depresii. Údajne najdepresívnejšiu deň roka, takzvané modré pondelok, pripadá tento rok na 21. januára. Napriek ponurému období môžete urobiť dve maličkosti, ktoré vám zlepšia náladu. Choďte von na čerstvý vzduch, aj keď vonku zrovna nesvieti slnko. A ak radšej zostanete v teple vnútri budovy, sadnite si aspoň čo najbližšie k oknu.

5 tipov, ako správne svietiť a ušetriť

S prichádzajúcou zimou sa výrazne predlžuje doba, po ktorú musia ľudia vo svojich domácnostiach svietiť. Nejde o obyčajné častejšie prepínanie vypínača, nesprávne svietenie môže prísť draho ako domáce rozpočty, tak i ľudské zdravie. Podľa odborníkov pritom stačí venovať pozornosť niekoľkých drobnostiam, aby sa svetlo v domácnostiach nestalo zdrojom nepohody a nepríjemných prekvapení, napríklad v podobe vysokého účtu za energie. Skúste sa inšpirovať!

Nech si vaše dieťa na všetko dobre posvieti!

Správne zvolené osvetlenie detskej izby je pre zdravý vývoj vášho potomka nesmierne dôležité. To totiž vo svojej izbičke trávia veľa času a mnohokrát sa venuje aj niekoľkým činnostiam naraz. A na všetky musia dobre vidieť.

Hľadáte spôsoby ako presvetliť interiér? už nehľadajte

Je vaším problémom príliš tmavý interiér s nedostatkom denného svetla? Nevešajte hlavu, našťastie existuje veľa lacných vychytávok, ktoré vás tohto problémov zbaví. Alebo je aspoň minimalizujú.

Úsporné, alebo LED? Ktorá svietidlá najlepšie nahradia klasické žiarovky?

Oplatí sa priplatiť si za LED žiarovky, alebo postačí úsporné kompaktné žiarivky? Vyklízejí klasické "žlté" žiarovky pole v slovenských domácnostiach právom, alebo sú úspory energie len mýtus šírený výrobcovia nových technológií?

Svetlá vo svete dizajnu

Dizajn hrá v našich životoch stále väčší význam. Preto nesmie chýbať ani v osvetlení. Výroba dizajnových svetiel už nie je len o dizajne. Je tiež o schopnostiach a možnostiach porozumenia tomuto umeniu.

Industriálny štýl je trendom aj v osvetlení

Tento smer vznikol zhruba v 60. rokoch minulého storočia, kedy sa premýšľalo, ako využiť staré továrne, sklady a iné prázdne priemyselné priestory na bývanie. Tomu zodpovedá aj strohý a praktický štýl vecí, ktoré sú v ňom použité. Hoci na niekoho môže interiér zariadený v tomto duchu pôsobiť až surovo, nemožno mu uprieť osobitosť, originalitu a kreatívnosť. Kombinuje prvky minimalizmu, vintage a moderny a neodmysliteľne k nemu patrí kov, sklo, drevo, betón a tehly. Pripomeňme si spoločne pár rád a tipov, ktoré sa týkajú výberu svetiel k tomuto štýlu.

Nový trend v osvetlení: lampy s tienidlami z pravého prírodného hodvábu

Na náš trh prichádza ďalší zbrusu nový trend svetových dizajnérskych štúdií. Ide o lampy, na ktoré je použité pravej prírodný hodváb. Tento smer tiež predstavuje svetelný butik claro. v rámci svojej novej jesennej kolekcie osvetlenia. Hodváb je elegantný, ušľachtilé a tak trochu tajomné. Svetlo, ktoré prepúšťa, je mäkké, tlmené a hrejivé. A presne tak pôsobí aj nové lampy z tohto materiálu.

Dobré svetlo do detskej izby aj školy

Tento rok podľa odhadov MŠMT ČR nastúpilo do prvých tried cez 150 tisíc prváčikov. Novú skúsenosť v podobe pravidelnej dochádzky do materskej školy zažívajú tiež tisícky detí v predškolskom veku. Mnoho rodičov si tak láme hlavu, ako upraviť detskú izbu, aby vyhovoval ich ratolestiam nielen pri hre, ale aj pri kreslení, čítanie alebo písanie domácich úloh. Veľkú pozornosť by mali venovať najmä voľbe osvetlenia, jeho kvalita významne ovplyvňuje detský zrak.

Tiffany lampy - história a súčasnosť

Zhruba cez 100 rokmi Louis Comfort Tiffany (1843 - 1933), syn Charlesa Lewisa Tiffanyho, zakladateľa najúspešnejší zlatnícke firmy na svete Tiffany and Co., vytvoril prvé originálne tienidlo lampy a tým sa začala písať skvostná histórie tohto štýlu. Tienidlo našlo využitie vďaka nedávno objavenej žiarovke, ktorú vynašiel jeho blízky priateľ Thomas Edison.

Interiér podľa svetových trendov: moderné technológie, kúzla s osvetlením

Aktuálne trendy v interiérovom dizajne kladú dôraz na kontrast moderných technológií a autentických kvalitných starších predmetov. Z farieb sú veľmi žiadané tmavšie odtiene a uprednostňuje sa matné spracovanie povrchov nábytku. Významnú úlohu hrá tiež osvetlenie, ktoré umožňuje meniť nálady v interiéri. S návrhom a úpravou existujúcich interiérov podľa "poslednej módy" je lepšie spoliehať na skúsených dizajnérmi.