1. InHaus.sk
  2. Kuchyňa
  3. Kuchynský riad
  4. Metalické

Metalické Kuchynský riad

Poradíme vám, ako vybrať kuchynský riad, hrnce, panvice, pokrievky, zaváracie hrnce, wok panvice, kanvice na vodu, riad na indukčnú dosku, keramické riad, sady riadu. Vyberajte a porovnávajte tovaru z mnohých e-shopov. Jedálenský riad ( taniere , poháre , hrnčeky ) nájdete tu Metalické hrnce, Metalické panvice, Metalické pokrievky, Metalické zaváracie hrnce, Metalické riad do kuchyne, Metalické keramické riady, Metalické titanové riady, Metalické liatinové riadu, Metalické Kuchařová riadu, Metalické riad na indukčnú platňu, Metalické nerezové riad, Metalické sady riadu, Metalické lívanečník, Metalické

Misy a misky

Misy a misky

Kanvica

Kanvica

nerezové

Nerezové

panvy

Panvy

sady riadu

Sady riadu

Teflon

Teflon

hrnca

Hrnca

formy

Formy

nepriľnavý povrch

Nepriľnavý povrch

smaltované

Smaltované

pekáč

Pekáč

plech

Plech

na indukciu

Na indukciu

zapekacej misy

Zapekacej misy

panvicu wok

Panvicu wok

tlakový hrniec

Tlakový hrniecAktívny filter

Farba: MetalickéSmaltované (12) Hrnca (35) Sady riadu (12) Panvy (70) Formy (42) Pekáč (18) Nepriľnavý povrch (38) Teflon (9)
Seřadit podle:


Kuchynský riad je pre väčšinu z nás akúsi samozrejmosťou. Jeho nákup ale nemusí byť jednoduchý. Na trhu sa totiž nachádza veľa druhov. Hrnce aj panvice sú navyše vyrobené z najrôznejších materiálov, ktoré sa tiež líšia svojimi vlastnosťami. My sa preto zameriame na túto neľahkú voľbu oveľa podrobnejšie.

Materiál v hlavnej úlohe

V prvom rade by ste mali mať rozmýšľania materiál, z ktorého je kuchynský riad vyrobený. Na rozdiel od minulosti, keď boli k dispozícii len smalt a kov, je teraz škála úplne pestrá. Len pre predstavu, dnes si môžete kúpiť riad z:

  • nerezu
  • keramiky
  • medi
  • smaltu
  • titánu
  • liatiny

Každý materiál má svoje plusy a mínusy. Pre maximálnu pevnosť, bytelnost a minimálna hmotnosť je obľúbené nerezový riad. Ak vám nevadí vyššia cena a trochu náročnejšia údržba, stavíte na meď. O keramike sa hovorí ako o ideálnom materiálu na prípravu zeleniny a zdravých pokrmov.

Každá príprava pokrmu je špecifická

Či už varíte, vyprážate alebo pečiete čokoľvek, je potrebné voliť ten správny hrniec či panvicu. Aj preto sa zamerajte na veľkosť jednotlivých hrncov. Pokiaľ nakupujete sadu, mala by ponímať aj panvicu a tlakový hrniec, prípadne ďalšie menšie rajnice. Pozor si dajte aj na to, či sa niektoré hrnca hodí do rúry, alebo nie. Kombinovať spôsoby prípravy pokrmov je veľa moderné, a môžu tak vzniknúť skutočné kulinárske skvosty.

Ďalšie aspekty výberu kuchynského riadu

V každom prípade by ste mali mať pred nákupom ujasnené, pre aký typ sporáku budete riadu kupovať. Najmodernejšie je dnes logicky varenie na indukciu. Nie všetky sady riadu ale majú špeciálnu vrstvu, ktorá umožňuje prípravu jedál na indukčnej varnej doske. Ak varíte na plyne, neinvestujte do hrncov horibilné sumy. Musíte totiž počítať s tým, že opotrebenie bude rýchlejší. Nezabudnite ani na voľbu pokrievok. Priehľadné alebo nepriehľadné? Záleží len na vás. Niekto do hrnca rád vidí v priebehu varenia. Nakoniec nezabudnite ani na madlá. Plastové neprijímajú teplo a nie je potrebné dávať si na ruky chňapku.